Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » A tetoválás mennyire számít...

A tetoválás mennyire számít munkakeresésnél?

Figyelt kérdés
Szeretnék a kezemre tetováltatni, pontosabban az öklömre, betűket. Jelenleg 19 éves vagyok, még tanulok, és nem tudom hogy mennyire lenne ez hatással a későbbi életemre, munka szempontból, mert hallottam hogy sok helyre nem vesznek fel ha kirívó vagy nagyon látszó a tetoválásod. Mint már mondtam, én csak betűket akarok, és teljesen feketén, semmi élénk dologgal. Ha számít valamit, vagyonőr, biztonsági őr jellegű munkát keresek később. Szóval viszonylag sok helyen nem vennének fel?

2014. nov. 4. 22:58
1 2
 1/12 Shai-Hulud ***** válasza:
64%

Sírásóknál jó ajánlólevél. Szóvivőnél kizáró ok. :-)

Biztonsági őrként a munkádban éppen nem zavarna, de a megítélésed inkább attól függ, hogy a majdani főnöködben milyen érzéseket kelt.

Őszintén megmondom, én nem vennélek fel, ha látható helyen tetoválva vagy.

2014. nov. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%

Biztonsági őrként keményebbnek tűnsz ha tetkó van rajtad. Legalább is egyesek szerint. Hogy mekkorák az esélyeid és felvesznek-e ? A biztonsági őri állás pont nem az, ahol ez lesz a kizáró ok. Első válaszoló. Én sem alkalmaznék egy olyan embert, aki az előítéleteivel kérkedik és egy jó munkaerőt egy ilyen dologért képes elítélni, leszólni és esélytelennek nyilvánítani! :) Remélem a gyerekeid agyontetováltatják majd magukat hogy lázadjanak az idióta szülőjük ellen!


Kérdező! Csináld ha meg akarod. De előtte kérd ki a tetoválód véleményét, ugyanis tudtommal az ujjakon kevésbé marad meg a tetoválás, másszóval hamar kikopik.

Ha meg ennyire számít neked az, hogy mások mit gondolnak, akkor csináltass alig látható helyre, vagy ne is csináltass...

2014. nov. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
2. A válaszod téged minősít. Az első válaszoló kulturáltan, normálisan leírta a véleményét (amit ugye nem tilos), segítő szándékkal írt, és te leidiótázod, rosszat kívánsz neki. Azt hiszem, ehhez nincs mit hozzátenni. Ritka egy undorító válasz volt a második, remélem, tetoválásellenes lesz minden ember, akivel életed során találkozni fogsz, "kedves" második.
2014. nov. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy hatassal lehet. Egy csomo emberben eloiteletek vannak a tetovalassal szemben. Mondjuk pont a betuk az ujjakra a legtipikusabb sittes taho tetkok, ugyhogy a helyedben en atgondolnam.
2014. nov. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Shai-Hulud ***** válasza:
40%

OK, próbálom most is lehetőleg kulturáltan elmondani a véleményemet:


"Remélem a gyerekeid agyontetováltatják majd magukat hogy lázadjanak az idióta szülőjük ellen!"


Hát most mit is mondjak, szégyellem, de négy gyermeket neveltem fel, és egyikük sem tetováltatott semmit magára, nem isznak, nem narkóznak, még csak nem is dohányoznak, lopni sem járnak, ráadásul mindegyik értelmiségi lett... Szóval szegények hátrányos helyzetűek.


"Mondjuk pont a betuk az ujjakra a legtipikusabb sittes taho tetkok, ugyhogy a helyedben en atgondolnam."


Kb. erre próbáltam én is célozni, de láthatóan néhány embert az is irritál, ha valakinek más mer lenni a véleménye.

2014. nov. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
3%

Nem az bicskanyitogató, kedves 1-es, hogy van véleményed, hanem az, hogy esélyt sem adnál egy olyan embernek, akin tetoválás van, hogy bizonyítsa hogy nem egy sittes, sötét paraszt, ahogy azt te már előre eldöntötted a primitív előítéleteidtől hajtva, hanem esetleg egy értelmes, szorgalmas, jó munkaerő.

Én mindkét karomon, lábamon, a hátamon és a mellkasomon tele vagyok tetoválva, sűrű, színes, összefüggő mintákkal, és képzeld, értelmiségi vagyok, nem sírásó meg nem börtöntöltelék, többdiplomás vagyok és a szakmámban dolgozom. Nem abban van a hiba, amikor valaki mer döntést hozni arról, hogy szeretné alakítani azt a testet amiben NEKI kell leélnie egy életet, hanem amikor valami alaptalan, primitív berögződés miatt a hozzád hasonlók a mellüket verve büszkélkednek azzal, hogy bennük aztán dönget a kirekesztés.

És ne említsük már a tetoválást egy szinten a droggal meg a piával. A te gondolkodásod kártékonyabb az összes ilyennél.

2014. nov. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ebben semmi bicskanyitogato. Szerintem inkabb az a rohejes, hogy ha valaki megtesz mindent azert hogy sittesnek nezzek, aztan meg csodalkozik rajta ha annak is nezik. Az elso benyomasok mindig kulsosegek alapjan tortennek, teljesen mindegy hogy valaki valojaban egy kedves ember, ha kivulrol meg egy tahonak nez ki.


En azt nem ertem hogy aki tetovaltat az miert nem szamol ezzel? Mi alapjan keri ki maganak hogy ot ugyan ne iteljek meg a tetovalasai alapjan, holott az egesz tetovalasnak az a celja, hogy kifele egy kepet mutasson arrol, aki felvarratta magara?

2014. nov. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"Nem az bicskanyitogató, kedves 1-es, hogy van véleményed, hanem az, hogy esélyt sem adnál egy olyan embernek, akin tetoválás van, hogy bizonyítsa hogy nem egy sittes, sötét paraszt, ahogy azt te már előre eldöntötted a primitív előítéleteidtől hajtva, hanem esetleg egy értelmes, szorgalmas, jó munkaerő. "


Biztos, hogy jól látod a dolgot?

Honnan tudod, hogy én eddig milyen munkavállalókkal találkoztam? Hátha nekem az volt az eddigi tapasztalatom, hogy akin tetoválás van, az ÁLTALÁBAN rászolgál az előítéletekre?

Tudod, az is igaz, hogy a cigányokat sem szabad lenézni, mert ugye rendes emberek - de ÁLTALÁBAN azért az ellenkező tapasztalatok szoktak dominálni. Az ő esetükben is igaz, hogy mindenkit egyénileg kell(ene) megvizsgálni, és nekik is jár(na) a lehetőség, hogy bizonyítsák a szakértelmüket, és a becsületességüket.

De az emberek többsége ettől ÁLTALÁBAN inkább elzárkózik, mert ha nem kerülök kapcsolatba velük, akkor nem érnek kellemetlen atrocitások.


"Én mindkét karomon, lábamon, a hátamon és a mellkasomon tele vagyok tetoválva, sűrű, színes, összefüggő mintákkal, és képzeld, értelmiségi vagyok, nem sírásó meg nem börtöntöltelék, többdiplomás vagyok és a szakmámban dolgozom."


Gratulálok. Akkor például te vagy az a kivétel, akit mégis érdemes lenne foglalkoztatni, és lehet, hogy tényleg jól beválnál, és kitűnő munkaerő lennél.

De továbbra is fenntartom, hogy én nem alkalmaználak. Lehet, hogy ezzel egy jó mérnöktől fosztanám meg a cégemet, de nem baj, majd keresek egy MÁSIK jó mérnököt. :-)


"Nem abban van a hiba, amikor valaki mer döntést hozni arról, hogy szeretné alakítani azt a testet amiben NEKI kell leélnie egy életet,"

Nem, ez tényleg mindenkinek a saját döntése. Csak tudod egy ilyen döntés után viselni is kell annak a következményeit. Igen, én NEM TAGADOM, hogy előítéletes vagyok - ugyanúgy mint az emberek többsége.

Te eldöntötted, hogy tetováltatod magad, és ez a TE egyéni jogod.

Én meg eldöntöttem, hogy nekem ez nem tetszik, és ez meg az ÉN egyéni jogom.


"valami alaptalan, primitív berögződés miatt a hozzád hasonlók a mellüket verve büszkélkednek azzal, hogy bennük aztán dönget a kirekesztés."


Ugye BENNED aztán senkivel és semmivel szemben nincs semmilyen előítélet, kirekesztés?

Még az ilyen "hozzám hasonlókkal" szemben sem? :-DDD

(Mondjuk megkérdezhetném, hogy mi is a véleményed például a cigányokról?)


"A te gondolkodásod kártékonyabb az összes ilyennél."


Maradjunk annyiban, hogy NEKED halvány lila fogalmad sincs a gondolkodásomról. Egyetlen kiragadott példa alapján ÁLTALÁNOSÍTASZ, szemere veted, hogy kirekesztő vagyok a "hozzám hasonlókkal" együtt, nekem támadsz, mert hangot adtam a MAGÁNVÉLEMÉNYEMNEK.

Ha már itt tartunk, én éppen a TE hozzáállásodat tartom kártékonyabbnak.


Miért kellene kötelező, hogy ugyanúgy lássam a dolgokat, mint te?

És miért kell nekitámadni annak, akinek más véleménye van, mint neked?

A saját MAGÁNVÉLEMÉNYEDET elmondhattad volna bármilyen köpködés nélkül is.

2014. nov. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Őszintén, voltatok az utóbbi időben strandon? Az emberek 70%án van valami, legyen az nő, férfi, fiatal, öreg. Alig van olyan sztár akin nincs.

Szerintem sokkal jobban meghatároz, hogy MIT varratsz és HOGYAN.

Más az, ha valakin egy láthatóan a fáskamrában felkarcolt hánylábavan égtelenkedik meg ha egy igényes, jól kidolgozott munka.

Nem tudjuk a kérdező mit tervez, lehet ez a leggázabb ŰSS MEG felirat és egy szép kalligráfiával felvitt valami is.

2014. nov. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
Hát BM-es szakterületen a tetoválás az alapból nem nyer felvételt.
2014. nov. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!