Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Muszáj alváshoz fóliázni a...

Muszáj alváshoz fóliázni a tetoválást?

Figyelt kérdés
Második napos a tetoválásom, fóliáztam alváshoz, de iszonyú kényelmetlen. Be van izzadva alatta, érzem hogy rossz a bőrömnek, nem kap levegőt, stb... Én nem értek hozzá, de paraszti ésszel kétlem, hogy az ha elzárom a levegőtől és egy egész éjszakára beizzasztom jót tenne neki.
2017. ápr. 22. 23:59
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem muszáj! Kenj rá vazelint vagy bepantent!
2017. ápr. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

A fóliázás egyik célja, hogy ne száradjon ki a tetoválásod, szóval de, pont ez tesz neki jót. Már ha szeretnéd, hogy tartósan szép maradjon.

Egyebekben a te tested, azt csinálsz amit akarsz.

2017. ápr. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Éjszaka gondolom nem kelsz fel kétóránként krémezni, hogy ne száradjon ki, ugye? Plusz, gondolom, nem levitálsz az ágy felett, szóval a tetoválásod hozzáér az ágyneműhöz, ha megfordulsz álmodban vagy hozzáérsz, dörgölődik, stb.


A fóliázás azért kell éjszakára, hogy ezeket a negatívumokat picit ellensúlyozza. A friss tetoválás tulajdonképpen egy nyílt seb. Ha túrázás közben térden szánkázod végig a hegyoldalt, akkor utána a lábadat is be fogod kötözni, hogy ne ragadjon bele a nadrág meg a kosz, még akkor is, ha utána otthon szabadon hagyod, hogy hadd gyógyuljon.

A tetoválás ugyanez: jót tesz neki, ha két átkötés között levegőzik, de ha beleragad az ágynemű, a szösz, a por, az már nem. Arról nem is beszélve, hogy fizikailag sem tudod megtenni a folyamatos védelmet a kiszáradás ellen, a fólia ebben is segít.

Természetesen, ha nem cseréled a fóliát, akkor bepállik a bőröd, igen, és ez valóban nem tesz neki jót. Ezért szokta javasolni a legtöbb tetováló, hogy az utolsó lemosás/krémezés/fóliacsere lefekvés előttre essen - reggel pedig szintén ez legyen az első dolgod.

2017. ápr. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos válaszokat utólag is! :)


Lenne a fóliázással kapcsolatban még egy kérdésem. Reggel szabadon hagytam, aztán ki kellett mennem a boltba, úgyhogy bekentem, egy kicsit még hagytam és utána tettem rá fóliát a pulcsi stb miatt.


Mikor hazajöttem a fólia alatt egy részen el volt folyva kicsit a festék a bőrömön. Ez normális, hogy így szivárog?

Bár említette a szalonban aki csinálta, hogy majd egyszer átüti, ha kell de bevallom nem nagyon figyeltem hogy ez mit is jelent, mert olyan izgalomban voltam :'D

2017. ápr. 23. 12:21
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, normalis, kidobja a borod a felesleget.

Az atutes meg azt jelenti, ha legyogyult es valahol nem elenk a szin (kifakult), akkor ujra tetovalja azt a reszt.

2017. ápr. 24. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszi!!
2017. ápr. 24. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!