Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Aki már 1-2-3 éve csináltatott...

Aki már 1-2-3 éve csináltatott magának szemöldök tetoválást (mondjuk leginkább púderest), és azóta nem volt frissíteni, most hogy néz ki?

Figyelt kérdés

Gondolok arra, hogy mennyire fakult ki, meg ilyesmik.


Mert valakik olyanokat írtak, hogy ahol tetováltak ott kikopik a szőr, és kénytelen vagy évente menni újra csináltatni mert eleve rossz lesz utána a szemöldök és rajzolhatod újra meg ilyenek.



2023. máj. 27. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én felső szemhéj tetoválást tavaly csináltattam (egy csík), azzal nagyon elégedett vagyok, most akarom a szemöldököt. Egyébként ezek kB két évig tartanak, utána frissíteni kell mindenképpen, mert olyan a kozmetikai tetoválás tintája, hogy halványul, de hogy hullik-e a saját szempilla, azt nem tudom, passz. Gondolom nem kellene hogy hulljon.
2023. máj. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem kopott ki a szőr!

Nekem alapból szr bőröm van, ott is mondták, hogy ez erre is hatással van, olyan pirosas féle lett

2023. máj. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A szőr nem fog ettől eltűnni, ugyan úgy nőni fog.

A festékpigmentek borzalmasak az ilyen tetoválásoknál, azért "kopnak" ki, de nem teljesen. 5-10 év múlva is ott lesz de nem fog úgy kinézni.

Érdemesebb a tartós eljárást választani, tehát nem csak a pár évig tartót.

Akkor mégis miért csinálják így?

Mert ebből van pénz. Ha mindenki életében egyszer elmenne és kész, akkor nem lenne vendégkör. Korrigálni ugyan úgy nehéz és rossz is, akár rontott munka, akár kikopott munka.

Sok esetben kell előtte lézeres halványítás vagy akár teljes eltávolítás, hogy másik ívben lehessen újratetováli a szemölököt, de erre épült ki az eltávolításokra szakosodók hálózata.

Ott már előfordulhat, hogy a szemöldök szőrzet is ritkul, mivel az eltávolításos kezelések direkt roncsolják a bőrt, és nem csak cirógatják.

Régebben a sminktetováláshoz még rosszabb pigmenteket használtak, amik fél-egy év után már színeződtek a vörös felé, vagy épp rózsaszín felé a bőrszínek sajátosságai miatt. A cél az lett volna, hogy maradandó, de nem örök smink. Nos, ha a felső hámréteg felső sejtsoraiba juttatják a festéket, akkor az pár hónap alatt tökéletes eltűnik (gyakorlatilag a hennás bőrfestés ez, tartóssága 4-6 hét, de ténylegesen max egy hétig szép, ráadásul nem túl nagy színválaszték és nagyon nehéz úgy keverni, hogy abból előre megmondható legyen a végeredmény színe), ha annál lejjebb, akkor ott marad. Ha ott marad, akkor két opció van. Vagy ott marad végleg és befogadja a test, vagy kikezdi a test. Ha kikezdi, akkor azt jelenti, hogy a pigmentszemcsék instabilak, könnyen bonthatóak. Bontásuk során megváltozik a molekulaszerkezet, ami miatt a szín is. A gond ezzel ott van, hogy a molekulák bontódása során keletkeznek olyan töredékek, amiket a test nem tud felszívni sem kilökni és stabil, viszont színe is van. Ebből jön a mostani kopott smiktetoválások színe. Ezzel túl sokat nem tudnak kezdeni. Ezeket a molekulákat nagyobb energiájú fotonokkal lehet széttörni kisebbekre, amiket a test már képes felszívni. Ez pedig a lézeres eltávolítás.


A maradandó festéket is lehet, hogy sok év után frissíteni kell, mivel az arcodat éri a napfény, ami szépen lassan, de károsan hat a festékpigmentekre. (Ami gyorsítja a fakulást és elszíneződést, az a sok napozás, illetve a szoláriumozás.)

2023. máj. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én igazából azért mennék, mert totál aszimmetrikus a két szemöldököm, az egyik jóval lejjebb van mint a másik, és rettentően zavar. 2 hónapja szemüveges lettem, gyakorlatilag az egyik oldalon mintha nem lenne szemöldököm, mert totál eltakarja a szemüveg kerete. Ezért gondolkoztam el a szemöldök tetováláson, de félek tőle, egyrészt hogy nem csinálják meg jóra, de leginkább a hosszútávú hatásától... meg nem szeretnék 1-2 évente járni átüttetni, és újra és újra ott hagyni 70-80 ezer forintokat, vagy többet...

2023. máj. 28. 19:44
 5/5 anonim ***** válasza:

#2 vagyok, ennek ellenére egyáltalán nem bántam meg!

Nitsch Bettinánál voltam

2023. máj. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!