Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Allergiás asztmám van, allergi...

Lepert kérdése:

Allergiás asztmám van, allergiás vagyok nagyon sok növényre, pollenre stb. tetováltattam a mellkasomra és viszket körülötte és reggel vörös lett a szemem, majd asztmás reakciók léptek fel. Lehet-e köze a tetoválásnak ehhez? (fekete festék csak)

Figyelt kérdés
2011. dec. 8. 23:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Elméletileg nem,igyál meg egy calcium tablettát
2011. dec. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Közvetlen a tetoválás után lépett fel? Igen, lehetsz rá allergiás, sőt, az a legjobb, ha elmész sűrgősen egy orvoshoz, nehogy anafilaxiás sokkot kapj!

Semmiképp ne vegyél be nem szteroid tipusú gyulladáscsökkentőt, az csak ront a helyzeten, felerősiti az allergiás immunválaszt, és az asztmás rohamon is ront (hörgszükülettel)

Az orvos tudja, hogy mit kell beadni (ha rosszabbul vagy, még ma irány az ügyelet)

Ne tétovázz:)

2011. dec. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Előtte próbálkozz Ca tablettával, az is segithet. Nem akartam rádijeszteni, csak láttam már eldurvult esetet. Fő az óvatosság. Nem árt, ha lát egy szakember. (előző komment)
2011. dec. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
lehet, az allergia sokszor nem egyből jön
2011. dec. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bizony lehet a tetoválás következménye. Ott nem csináltak festék allergia próbát? Nem mindenkinek bírja a szervezete a festéket. Van aki még a hajfestékre is allergiás tünetet produkál. CALCIUM pezsgőtabletta, és irány a bőrgyógyászat sürgősségi osztályra
2011. dec. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A fekete festék elvileg szén, de ki tudja, mi van mellette. Úgyhogy végül is lehetséges.
2011. dec. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
hogy lehet valaki ennyire felelőtlen, ha ilyen sok dologra allergiás? Hiszen a hajfestékekre is rá van írva, hogy allergiát válthat ki, aki hajlamos az allergiára. Szóltál ott ahol csinálták a tetkót, hogy sok mindenre allergiás vagy? Gondolom eszedbe se jutott.
2011. dec. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!