Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » 1 hetes tetkóm van,4napig...

1 hetes tetkóm van,4napig fóliáztam és azóta bepantenel kenem minden órában h. kine száradjon és ha este nem kenem be és akkor kiszáradhat és bevarrasodhat? 15/lány

Figyelt kérdés
Tudom sokan gondoljátok hogy lehet 15évesen tetkóm de az van a csúklomon h. " Apa, sose felejtelek " mert nyáron meghalt. szval ne nézzetek ilyen tini izének.
2013. nov. 27. 19:58
1 2
 1/16 anonim válasza:

Nem Te vagy az aki szintén itt kérdezte meg,hogy mennyire fáj egy tetkó?

Mielött lefeküdnél kend be,várd meg míg beszívódik és utána lehet aludni,nem fog egy éjjszaka alatt varrosodni!

A lényeg,hogy mindig kend amig meg nem gyógyúl,és akkor nem lesz baj.

2013. nov. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

nem én voltam.

köszönöm:)

és az baj ha csak a fele hámlik egy kicsit és fele nem?

meg olyan mintha már varrasodna néhány helyen. az magától elmúlik? lehet egy kicsit túl izgulom de fontos nekem ez a tetkó:/

2013. nov. 27. 20:06
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem kell minden órában kenni! Ezt kimondta neked? Elég 4 óránként, mert felázik. És pont az a lényeg hogy varrasodjon, a gyógyuláshoz...
2013. nov. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

senki se mondta csak nem akarom h. kiszáradjon:/

akkor nem kell kenni minden órában?:D

egyébként honnan tudom ha varrasodik?

ilyen kis vonalak vannak a tetkón?

és ha nem múlik el az baj?

2013. nov. 28. 16:29
 5/16 Tóthné Marika válasza:

Fóliázás esetén is elég köbö 6-8 óránként lemosni és újrakenni, utána elég köbö 8 óránként, mert tényleg nem tesz jót neki, ha folyton áztatod, nem fog tudni a bőr levegőzni. Normális, ha "kis vonalak" jelennek meg, úgyis le fogod dobni a bőr felső rétegét, és nő helyette szép új.

Javallom tanulmányozásra ezt:

[link]


De igazából az X+1-edik tetoválásod után fog kialakulni, hogy a te bőröd milyen törődést is igényel. :D

2013. nov. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
egyik barátnőmnek van tetkója és azt mondja nem szabad h. kiszáradjon akkor most mi legyen?:/
2013. nov. 28. 17:58
 7/16 anonim válasza:

Én úgy csináltam,hogy reggel mikor felkeltem bekentem,aztán olyan 3-4 óránként,amikor pl éreztem,hogy húzódik,vagy ha megtapogattam és éreztem,hogy száraz,akkor is kentem.

Nem kell mindig krémnek lennie rajta,de pl ha naponta 3 szor kened akkor az úgy jó!

Igy is úgy is fog varrososdni,de az jó,mert az azt jelenti hogy gyógyúl.

2013. nov. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Na látod, ezért van korhoz kötve a varratás!

A tetoválót nem kèrdezted/nem mondta el a kezelést?

A barátnődre hallgatsz mert "neki van tetkója"?! Megjegyzem igazat mondott, nem szabad kiszáradnia, de a száradás és a varrasodás közt van egy lehetnyi külömbség...


Ha sokat kened, akkor felázik->ronda lesz.

Ha keveset kened, kiszárad, akkor berepedezik->ronda lesz.

Ha varrasodik, akkor gyógyul, "leesik" a heg-> szép lesz.


Fürdéshez fóliáztad legalább?

2013. nov. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

adott papírt és abba le van írva, csak azt nem tudtam meddig kell kenni és milyen gyakran:D

4napig fóliáztam és fürdésnél még minig lefóliázom de utána leveszem és bekenem:) este is ha felkelek néha akkor beszoktam kenni.

napközbe pedig minden órába kenem akkor ez szerinted sok?

2013. nov. 28. 20:44
 10/16 anonim ***** válasza:
Igen, SOK. De már többször leírtuk.. Elég ha 4 óránként kened. Ha leesett a varr, akkor már fürdéshez sem kell fóliázni és elég testápolóval bekenni. Vili?
2013. nov. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!