Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Tetováló művészek! Fehér...

Tetováló művészek! Fehér tetoválás - valóban "működhet", vagy hosszútávon elszíneződik?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy latin idézetet magamra tetováltatni (az alkaromra), és mivel elég vékony, "kicsi" vagyok, ezért egy fekete vagy színes feliratot nem tudok magamon elképzelni.

Évekkel ezelőtt találtam a neten néhány gyönyörű fehérrel készített tetoválást, és egyből beleszerettem, de egy fórumon azt olvastam, hogy hosszú távon besárgulhat.

Viszont mivel nagyon fehér a bőröm, tetszik az ötlet, hogy ez kicsit "eltűnne" rajtam, nem lehetne először észrevenni, nem lenne "brutális", talán kicsit heg-jellege is lenne (ez passzolna az idézethez is), valami ilyesmire gondoltam (nem szövegre, csak kinézetre):

[link]

vagy

[link]

Tehát ilyen kinézetet szeretnék a tetoválásomnak.

Lehetséges, hogy évek múlva is szép legyen?

Plusz: sokat keresgéltem neten, de Budapesten egy tetoválóművészt sem találtam, aki csinálni fehér tetoválást. Vagyis egyet igen, de olyanok is voltak a munkái... Nagyon finnyás vagyok, mivel ez egy életre szól, és a feliratnak fontos jelentősége is van, tehát egy tényleges tetoválóMŰVÉSZRE lenne szükségem, nem olyanra, aki csak annak hívja magát. Tudtok ilyenről?



2014. ápr. 25. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne elmenned egy fesztiválra, ott kipakolnak a művészek, lehet válogatni köztük.


A besárgulás több dologtól is függ, pl. milyen a festék, milyen életmódot folytatsz, milyen a bőrtípusod...

2014. ápr. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 SzilKa ***** válasza:
100%

Az a gond a fehérrel, hogy mindenképp elsárgul attól, hogy gyógyulás után fölé képződik a bőr új hámrétege. A képek, amik a neten találhatók, kivétel nélkül friss állapotról készülnek, amikor még a bőrpír is rásegít arra optikailag, hogy fehérnek látszódjon. A fehér festék igazából csúcsfényként működik csak jól, összehatásában fehérnek hat a későbbiekben is, de önállóan nem marad hófehér, akármit csinálsz. Legyógyultan kb olyasmi lesz, mintha a bőrödön egy halovány bőrszíneltérés lenne.


Ez az oka annak, hogy komolyabb tetoválóművészek munkái közt nem fogsz találni fehér tetoválást, mert általában nem vállalják el (ahogy pl az ujj-tetkót sem, ami meg kikopik).


egy tetováló (Bp)

2014. ápr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 SzilKa ***** válasza:

Ezt a mondatomat még kiegészíteném:

"A fehér festék igazából csúcsfényként működik csak jól, összehatásában fehérnek hat a későbbiekben is" - egy teljes (fekete-szürke, vagy színes) tetoválás részeként.

2014. ápr. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos tényleg nem igazán fogsz olyat találni, aki igényes a munkájára és vállalja. Igaz el tudok képzelni olyan mintát is, ami sárgásan, kis bőrelszíneződésként is működik. De egy feliratot szinte kizárt, hogy akár te kivegyél később (szerintem).

Próbáld mintává átalakítani a mondanivalót, vagy gondolkodj másik színben:)

2014. máj. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!