Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Szeretnék tetoválást csináltat...

Szeretnék tetoválást csináltatni, de anya nem igazán akarja engedni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lassan 18 éves vagyok (pár hónap), de mindig azzal jön, hogy ő ezt nem engedi, nem lehet, mert csak tönkreteszi a bőrömet, úgyis megbánom, fáj, csúnya egy lánynak stb.

A létező összes kifogást kitalálja.

Miért nem akarja megérteni, hogy én szeretném? ha azzal jövök, hogy ha nagykorú leszek, úgyis megcsináltatom, szó szerint megsértődik, hogy mit képzelek én magamról...


Hogyan győzhetném meg, hogy a saját testem és jogom (lesz) eldönteni, mit tegyek vele? Én értem, hogy ő csak jót akar és megakar attól védeni, hogy nehogy csalódjak, mert olyat csináltatok, amit én megbánnék, de ha én akarom, akkor neki miért nem mindegy?

nem ő fizetné, nem neki fáj, nem ő "szenved" érte. Akkor nem mindegy?


Mit kezdhetnék a helyzettel?


2017. márc. 19. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Szegény, védeni, óvni próbál, nem akarja hogy fiatalkori lelkesedésből feltegyél valamit amit megbánsz később.

Abból is látszik hogy menőzni akarsz és butaságot tetováltatni magadra, hogy rosszul vagy és nem tudod kivárni a "pár hónapot", MOST, AZONNAL kell...

2017. márc. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy most azonnal kell... csupán tudom, hogy pár hónap múlva is ezeket fogja mondani
2017. márc. 19. 19:13
 3/8 anonim ***** válasza:

Anyám is ilyen volt. Mikor nem csináltattam meg 18 (meg 19 meg 20) évesen, akkor meg közölte, hogy na ugye, neki volt igaza, ha tényleg olyan fontos lett volna, már meglenne, és milyen jól tette, hogy nem hagyta, most bánnám stb stb stb stb......

Végül mikor megcsináltam pár évvel később, akkor húzta a száját, de igazából nem mondott semmit, vagyis annyit, hogy én tudom, az én döntésem.

2017. márc. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

nekem semmiféleképpen nem fogja engedni, ha rajta múlik, mert nagyon ellenzi...

de mindenféleképpen megcsináltatom, de elakarom neki mondani, csak, hogyan

2017. márc. 19. 20:18
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem engedélyt kell kérni, hanem bejelenteni. Ha felnőttél, a te tested, a te döntésed.
2017. márc. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Csináltasd meg, ha tényleg szeretnéd. Na és, ha később esetleg megbánod, akkor mi van? Egyrészt szó szerint a saját bőrödön tapasztalhatod meg, hogy léteznek hosszútávú következmények, de ez nem baj, mert időnként pofára kell esni (ezt a szülők hajlamosak figyelmen kívül hagyni, pedig nem óvhatják meg minden hülyeségtől a gyereküket). Másrészt ma már nem lehetetlen megszabadulni egy megunt tetoválástól, sok helyen végeznek lézeres eltávolítást. És persze egyáltalán nem biztos, hogy valaha is megbánod.
2017. márc. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Azt fogom tenni, amit #5 és #6 javasoltatok.

Ment a zöld.

2017. márc. 21. 22:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Amugy megkerdezhetnem mit szeretnel magadra varratni?:)
2017. márc. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!