Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Kinek milyen utókezelés vált...

Kinek milyen utókezelés vált be tetoválás után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jövőhét szerdán kerül fel életem első tetoválása, és érdekelne hogy kinek milyen utókezelés vált be. Ahány oldalon olvastam eddig, annyi módszert láttam már.. Persze a fóliázós Bepanthenes dolog mindenhol ott van. Viszont láttam már olyat is ahol azt írták hogy ne Bepanthen kenőcsöt, hanem krémet használj, mert a kettő nem ugyan az. Nos, lehet én láttam rosszul, de csak simán Bepanthen és Bepanthen Plus néven árulják őket. Olvastam olyat is hogy csak a sima Bepanthen a jó, nem a Plus. Olyat is láttam már ahol baba szappant vagy Claraseptet írnak, de olyat is ahol kifejezetten ellenzik a Clarasept használatát.


Érdekelne hogy ki miket használt és meddig, illetve hogy a Bepanthenből melyik kiszerelés lenne elég egy alkar tetováláshoz. Ebből is olvastam már hogy a kis 30 grammos elég, de már azt sem hiszem el amit kérdeznek.

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2017. jún. 17. 23:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy ismerősöm,nek külön tetoválós védő kenceficét vett 2330 ft-ért és használt de pontosan nm tudom milyen!
2017. jún. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Sunshinedoll ***** válasza:

Nekem eddig az összes tetováló a Bepanthen plust ajánlotta.


Lefóliázzák, azt majd neked otthon ki kell cserélni, enyhén szappanos vízzel áttörölni páróránként, főleg az első 1-2 napban, aztán krém, aztán fólia.

Naptól is védeni kell az első 1-2 hétben illetve pár napig nem szabad áztatni.

Nekem ezzel a kezeléssel még sose volt semmi bajom.

2017. jún. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És a szappanos víz milyen szappanos volt? Mármint sima folyékonyszappan, vagy valami más?
2017. jún. 17. 23:43
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Bepanthenből többféle van. Van a sima, van plus (fertőtlenítőszeres), baby (babáknak) és sensiderm (főként ekcémára ajánlott).

Mindegyikből 2 méret kapható.

Valóban, a krém és a kenőcs nem ugyanaz. A krémnek más állaga van és hígabb (gyakorlatilag a kenőcs kémiailag kevert, míg a krém fizikailag kevert).

Clarasept szappan régen jó volt. De mára a gyártó változtatott az összetételén (kb 2 éve) és így nagyon nem lett jó. Arra, amire a gyártó gyártja, jobb, de tetováláshoz nem jó. Én a sima kemény baba szappant ajánlom.


Az egész kezelése:

Tetoválás után neked ott helyben lemossák és bekenik, majd frissen fóliázzák. Majd elmondja a tetováló személyesen, hogy hogyan kezeld, mit csinálj és mit NE csinálj. Ő erre vállal garanciát. (Legalábbis jobb helyen.)

Ha mégse mondaná el, akkor is ad utókezelő kártyát/lapot.

Ha mégsem, akkor:

Hazamész, erősen megmosod a mancsod vízzel, majd szappannal (1 percen át), majd leöblíted a mancsod, majd leveszed a fóliát, majd langyos (kb 25-30°C-os) vízzel leöblíted, ezután beszappanozod a mancsod (tenyered) és óvatosan a tetoválást a tenyereddel. Ezek után újra leöblíted, majd papírtörlővel, vagy tiszta törcsivel felitatod (nem megtörlöd, csak felitatod), és vékonyan bekened sima bepanten (bepi) krémmel. Fóliát raksz rá (frisset és tisztát). Ezt 3-4 óránként ismétled. Éjszakára lefóliázod.

Másnap, ha megoldható, hagyni kell szellőzni és kb 2-3 óránként megmosni, kenni bepivel. Ügyelj rá, hogy vékonyan kend, ne álljon rajta vastagon a bepi. Ha a munkavégzésed, vagy az öltözködés által a tetoválásra menne valami, az esetben fóliázni kell. Otthon lehetőleg szellőztesd. Éjszakára 4-5 napig fóliázd. Utána a fólia teljesen elhagyható, csak kenni kell, hogy ne száradjon ki.

Hámlani kezd el, akkor tilos kapargatni vagy leszedni. Hagyni kell, magától essen le az elhalt bőr. Ilyenkor halványodhat a minta. Amint lehámlott, elhagyható a bepi is és érdemes sima testápolóval hidratálni a bőrt.

A hidratálás meg alapból fontos. Több folyadék bevitele a szokásosnál.

Mi tilos?

Kiáztatni, szolizni, napozni, szaunázni, gőzfürdőzni, kaparni, egyéb krémekkel kenőcsökkel kenni...stb.


Alkarnál teljes alkarra (tehát könyöktől csuklóig az egész felületre) nem elég a 30 grammos, arra a nagyobbat érdemes. Ha nem teljes alkart fedő, akkor elég. (Fél alkarra bőven elég.)


Nálam ezek jöttek be. Persze a tetováló mondhat ettől teljesen merőben eltérőt is, de ha azt mondja, akkor neked úgy kell kezelned. Ő arra vállal garanciát, akkor javít ingyen.

A bepik közötti különbséget a bepanthen oldalán te is el tudod olvasni.

Remélem érdemében segítettem.

2017. jún. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes leírást!

Alkar alatt az alkar belső felét értem, kb a könyök és a csukló hajlata között egy ilyesmi minta

[link]

Bár ha látom hogy elfogyna a 30 grammos, akkor még nyilván tudok venni.

Baba szappan alatt a márkára gondolunk mint 'Baba'?

[link]

2017. jún. 18. 12:48
 6/10 A kérdező kommentje:
És Bepanthenből sima vagy Plus? Vagy tök mindegy?
2017. jún. 18. 12:59
 7/10 anonim ***** válasza:

Baba márkájú keményszappan, és Bapanthen sima. A plus-t én azért nem ajánlom, mert van benne egy két adalék még, ami az első pár napban beszívódva roncsolhatja a színeket (elősegíti a szín kidobását, illetve bizonyos festékpigmentekkel reakcióba lép, ami segíti a falósejtek munkáját).

De mondom újra, ez csak az én általam jól bevált folyamat. Úgy kell ápolni-kezelni, ahogy a tetováló elmondja.

Amire figyelni kell, hogy a fólia nem alufólia, hanem folpack. (Sajnos volt már, aki félreértette.) A mással való kenegetés a gyógyulási időre vonatkozik és a napolaj, naptej is benne van, sőt páinkával sem tisztogatunk. Ha nincs langyos víz, akkor inkább hideg, mint a meleg. Ahhoz, hogy a fólia ne jöjjön le könnyen lehet használni ragtapaszt (leukoplaszt vagy silkben, vagy akármi másban.). A testrészt előtte lévő napon ne borotváld le, ha nő vagy, akkor se, ha epilálsz, akkor legalább 2 nappal előtte. (Gyantára is ez vonatkozik.)

Utolsó nap kivételével, a tetoválást megelőző napokon érdemes használni testápolót a bőrre, hogy jobb legyen annak a minősége. Tetováltatás előtt igyál rendesen és egyél rendesen (de persze ne teljesen bezabálva menj, hanem kellemesen jóllakottan.). Alkoholt ne igyál két nappal előtte, fájdalomcsillapítót ne vegyél be, amennyiben férfi vagy és tudsz róla, hogy vérzékeny vagy, akkor szólj előre, ha valami gyógyszert szedsz kúraszerűen, szólj róla, ha állandó jelleggel, akkor is említsd meg. Ne parázz rá, fájni fog, de nem elviselhetetlen. Az első 5-10 perc a rosszabb, utána könnyebb. Vigyél magaddal cukros üdítőt és vizet is egyaránt. Esetleg egy szelet csokit is. (Amennyiben leesne a vércukrod vagy vérnyomásod, segít.) Pihend ki magad előtte alaposan. kb. ennyi ;)

2017. jún. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És mennyire válaszottam kellemetlen helyre a tetoválást így elsőnek?
2017. jún. 18. 20:00
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem semennyire. Normális hely. Bár mindenkinek más a fájdalom küszöbe, máshol fáj neki jobban..stb., de az alkar elsőnek normális. Tulajdonképpen rengeteg hely van rajtad és kevés olyan, ami ne lenne normális elsőnek.
2017. jún. 19. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Veszel fóliàt,meg vazelint.

Amit rárak a tetovàlásra a tetováló azt leveszed.

Vízzel(legyen tiszta a kezed)àttörlöd.

Aztán törlőkendővel letörlöd a vizet is róla.

Utàna vèkonyan átkened vazelinnel és rá a fóliát.

2017. jún. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!