Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Megengednétek a gyereknek 18...

Megengednétek a gyereknek 18 év után hogy tetováltasson?

Figyelt kérdés
Sokan írjatok hogy fel tudjam mérni.~
2017. aug. 18. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bár, én a gyerek vagyok, nekem az anyukám ajánlotta fel a 17. születésnapomra a tetoválást, mert tudta, hogy majd szeretnék.:D Természetesen én éltem vele.:D
2017. aug. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell a beleegyezésed, az a helyzet, 18 év felett, azt csinál, amit akar. Szóval inkább azt beszéld meg vele mit akar és jó művészhez menjen.
2017. aug. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez akkora fa szság!!!

16 voltam és megcsináltattam azt kész.

Ha 27 lennék akkor is azt mondanák anyámék hogy ne meg minek meg megbánod stb.

Ha így áll valaki a dologhoz soha nem fogja "megengedni".. Ha meg pozitívan áll hozzá akkor tök mindegy hogy 17 v 18 v 19 éves vagy.

2017. aug. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan nem tartok még ott, hogy a gyerekem ezt megkérdezze, mert magam is 18 éves vagyok, de nekem megengedték a szüleim. Most ősszel készül el az első tetoválásom. Azt gondolom, hogy tiltani nem szabad (bár 18 év felett nem is lehet ha van rá pénze és nem a szülőtől kér), mert annál jobban akarja majd. Nekem ha ennyi idős gyerekem lenne és tetoválást szeretne, akkor támogatnám benne, de előtte beszélgetnék vele. Megkérdezném, hogy biztos-e a döntésben, és elmondanám, hogy ez egy életre szól, és később lehet, hogy változik az ízlése. Fontos, hogy legyen számára jelentése, mert még ha később is tetszik neki a minta, de megunhatja, hogy mindig ugyanúgy van ugyanazon a helyen. Ha lenne jelentése és nem csak divatból csináltatná, és látnám, hogy az ő ízlését tükrözi, akkor egyáltalán nem bánnám. Ha viszont nem így lenne, akkor elmondanám neki a tanulságot, amit később lehet, hogy levon, mert megbánja. Nyugodt lennék, hogy én figyelmeztettem. Hogyha mégis megcsináltatná, akkor is elfogadnám, hiszen az én gyermekem, és már felnőtt, a tapasztalatokat nem szerezhetem meg helyette, csak felkészíthetem rá. De ha jó a szülő-gyerek kapcsolat, akkor egy beszélgetés után biztos helyes döntést hozna és csak jelentéssel bírót varratna magára. Ha látja, hogy tiszteled őt és elfogadod a döntését, akkor nem lázad, hanem a szívére hallgat.:)
2017. aug. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi de a családom eléggé utálja. Bőven van rá pénzem és közeleg a 19. születésnapom és nem merném "meglepni" őket ezzel.
2017. aug. 18. 21:49
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én kamaszfejjel mindig akartam tetoválást, mindig tiltva volt. Utána valahogy úgy alakult, hogy sokáig nem készült el (nem volt rá pénz, nem találtam szimpi szalont, még formálódott bennem a terv). Volt, hogy meg is kaptam anyámtól, hogy milyen jó, hogy nem engedte akkor, már bánnám. :)

25 voltam, mikor az első elkészült végül, akkor épp otthon laktam, nagyjából így nézett ki a dolog:

- Anya, voltunk ma egy szalonban párommal, tetoválásom lesz, két hét múlva megyek.

- Aha, persze.

(Utólag kiderült, azért nem borult ki, mert nem is vett komolyan, mivel ugye mindig mondogattam, hogy "egyszer" megcsináltatom a tetoválást. :D Valamiért azt hitte, hogy ezt is csak úgy mondom.)

Kettő hét múlva hazaállítottam egy péntek délután fóliázott karral. Megnézegette, hümmögött egy sort, közölte, hogy neki nem tetszik, de én csináltam, viseljem. Volt utána pár megjegyzés, pl. hogy fogok kinézni kivágott ruhában, de igazából elég hamar lenyelte (annak ellenére, hogy ő továbbra is utálja), és a család előtt azért megvédett, hogy én testem, én döntésem.

...Azóta volt olyan felhördülés, hogy ugye nem akarsz még egyet??, mikor meglátta, hogy pinteresten kedveltem pár mintát. :D

2017. aug. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És ha nem engeded meg, akkor inkább elba*zod a viszonyotokat a tetkó miatt xd?
2017. aug. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem szülő vagyok><
2017. aug. 20. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!