Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Más panthenol tartalmú babakré...

Más panthenol tartalmú babakrém is jó a Bepanthen helyett?

Figyelt kérdés
Szemöldöktetoválást csináltattam, és van itthon panthenol tartalmú krémem, de nem Bepanthen. Ezzel kenhetem, vagy minden egyéb kifakítja és csak az lenne jó?

2017. júl. 19. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Tetovàlásra van pénz, akkor legyen egy nyamvadt tubus bepanthenre is. Nem véletlenül javasolja a tetováló. A garancia úgy érvényes, ha az előírt módon kezeled.
2017. júl. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Van 4 db tetoválásom (rendes, testen), azokra azt mondta a tetováló anno, hogy bármilyen panthenol tartalmú krém jó rá. De ez nem tudom, mennyiben más, mivel sminktetoválás. Feltettem egy egyszerű kérdést, és már jön a cinizmus. Na ezt rühellem, azért van a rohadt oldal, hogy kérdezzünk, nem azért, hogy egymást osszuk.

Veled is sokra mentem, máskor inkább tartsd meg magadnak a privát véleményed, mert ez az volt...

(Megjegyzem, nyilván ha nem jó, veszek másikat, de ha jó rá, miért ne használhatnám... Valszeg ezt is megvettem, meg a többit is, ami még van itthon, pelenkás gyerek mellett többféle krém is előfordul a lakásban, és nem ezen múlik az életem... De jó, hogy ezt más jobban tudja.)

2017. júl. 19. 20:54
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az jó rá, amit a sminktetoválást készítő szakember mondott. A sminktetoválás előtt aláírtál egy lapot (legalábbis jó esetben), amiben egy kikötés is van a korrekcióra (ingyenes korrekcióra), márpedig az, hogy pontosan úgy ápolod, ahogy azt a szakember elmondta. Ebben semmiben nem térsz el. Ha eltérsz és rossz lesz, akkor nem vállal rá garanciát. Átüti, korrigálja, ha kell, de azt újból fizetség fejében.

Amennyiben nem írtál alá semmi ilyet, vagy nem mondott semmit el, annyiban a hely valószínűleg nem megbízható, vagy talán még nem is képzett az illető sminktetoválásra. (Míg tetoválásra nincs tanfolyam, addig a sminktetoválásra van.)

Néhány példa dexpanthenol (panthenol) tartalmű szerekre, amik kifejezetten ártanak a tetoválásnak:

Alksebor kenőcs és helyettesítő termékei, Dolobene gél, Phlogosam hab, Aurobin, vagy más anális-aranyér kezelésre szolgáló panthenol tartalmú krémek, gélek, zselék....stb. Nagyon hosszú listát lehetne készíteni ebből.

Konkrétan a Bepanthen termékcsaládnak is vannak olyan készítményei, amik nem jók rá.

Sima bephanten a legjobb. Persze kozmetikai tetoválásra bizonyos szakemberek különleges kenőcsöt is kevernek neked, amivel lehet ápolni.

Az előző válaszadó is ugyan ezt mondta, csak röviden, tömören. Mert aki tetováltatni megy, az, ha már járatos benne, előre megveszi, ha meg még nem, akkor aznap veszi meg. A tetováló meg azért mondja el, hogy hogyan ápold, hogy egyrészt gyorsabban gyógyuljon, másrészt a lehető legkevesebbet változzon.


Remélem így érthető ;)

2017. júl. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A korrekció ígyis, úgyis külön költség lesz, szóval ez most mellékes.

Hamamelisz & Panthenol tartalmú krémről van szó, ez a 2 fő alkotóelem, de mivel olaj van benne, nem fogom használni, ennyi.

Igaz, kicsit tovább tartott, mire a neten találtam értelmes leírásokat, de inkább megérte az az idő, mint itt kérdezni.

Nem az első eset... Ha minden úgy van, ahogy azt a gyk felhasználók elképzelik, én már nem élek, mert 2 és fél éve meghaltam vérmérgezésben...

2017. júl. 20. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!