Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Hogy lesz valakiből tetováló?...

Hogy lesz valakiből tetováló? Érdekelne, hogy hogyan kell elkezdeni? Tanfolyam, vagy vki aki oktat?

Figyelt kérdés
A témához vágóan bármi érdekel. Nyilván rajzolni szoktam, a kérdés, hogy tudom-e kamatoztatni ezt pl tetoválóként?

2012. máj. 6. 07:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát, ha nagyon profin rajzolsz, akkor igen. Úgy tudom, hogy tanfolyamon lehet elsajátítani a tetoválás művészetét, de ahhoz, hogy jó, ügyes legyél, tényleg nagyon jó rajzolónak kell lenned, ami a "véredben van":D
2012. máj. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 SzilKa ***** válasza:

Cosmelec tanfolyamra véletlenül se menj, szinte csak rosszat hallottam róla, illetve láttam a tanulók és oktatók munkáit is a neten, nem valami színvonalasak. Lehúzásra mennek és az általuk kiadott oklevél sem jogosít fel az égvilágon semmire. OKJ-s képzés egyelőre nincs, tehát szalonokba, vagy neves tetoválókhoz tudsz elmenni tanulónak, de fel kell készülni arra, hogy mivel mostanában rengetegen akarnak tetoválók lenni, értelemszerűen szerencse és baromi nagy tehetség kell ahhoz, hogy fantáziát lásson valaki a jelentkezőben.


Emellett pénz is kell hozzá, mert ingyen nem fognak tanítani, párszázezret szoktak kérni. Plusz a felszerelést (gépek, trafó, stb) is meg kell tudni venni.


A másik lehetőség pedig az, hogy saját magad járod ki az utat, vannak tetováló fórumok, ahol kérdezősködni tudsz, youtube-on is van jópár segédlet videó, amiről tudsz okosodni. Ez az út jóval hosszadalmasabb és lassabb a fejlődés is. Bár kevesebb pénzből tudsz elindulni, később is tudsz vele pénzt keresni.


Mindkét megoldáshoz türelem, kitartás, rengeteg gyakorlat és szakmai alázat szükséges.

2012. máj. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!