Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Tetováló szeretnék lenni,...

Tetováló szeretnék lenni, tapasztaltak adnának tanácsot? Hol van ilyen tanfolyam?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a rajzolás, ezzel szeretnék foglalkozni, gondolkoztam azon hogy tetováló leszek. Ez mivel jár? Tudom hogy nem az mint a TV-ben hogy a dögös tetováló csajszi pár perc alatt kész egy tetkóval, utána buli meg siker, meg dől a lé. Egy ideje foglalkozom komolyabban a rajzolással (már ha mondhatok ilyet :) ) tudom milyen sok macera van egy rajzzal. Rengeteget kell még tanulnom, sokat kell még fejlődnöm. Ha lenne olyan tanfolyam (mondjuk Heves megye közelében? :) ) ahol tudnék tanulni? Köszönöm szépen a válaszokat! :) 14/L

2014. ápr. 30. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Kedves kérdező!


Látom, hogy még fiatal vagy, így időd, mint a tenger.

Elsőnek is rajzolj sokat, fess, próbálj ki ezerféle technikát, hogy lásd, minden különbözik mindentől. Ha már javítás nélkül képes vagy realisztikusan akár csak fekete-fehéren de rajzolni, akkor talán van esélyed. Sokan nagyon jól rajzolnak, mégsem lehetnének profi tetoválók, mert nem csak a rajzkészségek számítanak.

Csak gondolj bele, a tetoválógép rázkódik, zümmög, rezeg, így nehezebb a folytonos munka is vele. Van súlya is, amit később ugyan meg lehet szokni. Minimálisan de érteni kell a fizikához, ennél jobban érteni kell a biológiához, főleg a keringés-szövettanhoz (főleg persze a bőrszövethez). Mivel a tetováló munka inkább egyéni vállalkozás, (persze egy szalon, egy csapat, de attól még mindenki egyénileg rendezi, amit kell) így érteni kell a piachoz, az ökonómiához is. Tehát tudnod kell, hogy csábítsd a vendégeket, milyen árak a megfelelőek, hogy ne legyél túl drága a minőséghez képest és ne legyél túl olcsó a megélhetéshez.

Ha ügyes vagy, és mellette okos is, még akkor is ott van a szerénység kérdése, a kitartásé, az önbizalomé.

Ha egyszer bele kezdesz, akkor anyagi háttér is kell rendelkezésedre álljon. Gépet kell venned, eszközöket, festékeket...stb, amik azért nem olcsók így kezdésnek. Persze elsőnek lehet otthon is gyakorolni, hangsúlyozom, NEM élő szöveten, hanem máson. Ehhez lehet kapni mű-bőrt, amit én eddig csak külföldön láttam, illetve olcsón hentesektől, vágóhidaktól bőröket. Akár sertés, akár marhabőr. Mind a kettő alkalmas arra, hogy megérezd, milyen tetoválni és gyakorolj.

Ezek után, mivel a tetoválás jelenleg nem OKJ-s szakma, semmilyen rendes és hivatalos tanfolyam nincs rá. Persze akadnak tanfolyamok, amik drágák és a nagy részük átverés. Ha komolyan gondolod, akkor keresned kell egy profit. Tőle kell tanácsokat kérned, illetve oktatást. Úgymond, mint a régi feudális rendszerben, te leszel az apródja a mesterednek. Sok tetováló tanít szívesen, de sose feledd, ahány tetováló, annyi stílus! Szóval így pénzbefektetése mellett még olvasnod kell a többi tetoválóról is, sokat. Német magazinokban nagyon, de tényleg nagyon sok mindent leírnak, de ehhez kell a nyelvtudás is, ami fontos akkor, ha a szakmában akarsz maradni.

Majd ha elérkezel odáig, hogy azt mondja a profi, hogy most már tetoválhatsz, de csak kicsi mintákat, egyszerűket, akkor neked célszerű nagyon akciós áron keresned vendégeket. Utána már az élő gyakorlás jön.

Hogy mindez mit is jelent?

Elszántságot, sok-sok évnyi alázatot, sok anyagi befektetést és rengeteg tanulást.


Heves megye, lássuk csak, Egerben a belvárosban a Dobó térről nyílik egy utca (ne kérdezd, nem tudom a nevét), de ott található egy elég jó, színvonalasnak mondható tetováló stúdió. Voltak már ismerőseim ott, láttam a munkájukat és egészen jók. Ezek kívül talán akad Hevesben is, de Miskolcon is van pár szalon, bár ott nem vagyok úgy ismerős.

Amit tudok ajánlani:

Invictus, Locomotive, Celtic moon, Adorján tattoo... stb.

Első lépésnek talán írj Zagyvai Gábornak, hátha ő tud több tanáccsal szolgálni. De bármelyik jó, minőségi tetoválószalont felkeresed, ott segíteni fognak, de mondani fogják, hogy fiatal vagy még, de sosem lehet elég korán elkezdeni semmit sem ;)


Remélem tudtam segíteni. Ha bármi kérdésed lenne, tedd meg privátban.


- The Blueskin -

2014. máj. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%

Szépen hangzik amit az előző leírt, de sajnos hülyeség. Először is, soha nem lesz belőled jó tetováló művészeti előképzettség nélkül, és ez alatt nem a rajzos kiscsoportot értem meg a hasonlókat, hanem ilyen jellegű középiskolát ÉS egyetemet/főiskolát. Magadtól nincs az a mennyiségű gyakorlás, amivel megtanulod azokat az alap, nélkülözhetetlen dolgokat, amik kellenek a rajzoláshoz és a tetováláshoz. Nem véletlen hogy minden nevesebb, valamit is érő tetováló grafikus vagy hasonló. Jó pénzért (százezres tételről van szó) sokuk vállal tanítást, aminek nem az a folyamata, hogy a kezedbe adja a gépet hogy na varrjál, hanem feladatokat ad hogy mit rajzolj, hogyan, stb, adott esetben ezt hónapokig, illetve járj be a szalonba és figyeld munka közben mit csinál. Semmi esetre sem az a helyes kezdés, hogy veszel egy rakás cuccot amiknek a használatához tök hülye vagy, és elkezdesz kísérletezni, mert így kókler lehetsz, de tetoválóMŰVÉSZ soha.

A szalonok amiket az előző felsorolt pont hogy nem vállalnak tanítást, az Invictus meg a legalsó kategória, ár ugródeszkának jó ha már érted valamennyire a szakmát és eladható amit csinálsz, mert rájuk jellemző hogy minden kezdőnek munkát adnak.

Zagyvai Gábor pedig testmódosítással foglalkozik, és csak mellékesen tetovál, de ő is az a kategória aki egyféle stílusban csinálja, ami még csak nem is jó, de ráfogja hogy egyedi, és van akinek bejön. Ettől még ő nem tetováló.

Szerintem térj vissza erre a kérdésre 10 év múlva, addig pedig tudatosan készülj művészeti pályára, képezd magad, alakíts ki saját stílust, stb. De egyelőre ne kezdj bele ténylegesen a tetoválásba, még nagyon korai, túl fiatal vagy.

2014. máj. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, rengeteg hasznos tanácsot adtatok! :)
2014. máj. 1. 15:28
 4/6 anonim válasza:
100%

Egy közeli ismerősöm vett egy tetováló gépet a saját testén gyakorolt, ez megtetszett tucatnyi ismerősének, így aztán rajtuk is gyakorolt, mikor kiköltözött new york-ba asztalosként keresett munkát- de mire talált volna, addigra annyi tetováló melója volt, hogy már nem volt rá szüksége...

mondjuk ő mindig zseninek számított rajztudásban minden eszközzel...

2014. máj. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Mócsainé Mihály Anit válasza:
100%

Sziasztok.

Én amondó vagyok hogy mi denkinek igaza van. Tetováló okj képzés nincs Magyarországon. Én már 11 éve tetoválok. 9 éve vagyok szalonban. Ebből 2 éve saját szalont vezetek. Én úgy kezdtem hogy suliban (keramikusnak tanultam) zsebpénzért csináltam tattoo szalonoknak rajzokat... majd kèrték a haverok is a tetkó terveket.... majd jöttek hogy tetováljak is. Én nem tudtam, nem is akartam tetoválni. Exem próbálkozott a tetoválással anno, volt felszerelése, és elvitt egy szalinvan tetováló haverjához hogy tanítson. Ez abból állt hogy elmondta elméletben mi hogy zajlik. Mit hogy fertőtlenítünk, hogy használjuk a gépet, stb. Csak a tömény alapot. Aztán mondta h menjek haza gyakorolni. Először disznóbőrön és frissen leszedett tökön gyakoroltam. Aztán ahogy elkezdtem emberen egyre csak jöttek a felkérések. Közben persze volt másik munkám mert nem tudtam volna szponzorálni az egészet. Eltelt 2 év és úgy döntöttem hogy el kène kezdeni stslonba dolgozni... de ahhoz kéne valami papír is. Elvileg elég az ANTSZ sterilizálói vizsgája amiről akkor pont lecsúsztam, és kb 150.000.- vokt az ára. Semmi mást nem találtam, mint a Cosmelec KFT sminktetováló oktatását majd fél millióért. Részletfizetéssel kicsengettem, elvégeztem az amúgy röhelyes oktatást, ahol a szinelméletről még nekem kellett kioktatnom az amúgy akkor már 20 éve sminkterováló oktatójukat... úgyhogy oktatás szempontból csalódás volt a hely, érződött hogy csak a pénzről szól. A tanfolyamtársam vizsgamodellje sírva fakadt mert olyan pocsék szemöldököt csinált neki a tanonc, de 2essel átengedték, merthogy fizetős suli. Vicc!!!! Na mind1, papír megvolt, mehettem szalonba. Kivéreltem egy szépségszalon kozmetikai helységét váltott műszakba a kozmetikussal. Kb 4 hónap után lett nyereséges. Aztán sorra kellett fejleszteni, gépeket, berendezést. 7 év után nyitottam saját szalont. Ma már annyi munkám van hogy 3 hónappal előre teli a naptáram. Pedig nem vagyok tagja a MTSZ-nek vagy a TSZÉE-nek. Annyi hogy megszerettem csinálni, maximalista vagyok, tartom a lépést a korral, fejlődök folyamatosan. Mindig a maximumot szeretném nyújtani, számít nekek a legkisebb munka minősége is. És reklámra sosem kellett így költenem, mert a munkáim reklámozták önmagukat. Persze így több idő egy karriert felépíteni, de szerintem így a huteles és őszinte. Közben amúgy voltam a VAME KFT tetoválo és piercinges továbbképző tanfolyamán. Ott volt egy orvos, aki elmagyarázott mindenféle bőrnyavaját mire szabad, mire pedig nem szabad tetoválni. Ez nagyon hasznos volt. Meg voltam rejuwi tanfolyamon, illetve amiből a legtöbbet tanultam és tanulok: járok a tattoo expókra és nézem hogy a legjobbak hogy alkotnak. Ebből tudtam szakmailag a legtöbbet tanulni. És ott vannak szemináriumok is. Ajánlom!

A rajztudás meg alap a tetováláshoz. De pl az is érdekes hogy én pl tetkóba megcsinálom 30 perc alatt azt amit papíron 2 óra alatt se. Szóval ez pont ugyanolyan mint amikor az ember stílust választ a rajzban. Van aki jól fest de nem tud szénnel rajzolni. Van aki jól tetovál, de nem tud papíron tervezni.

Ami lényeg a tetkónál, hogy minden embert kezelj úgy higiénia szemszögéből mintha AIDSes lenne. Öket is lehet tetoválni de olyan szinten tajaríts mindenki után mintha tudnád róla hogy fertőző! 😉

2015. júl. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Utolsó. Akkor ezek szerint létezik olyan tetováló aki mondjuk nem tud mondjuk olyan szépen rajzolni és még is szépen tetovál? Az LA ink müsorban láttam egyszer hogy az egyik tetováló nem rajzolt úgy magától semmit hanem másolta papírra és mondjuk egy nagyobb tetkót több kicsi rajzból alkotott meg amiket másolt. De amikor megcsinálta brutál lett. Én úgy gondolom hogy követni egy adott mintát, mint mondjuk a tetkónál ugye ami az egész elött a bőrre kerül, könnyeb mint szabad kézzel rajtolni valamit. Hülyeség vagy van valami alapja? Én pl. soha sem tudtam szépen rajzolni de pár éve kedvet kaptam hozzá. Nekiáltam úgy csinálni hogy volt egy adott dolog mondjuk a monitoron vagy a telefonon és azt másoltam. Mármint nem úgy hogy ráraktam a papírt a monitorra hanem amit láttam azt csináltam. És ahhoz képest ahogy régen csináltam ég és föld. Ebből az jött le nekem hogy még így is egyszerűbb másolni mint szabadkézzel csinálni valamit. És végülis sokszor a tetoválók is egy adott dolgot varnak fel, vagy kicsit alakítanak rajta és azt rakják fel. Nyílván profi akkor leszel ha szabadkézzel is olyan vagy mint az állat de lehet valaki tetováló ilyen tudással? Az árnyékolás meg hasonlók könnyebben tanúlhatók mint az hogy nagyon szépen tudj rajzolni szabad kézzel?
2019. febr. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!