Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Ha tetoválást szeretnék,...

Ha tetoválást szeretnék, akkor nekem kell megterveznem a tetkót?

Figyelt kérdés

A fejemben már megszületett, hogy hová és milyen tetoválást szeretnék, de nem rajzolok valami jól. Ha bemegyek egy tetoválószalonba és elmagyarázom mit szeretnék, akkor segítenek a tervemet papírra önteni? (a neten vannak képek, amik "inspiráltak" lementettem a mobilomra, így azokat meg tudom mutatni, de egyénit szeretnék) Plusz pénzbe fog kerülni, ha nem kész tervvel megyek be?


Tinta nélkül van lehetőség kipróbálni milyen érzés lesz? (úgy hallottam van néhány hely, ahol ki lehet próbálni, ki mit tud erről? :)))



2016. ápr. 18. 01:13
1 2
 1/11 gnoomage ***** válasza:

Beszélhetsz grafikussal, vagy kérhetsz időpontot és ott is megrajzolják, persze lehet hogy marha drágán, vagy lehet hogy ingyen... Ez változó, nincs biztos...


Tinta nélkül pedig simán kipróbálhatod szerintem ha már elől van a gép egy előző munka miatt, max elkérnek pár száz forintot a tű miatt...

2016. ápr. 18. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! :) Ha telefonálok oda, ahol csináltatni szeretném és elmondom mi a helyzet (hogy nincs konkrét tervrajzom) nem fognak azonnal lerázni vagy azt mondani akkor válasszak valamilyen sablont? Ez azért a művésznek is plusz munka.
2016. ápr. 18. 01:38
 3/11 gnoomage ***** válasza:
És ha megcsinálja a művésznek is + pénz... Az a dolga, hogy a vevő elképzelését a bőrére varja, így ha pénzért vagy pénz nélkül ez kell ahhoz, hogy fizessen, akkor megcsinálja, hisz ez a munkája...
2016. ápr. 18. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Elég érdekes lenne, ha mindenki, aki varrva van, kiváló művész lenne.
2016. ápr. 18. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Aki azt mondja, hogy válassz katalógusból, azt azonnal ott is hagyhatod. A tervezésért ritkán kérnek plusz pénzt, viszont az előleg teljesen normális dolog. Így, ha az időpontra mégsem mész el, legalább nem dolgozott ingyen. Sajnos sokan terveztetik meg úgy a tetoválásukat, hogy végül a kész rajzzal máshoz mennek mert az olcsóbban dolgozik.
2016. ápr. 18. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Bemész elmondod mit gondoltál meg hova. Vihetsz nyugodtan képet a viszonyítás kedvéért. A szakmában alap a jò rajz elkészítése egy magára valamit adò helyen. Akár ott helyben megrajzolja ha van ideje, az a legjobb ha látod mert ott helyben az elképzeléseid szerint formálòdhat a rajz( azért hagyd érvényesülni a mestert is :)

Tájékozódj közben az árakrol . Mielőtt bármi történne ,kapsz egy szép mintát" amit megnézhetsz az adott bőrfelületen is hogy mutat. Egy dolgot ne csinálj! Nem kell udvariaskodni, ha nem a megálmodott tetoválást látod a mintán" ne fogadd el. Szádat kinyitni és odatenni magad mi okés ,mi nem . A fájdalom miatt meg kipròbálni felesleges.

Lehet tájékozòdni hol érzékenyebb és az ad egy mércét.(De ha írsz megmondom a kiválasztott terület mennyire esik bele) Mindenkinek más a fájdalomküszöbe is, tehát ha nem vagy eltökélt akkor aztmondom ez még nem a te köröd és hagyd a francba.

2016. ápr. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Dehogy kell neked megrajzolnod, a tetoválóművésznek (hangsúlyozom, művésznek) ez a szakmája :) A legjobb, ha személyesen keresed fel a választott tetoválót, és úgy mondod el neki az ötleteidet, mutass képet is, ha szeretnél. Én is így csináltam mindig, vittem a képet, csak ötletként és a tetoválóm átrajzolta, hogy mégis csak egyedi legyen és a saját munkája. Ha valami nem tetszik az elkészült rajzon, nyugodtan mondd meg neki, sőt. Elvégre a te bőrödre kerül rá örökre, szóval ne szégyellősködj, hidd el, nem fogják leszedni a fejed, szívesen alakítanak rajta, hisz nekik is fontos, hogy elégedetten távozz majd. Nem kerül "plusz pénzbe", bele van kalkulálva az árba.
2016. ápr. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a sok választ mindenkinek!! :)) Kicsit megnyugodtam, hogy nem fognak hazaküldeni tervrajzok nélkül.


2 lenne; az egyik balkéz külső-belső fele, a másik jobb comb eleje. Mindkettőnek polipot gondoltam, de nem találtam pont olyat, amilyet szeretnék. A hasonlókat lementettem a telómra, de különleges igényeim vannak, mert eléggé régóta megálmodtam már ezt. 12 évesen döntöttem el, hogy milyet szeretnék most vagyok 22 :D Ha nagyon fáj is megcsináltatom. :) Meg nem is vagyok az a nyafogós típus, de azért jó lenne tudni mire számítsak.


Olyan 30+50 körülire tippelem azok alapján amiket nézegettem. Nem vagyok nagyon eltévedve ár téren, ugye? :D Már egy jó ideje spórolgatok erre, úgyhogy nem a pénzen fog múlni, hogy megcsináltatom, de nagyot nézni sem szeretnék. :$


Sajnos senki ismerősöm sincs, akinek van tetkója így tapasztalatot, tanácsot nem tudott adni senki :/


Mégegy kérdés eszembe jutott. Csak kíváncsiságból, az nagyon furcsa ha lány polipot akar magára? Kicsit megdöbbentek az ismerőseim, azt hitték virágokat szeretnék mert csendes meg visszhúzódó vagyok. Mit gondoltok arról ha valaki olyamit varrat magára, ami nem passzol a személyiségéhez? (Am. pont azért akarok polipot, mert pszichológiailag arra asszociálok a polip látványától, hogy megvéd és ez biztonságérzetet ad nekem. Hihetetlen mennyire pozitívan tudja befolyásolni az embert egy ilyen szimbólum. És am. imádom a polipokat :)) )

2016. ápr. 18. 09:18
 9/11 anonim ***** válasza:

Egy jó tanács. Ne telefonon vidd a képeket. Minimum pendrive, vagy nyomtatva.

A minta neked készül, nem az ismerősöknek. Ha neked a polip tetszik, akkor senkinek semmi köze hozzá.

2016. ápr. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Miért nem jó telefonon vinni? Ugyan.. Úgysem bámulja csak rápillant, ad egy támpontot mégis mi a terv, és elkészíti az új rajzot.Bár lehet helyfüggő,de nem általános az biztos.

A területekbe beleválasztottál, ugyanis a csuklónál és mindenhol ahol vékony a bőr vagy érzékenyebb, főleg hölgyeknél, az neccesebb. Természetesen ha bírod a fájdalmat akkor nem. ( a hölgyek sokszor keményebbek mint a férfi tárasaik) Az interneten sok infót megtalálsz, érdemes szétnézni.

2016. ápr. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!