Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Illik ezzel egy tetoválóhoz...

Illik ezzel egy tetoválóhoz menni? Vagy bunkóság?

Figyelt kérdés
Az első tetoválásomat szeretném elkészíttetni, de fogalmam sincsen, hogy amit terveztem, az körülbelül milyen árban mozog. Bunkóság elmenni egy tetoválóhoz úgy, hogy viszem az én nagyvonalakban megtervezett rajzomat, hogy abból mit tudna Ő kihozni, illetve, hogy mennyiért? De nem úgy megyek oda hozzá, hogy már tudom, hogy konkrétan őt szeretném tetoválómnak, hanem majd csak az után döntök, hogy már tudom mennyibe kerülne és mit tudna kihozni a rajzomból. És esetleg ezt több helyen eljátszani. Bunkóság egy ilyen tervezés után visszamondani egy tetoválást, hogy nem nála szeretném?

2016. nov. 5. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért lenne bunkóság? Ez a természetes.
2016. nov. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 SzilKa ***** válasza:
100%

Nem bunkóság árajánlatot kérni egy elképzelés alapján. Az már más kérdés, hogy ha konkrétan terveztetsz is vele, majd utána visszalépsz, de többnyire kérni szoktunk foglalót a tervezéshez, amit lemondás esetén bebuksz, de így a tetováló sem rajzolgatott ingyen, szóval ennek általában ez a korrekt menete.


Egy tetováló

2016. nov. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2016. nov. 6. 10:15
 4/6 anonim ***** válasza:
így szokták, én is kérdeztem már, hogy egy rajzomat fel varrná-e a srác, akihez jártam varratni. ő nekem arra nemet mondott, mert nem tudta volna megcsinálni (ő legalábbis ezt mondta rá).
2016. nov. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én azt csináltam, hogy mailben kerestem meg több tetoválót az elképzelésemmel, és hogy mit szeretnék belőle kihozni. Én a válaszok alapján döntöttem, hogy melyikük szimpatikus (volt, aki tőmondatokkal - igen, lehet / nem lehet / máshol jobban mutatna - lerázott, de voltak, akik korrekt árat és elképzelést írtak hozzá), és ezek alapján, amelyikük szimpatikus volt, azt kértem meg személyes egyeztetésre.

Végül az az illető készítette el a tényleges tetoválást is, és nem bántam meg. :)


Ez is lehet esetleg egy megoldás.

(Egyébként nekem úgy volt, hogy az első személyes egyeztetésen összedobott egy pár perces skiccet. Ekkor még nem beszéltünk se pénzről, se időpontról, semmi egyébről, szóval, ha a skicc alapján azt mondtam volna, hogy köszi, nem tetszik, akkor minden következmény nélkül nézelődhettem volna tovább. Ezt te is megteheted.)

2016. nov. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Viszont a pénz ne legyen döntő, tetováláson SOSE spórolunk mert általában az olcsóbb gagyibb, de érdemes megnézni az eddigi munkáit, mik az erősségei, milyen stílus megy neki és ha erőssége egy olyan stílus ami neked is tetszik érdemes olyanra terveztetni.
2016. nov. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!