Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Allergiás lettem, ez mennyire...

Allergiás lettem, ez mennyire árt a tetoválásnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Néhány hetes, gyógyult tetoválásról van szó - szépen lehámlott, fóliáztam, míg kellett, végig kentem bepanthennel, talán még egy picit tovább is, mint kellett volna, mert "bőrszínen" maradt üres részeken lassabban hámlott, mint máshol.

Azóta pedig testápolóval kenem időnként, a tetováló utasítása szerint, eddig minden rendben is volt.


Na most, az történt, hogy kipirult, pöttyösödött (ilyen ici-pici hólyagok) a bőröm. Valószínűleg a testápolótól van - nem tudom, hogy simán allergiás lettem rá, vagy a szőrtüszők teltek ki a sok krémezéstől - ugye mikor készült a tetkó, le lett szőrtelenítve a felület, és alapból nem szoktam, mert érzékeny ott a bőr...

(Az allergia is ugyanolyan esélyes sajnos - elég érzékeny vagyok a kozmetikumokra, rendszeresen előfordul, hogy az akár hónapokig gond nélkül használt krémre, testápolóra vagy egyébre hirtelen allergiás foltok jönnek ki a bőrömön - az apró kipirulástól az ekcémás foltokig akár. Szóval hiába választottam olyat, amitől "nem szokott" gond lenni.)


Borzasztóan viszket most a tetoválás felülete és körülötte a bőr, illetve végigsimítva érződnek az apró hólyagok. Nyilván most igyekszem elhagyni a krémezést, vagy legalábbis lecserélni és minimalizálni (melyik lenne jobb a tetoválásnak?), de nem tudom, nem lesz-e baja ettől?

Megvallom, kicsit most megijedtem.



2016. nov. 20. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy kepet esetleg tennel fel? Szines a tetkod? Mert a szines tetkoknal elo fordulhatnak apro pottyok holyagok. A viszketes pedig a szor vissza novesetol is lehet.
2016. nov. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia. Én is ugyan így jártam, én Niveával kentem, az váltotta ki. Én elmentem vele a háziorvosomhoz, ő írt fel rá gyógyszert és kalciumot ittam mellé napi 2*. Ha esetleg érdekel a gyógyszer neve is, akkor írj (bár vényköteles volt a gyógyszer).
2016. nov. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1 Próbáltam lefotózni már a kérdésnél is, sajnos képen nem látszik úgy, mint élőben. Makrófotózásban nem túl profi a telefonom. =) Képen inkább úgy néz ki, mintha ki lenne száradva a bőröm (nem tudom, mennyit fogsz látni belőle):

[link]

Színes a tetoválás, de mostanra én egyértelműen allergiás reakcióra gondolok, főleg, mivel ott is megjelent, ahol csak ilyen "pihék" vannak a karomon, nem rendes szőrszálak.


#2 Most elkeserítettél, pont niveát vettem ma alternatívának, a kis tégelyes fajtát, mondván az a "legáltalánosabb" krém manapság, drogériában is ezt javasolták, mint legkevésbé allergént... :(

Egyébként te el is hagytad a krémezést, vagy a tetoválás miatt folytattad? Mert ha csak a bőröm lenne, akkor nem aggódnék, néhány nap, max egy-két hét alatt nekem ezek meg szoktak szűnni, ha elhagyom a kiváltó kencét, de gondolom az se jó, ha hagyom kiszáradni a tetoválást egyelőre...

2016. nov. 20. 21:36
 4/8 anonim ***** válasza:
Hat semmit nem lattok belole sajnos... Ird be googleba es hasonlitsd a tiedhez... Mellesleg a tetovaloddal mi a helyzett? O mit mondott?
2016. nov. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A hétvége a tetoválónak is az, főleg a szombati expó miatt nem tudtam/akartam tegnap zaklatni, vasárnap lévén fordultam első sorban online segítségért.

Sajnos google nem sokat segít - ki hallott már olyan hülyéről, aki allergizáló krémmel keni magát?! :-)

Mindenesetre tervben van, hogy holnap (izé, ma) őt is felhívom vagy benézek hozzá, de reméltem, hátha valaki meg tud nyugtatni hasonló élménnyel.

2016. nov. 21. 02:29
 6/8 anonim ***** válasza:

#2

Én elhagytam a krémet teljesen, mással kentem nagyon vékonyan és ritkán. De előtte én is beszéltem a tetoválómmal.

Én beszéltem a kozmetikusommal is, hogy lehetek-e a krémre allergiás, és ő úgy mondta, hogy vagy a használattól számított 3 órán belül vagy pedig 3 nap múlva jelentkeznek a tünetek. Nekem 3 nap múlva jött ki.

2016. nov. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#2

Miután lehámlott teljesen, akkor kezdtem el kenni 3 napig ugyebár a Niveával, utána pedig váltottam testápolót és napi 1-2* kentem kb 3-4 napig. Nekem utána már nem volt vele semmi gond, nem is száradt ki és ugyan olyan szép is maradt.

2016. nov. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. :)

Most egyelőre nálam is ez van, másik krémmel kenem, és csak reggel-este. Illetve még azt a tanácsot kaptam, hogyha ez sem válik be, akkor a krémet teljesen hanyagoljam, nem érdemes a gyógyszertári kencékkel kísérletezni, próbálkozzak helyette olivaolajjal, nagyon-nagyon vékony rétegben.

Ebben a háromnapos dologban is van valami, ha jól számolom, szerdán cseréltem le a bepanthent a krémre, és hétvégére jöttek ki a foltok.


Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget!

2016. nov. 21. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!