Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Miért lett ennyire divat a...

Miért lett ennyire divat a tetoválás?

Figyelt kérdés
már-már szinte kötelező,nem pont ezért unalmas már kissé?
2023. jún. 16. 14:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Egyáltalán nem kötelező. Ha nem tetszik, ne nézz oda. Nem olcsó mulatság, nyílván az csináltat aki tényleg akar...
2023. jún. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
98%
A tetoválás már évszázadok óta jelen van kultúránkban, és kifejező eszköz lehet. A divat változik, de az önkifejezési forma marad.
2023. jún. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%
Nem kötelező, és a legtöbb ember maga miatt tetováltat, nem azért, mert divat vagy mert másoknak akarna tetszeni, megfelelni. Van rá lehetőség, van rá pénz, szerencsére egyre elfogadottabb, úgyhogy aki szeretne, annak adott a lehetőség.
2023. jún. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A 4-es egy igazi értelmiségi válasz volt 🤦‍♀️
2023. jún. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyszerűen örülnek az emberek, hogy végre elfogadott.

Unalmasnak nem nevezném, hiszen pont az benne a szép, hogy a viselője kreativitása és a készítő ügyessége szabhat csak határt neki.

2023. jún. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem pont egyre kevésbé divat.
2023. jún. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem kötelező, és azért elterjedtebb egyre inkább, mert egyre több ember tetovál, egyre több ember számára elérhető a tetoválás, és mint olyan, nyilván több embert is fog érdekelni.

Emlékszem 20 éve még nagynénémnek másfél-két órát kellett autóznia egy jobb tetoválóhoz, ma már kisebb városokban is bőven vannak.

És mivel egyre átlagosabb a tetoválás, egyre kevésbé visszatartó erő a társadalmi megítélés azoknak, akik esetleg aggódnak hogy ki mit mond, így bátrabban csináltatnak ők is.

2023. jún. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
27%

Mert mindenki meg akarja mutatni mekkora egyéniség és milyen mélyenszántó gondolatai vannak. Tényleg lassan több fiatalnak van mint akinek nincs. És de, elég uncsi már. Alapvetően szeretem a tetkókat, régebben ha valamelyik ismerősöm csináltatott mindig szívesen megnéztem, kérdezősködtem róla. Ma már kb fel sem tűnik ha valakin megjelenik egy új minta, csak magamban vállat vonok, hogy na még egy.

Abszolút csak a saját tippem, de szerintem szép lassan kimegy a divatból. Úgy gondolom, hogy ha a mai tetovált huszasok-harmincasok elkezdenek családot alapítani, akkor az ő gyerekeiknek már ciki és "boomer" dolog lesz a tetkó. Aztán 1-2 további generáció, és megint felfedezik maguknak az alter arcok. Aztán újra bekerül majd a mainstream divatba. És így tovább.

2023. jún. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Én nem mélyenszántó dolgokat akarok mutogatni, egyrészt egyik tetoválásomnak sincs mély jelentése, másrészt egyik tetoválásomat sem mutogatom.
2023. jún. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
sok embernek fogalma sincs,mit jelenthet a "már-már szinte"....
2023. jún. 18. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!