Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Miért tetováltat magára...

Miért tetováltat magára valaki valamit, ha később el akarja távolíttatni?

Figyelt kérdés

Csak kérdezem...hiszen mindenki tudja, hogy a tetoválás (majdnem) ÖRÖK. Ennyire nem gondolják át, meggondolatlanok, vagy mi?

Persze tudom, hogy van, akinek a tetováló rontja el, az más.

Csak mikor nekem csinálták a tetkómat, épp jött be egy nő, hogy a delfinjét el akarja távolíttatni a bokájáról. Akkor minek kellett oda a delfin? Ennyire nem gondolt bele, hogy az örökké ott marad?



2014. febr. 9. 20:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Jaj ne magyarázzál már hülyeségeket, komolyan, mert megfájdul a fejem tőled.


Mi vagy te? Mindent tudó, mindent előre látó, a megfontoltság mintaképe? Amikor csináltatta még tetszett neki a delfin. Aztán eltelt egy kis idő (vagy sok idő), és már nem tetszik neki. Ennyi a képlet. Ne csinálj úgy mintha te nem tettél volna olyat amit később megbántál.

2014. febr. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Amikor csináltatta tetszett neki. Eltelt pár év már nem tetszik. Tudod változunk.

Nekem van egy ismerősöm aki mindig magára tetováltatja az éppen aktuális pasasa nevét, mert, hogy ő az igazi, őt szereti bla, bla, bla. Majd jön, és rátetováltat valamit a névre, és máshová varratja az új pasasa nevét. A tetováló művész többször mondta, hogy szöveget, nevet ne tetováltasson mert megbánja.

2014. febr. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 SzilKa ***** válasza:
100%

Az, hogy később miért akarja eltávolíttatni, arra ezer magyarázat lehet. Már nem tetszik neki, vagy olyasmire emlékezteti, amire már nem akar emlékezni, stb stb.


Engem inkább az érdekel, miért szaporodtak meg mostanában az olyan kérdések a GYIK-on, amik arra irányulnak, hogy friss (!!!) tetoválással mennyi időt kell várjanak, hogy leszedethessék, vagy átüttethessék. Na erre mondjon valaki valami okosat...

2014. febr. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

ma 21:08


Azok akik friss tetoválást akarnak eltüntetni vagy rátetováltatni, azok mind divatból mentek tetoválást csináltatni. Az aki évek óta gondolkodik rajta, aki egyedit tervezett, akinek van jelentősége a tetoválásának az sosem fogja újravarratni, vagy eltüntetni. Nem hiába mondják még itt is, hogy kötődj ahhoz amit magadra varratsz, mert egy életre szól..

2014. febr. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát ez az...én 4 éven keresztül terveztem és vártam a tetoválásommal, teljesen egyedi, és azóta sem bántam meg. Tisztában voltam vele, hogy örökre rajtam marad.
2014. febr. 9. 21:21
 6/13 SzilKa ***** válasza:

4-es, általában az utólagos magyarázatukban szerepel az, hogy nem olyanra sikeredett a tetoválásuk, magyarul béna volt a tetováló. Ezen nem segít az sem, ha sokáig tervezgették előtte...


Miért nem néznek sokan utána annak, akihez tetováltatni mennek? Miért nem nézik meg a portfóliójukat? Miért az az első szempont, hogy minél olcsóbb legyen?


Nem elég azt átgondolni, hogy mi legyen rajtunk tetoválásként, annak is utána kéne járni, hogy kivel érdemes megcsináltatni. Egy profi szerintem a legbanálisabb divat tetkóból is csodát képes művelni, amit nem lesz ciki viselni sosem.

2014. febr. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igazad van, én 60.000 Ft-ért csináltattam, de úgy voltam vele, hogyha életreszóló befektetés, akkor inkább várok, ne az ár legyen a döntő, ne ezen spóroljon az ember. Vagy legyen profi, vagy semmilyen.
2014. febr. 9. 21:59
 8/13 A kérdező kommentje:
Mire az ember eltávolíttatja lézerrel vagy mindig átütteti, ugyanott lesz árban, mintha egyből profihoz ment volna.
2014. febr. 9. 22:00
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

Jómagam 20 éven keresztül akartam tetoválást. Amikor én voltam 20 éves, akkor még csak álmodozhattam arról, hogy nőként tetoválásom legyen. Nem volt divatban, sőt, inkább az a hír terjedt, hogy csakis bűnözőknek lehet tetoválásuk. Így álmodoztam 20 éven át. 41 évesen jött el az idő, hogy az első tetkóm megcsináltassam. De hova menjek? Ki a jó? Keresgélni kezdtem a neten. Akihez tudtam, a honlapjára regisztráltam, hogy lássam a munkáit. Találtam is egyet. Gyönyörű munkát csinált, szép tetoválások voltak. Írtam neki, hogy szeretnék tetoválást, milyen elképzelésem van. Visszaírt, hogy menjek el hozzá, mindent megbeszélhetünk. Elmentem. Ott a saját szememmel láthattam a többi munkáját ami szintén gyönyörűek voltak. Elmondtam mit szeretnék. Meghallgatott, és közölte az árát. 40 ezer forint lett volna, mert ugye a terv nekem megvolt, de meg is kellett rajzolni. De gondoltam szép munkának ára van. Nem volt kifogásom az ára ellen, így kértem időpontot. Nézi a naptárát, majd a következőt mondta:

- ha neked is jó, akkor jövőhéten szerdán délután be is jöhetsz. A tanítványom Jani tud fogadni, és megcsinálja...


Na itt akadtam ki. Én nem a Jani munkáját néztem hónapokon át, hanem az övét, a mester mégis átpasszolja másoknak a munkát. Ha nem tud fogadni vagy nem akarja csinálni akkor mondja meg, de ne passzoljon le olyanhoz akinek 1 munkáját sem láttam.

Így inkább elköszöntem, de nem mentem.

Elmondtam a 20 éves fiamnak, hogy jártam, erre a fiam.

- miért nem mész ahhoz a sráchoz akihez a gyerekkori barátnőm is volt? Szépen dolgozik.

Felhívtam a leányzót. Elküldte a tetováló honlapját, ahol megnézhettem a képeit. Ő is szépen dolgozik. Még aznap felhívtam.Másnap már ott voltam a lakásán ahol elmondtam mire vágyom. Ott helyben le is rajzolta. Kiderült, hogy festőművész, de mellette tetoválásokat is csinál, de csak azért mert szereti csinálni. Dolgozott szalonban de nem igazán volt oda a robot tetoválásokért. (amikor az egyik jön a másik megy, és csak dolgozik mintha gép mellett dolgozna)Mivel nem kértem csak 12 centis fekete-fehér tetkót így 2 nappal később már rám is tetováltatta, mindössze 9000 forintért. Gyönyörű lett..

Amikor végre meggyógyult, a kollégám nézte, és megkérdezte kinél csináltattam, mert ő is elmenne hozzá. Mutatott a vállán egy tetkót ami elég kopott volt (alig 2 éves tetkóról beszélünk) és elég csúnya vonalvezetési hibák voltak) Elmondta, hogy szalonba ment egy állítólag ismert tetoválóshoz, de valamiért nem végzett jó munkát.. Így most keres valakit aki helyre hozná neki..

Szóval nem mindig azok a jók akik 60 ezerért csinálják meg..

2014. febr. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A tetoválók is emberek, ergó ők is hibázhatnak! Hibázhat a több évtizedes gyakorlattal rendelkező, szalonban tetováló profi is, épp ugyan úgy, mint a kezdő tetováló! Most ebbe mi olyan hihetetlen? Vannak olyan motívumok amik annyira kicsik, vagy részletesek, hogy javítani nem nagyon lehet rajtuk. Ha pedig az ügyfélnek elrontanak egy mintát jó hogy savanyú lesz a szőlő és nem fog neki tetszeni, akármennyire is tetszett és jelentett sokat neki az a minta és szerette volna magára varratni. Ilyenkor kétségbe esésében/bánatában mindenkinek az első gondolata a lézer vagy az átfedés. Aztán vagy rászánják erre magukat, vagy inkább beletörődnek a mintába.
2014. febr. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!