Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Tetováltassak? Soha nem...

Tetováltassak? Soha nem fogott meg még ennyire egy minta sem.

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, mindig is nagyon tetszettek a tetoválások, tinikorom óta úgy gondolom, hogy nekem biztos, hogy lesz pár tetoválásom majd életem során. Párszor volt már olyan, hogy komolyan elgondolkodtam egy-egy mintán, leginkább olyanokon, amik valami személyes jelentéssel párosulnak, (nagypapám emlékére szerettem volna valamit, meg a kedvenc animémből inspirálódva valamit például) de ezeket végül mindig elvetettem, leginkább azért, mert nem tudtam tökéletes mintát kitalálni hozzájuk, inkább csak a mögöttes tartalom volt meg a fejemben, hogy “na igen, ezzel kapcsolatban valamit szívesen “felvarratnék”… Ma reggel viszont teljesen random szembejött velem Instán egy tetoválóművész egyik flash-e, és egyszerűen “beleszerettem”. Egész nap csak erre tudok gondolni, úgy érzem, tökéletesen passzol a stílusomhoz, ízlésemhez, mintha nekem lett volna tervezve.

Igen ám, viszont ugye ehhez nincs komolyabb háttérsztorim, jelentésem, meg hát ez lenne az első tetkóm. Ha lenne már pár rajtam, biztos, hogy nem agyalnék, de ezt az első lépést így valahogy nehezebb megtenni. Pár napot még biztos adok a dolognak, alszom rá egyet-kettőt, de ha a hét közepéig nem megy ki a fejemből, lehet, írnom kéne a művésznek…

Ti mit tanácsolnátok? Csináltattatok ti is ilyesmi impulzív tetkókat? Jól sült el végül a dolog? Első tetkóként mennyire rizikós egy ilyet bevállalni?

A fájdalomtól nem félek, a művészben a munkái alapján teljesen megbízok, inkább az tántorít el, hogy ugye ez “örökre” szóló döntés. Nagyon szívesen fogadok minden tanácsot és tapasztalatot! :)



jan. 28. 21:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Mindenképpen aludj rá párat. Ha mondjuk még márciusban is úgy érzed, hogy muszáj megcsináltatnod, akkor hajrá.
jan. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Esetleg mi lenne, ha megcsináltatnád hennával? Aztán majd meglátod, hogy mutat rajtad. Ha még egy hónap múlva is tetszik mehet a tetkó.
jan. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Aludj rá még "párat" és ha pl. ősszel is tetszeni fog akkor gondolkodj rajta komolyan, bár én nem szimpatizálok a tetoválásokkal.
jan. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Én mindig egyévet adok magamnak. Lehet valakinek ez soknak tűnik, mégis ha kigondolok egy mintát és egy év múlva is azt akarom (addig össze is gyűjtöm a pénzt kényelmesen), akkor megcsináltatom. 3 tetoválásom van, mindet alaposan átgondoltam és nem bántam meg őket.
jan. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

Két full sleevem van, és nincs jelentése.


Nem akarok magamon temetõt. Ha kedd este borotválom a lábamat, ne nézzen rám vissza a halott kutyám. Szex közben ne a nagymamámal vagy a halott gyerekkel nézzen farkasszemet a párom.


Meg aztán hol a határ? Ha a Mancika nénit felvarratod, a Béla bácsit meg nem? És ha lesz még egy gyereked? Ha esetleg még három, de már nincs hely, vagy kevésbé központibb helyet kapnak csak? Emiatt necces felparcellázni magadat.



Éd nem azért mert nem lett volna mit beleszõni, hanem mert nem akarom azt, hogy 5-10 év múlva boruljon az egész.

A családtag, híresség, zenész akirõl megemlékezel is csak ember volt, kiderülhet róla valami. Pl Stephen Hawking neve az Epstein dokumentumokon. Már rég meghalt, elesett fogyatékkal élõ ember volt, de csak most derült ki, hogy saras volt rendesen.

Nem tudhatod.



Valami ami csak dekoratív, 20 év múlva is az marad. Ha kiábrándulsz, nincs fizikai emlékeztetõje.

jan. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

Nekem volt 2 tetoválásom. 1-2 évvel lehettem idősebb,mint te mikor készültek. 6-7 év után leszedettem, mert nem tudtam azonosulni a tetoválással. És itt arra kell gondolni, hogy az én személyiségemhez nem illik a tetkó. A minták szépek voltak meg minden, de nem illik hozzám a tetoválás, pedig másokon tetszik és kamaszkoromban is volt olyan minta,amit úgy gondoltam, hogy egyszer felvarratok.


Én inkább azt javasolnám, hogy várj egy pár évet. Elképesztő sokat fogsz te is változni még. Ha nincs tetkod az nem tragédia, de ha van és problémát okoz az viszont nagyobb baj.

Egy-ket kisebb tetkó megcsinálása max 50 ezer forint,de eltávolítani közel 4-500 ezer forint.

jan. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%

Tanácsot tetoválásban nem nagyon lehet adni, számomra ez túl impulzív. Én évekig szoktam gondolkodni a mintáimon, viszont más azt se bánja meg amit random varnak neki.

Viszont ahhoz hozzászólnék, hogy ne lopd el más mintáját! Azért teszik fel a munkáikat, mert az egy kvázi portfóliója a művésznek. Nem azért, hogy minden másik emberen az legyen. Egy normális tetováló amúgy se vállalja el telibe lemásolni másét!

jan. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
26%
#=: Dehogynem. Nem a tetováló dönti el, hogy mit varrjon rád. Ha azt mondod, hogy ez kell ekkor ez kell és kész. Egy tetováló nem művész, még ha páran ezt is hiszik magukról.
jan. 31. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Na jó, reggel van, szóval #7:-re írtam az előzőt.
jan. 31. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

8, Ettől még művész. A történelem során ókori Egyiptomi kriptafestő, a római szobrász, Caravaggio, meg Leonardo da Vinci is pont így, megrendelésre dologozott. Amit pár concept art ember a modern művészetként a saját szakállára csinál, az a kivétel, nem a szabály.



Nyilván a te tested, te döntessz, de ugyanakkor az emberek sok hülyeséggel megkeresik, és egy csomó sz@rra nemet is mondanak a tetoválók.

Ha az ötleted nem lenne jó, nem vállalja el, vagy átrendezi neked, hogy mutasson valahogy.



A lopott mintáról meg annyit, hogy igen, ebben a szakmában is van kanonizált művészet.

Ami klasszikus, az meg okkal az, Sailor Jerryt nem most találta ki senki, sokmindent alakítani nem lehet rajta.


Persze, hogy lehet ugyanazt felvarratni, de ez meg téged, mint megredelőt ír le. Ha a Pinteresten meglátod valakin, hogy az illatos-omlós csirke írásjele van tetoválva rá valami flancos kalligráfiával, és te ezt lekoppintod, rajtad röhögnek egy életen át a hátad mögött, nem a művészen. Sőt, még a művész is ezt meséli másnap a kocsmában, mert ez neked ciki nem neki.

jan. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!