Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, ti megengednétek egy...

Szülők, ti megengednétek egy 16 évesnek, hogy tetováltasson?

Figyelt kérdés

A fiunk 16 éves, mióta az eszét tudja, szereti a tetoválásokat. Van egy kis idézet, amit szeretne magára tetováltatni, 10 éves kora óta mondja ezt, 16 évesen még mindig tartja magát hozzá. A vállára szeretné, szóval nem is látványos helyre, de vannak kifogásaim.

Nem arról van szó, hogy elleneznénk ezeket a dolgokat, nekem is van egy pici a lábamon, az apjának pedig mint a két karja tele van, innen is jött az őrület. :)

Inkább az a bajom, hogy még fiatalnak érzem hozzá, félek hogy megbánja, hiába mondja már hat éve. Én is 17 évesen csináltattam, de már megbántam.


Ti megengednétek ezt a fiatoknak? A szöveg kb. 8 centi hosszú, egymás alatt.


2012. márc. 7. 20:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
ha ennyire szeretné, mért ne... komolyan azt hiszed hogy egy 16 éves ha valamit nagyon akar nem találja meg a módját? ne tiltástok semmiképp, inkább beszéljétek meg vele de a döntést hagyjátok rá. akkor hamarabb dönt a ti oldalatokon. Például apum mindig megkérdezi,amikor van pia, h kérek-e. Tudom hogy nem adna, nem is kérnék, de megadja a lehetőséget h azt mondjam, nem. Amikor anyum ezt először hallotta, felkiáltott, hogy nem kér... apu meg azt mondta: de kicsim, mért nem hagyod hogy ezt ő mondja? mondjuk nagyon jó a viszonyom a szüleimmel :D:D:D valszeg ha tiltanának a piától akkor csak akarnék inni
2012. márc. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg. Mondjuk attól is függ, hogy mi a szöveg. Vagy lehet megpróbálnék kompromisszumot kötni, hogy várjunk mondjuk a 17. szülinapjáig, és azt kapná tőlünk ajándékba. Vagy valami hasonló.
2012. márc. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Egyetértek az előzővel. Én 24 vagyok és most érzem úgy, hogy olyan mintát varratok/varratnék magamra amit már nem bánok meg. 15évesen csináltattam ----> azt nagyon megbántam. A másikat 16évesen ----> azt végül is fogjuk rá hogy nem, de már mai fejjel nem csináltatnám meg.
2012. márc. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha régóta ugyanazt szeretné, akkor meg. Ha hetente változtatná mit szeretne, akkor nem.

Én tele vagyok varrva, első piercingem is 13 évesen lett, úgy gondolom nem lettem tőle rossz ember. És ha ilyen régóta szeretné azt az egyet, akkor nem valószínű, hogy 1 év múlva azon sírna, hogy szedessem már le, mert megunta..

2012. márc. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én örülnék, ha a lányomnak ilyen konkrét elképzelése lenne, de ő csak kapkod, csapong az ötletek között.. :(

Szóval megcsináltatnám neki!!

2012. márc. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nyugodtan enged meg! :)

Én 14 voltam amikor csináltattam. Én nem bántam meg! Bár nekem ez egy emléktetoválás. Nem olyan, hogy "Hiányzol XY" , hanem egy szimbólum van.

16/L

2012. márc. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
nekem nagyon jó a szüleimmel a viszonyom, szerintem ha ennyi ideje akarja nyugodt szívvel megengedhetitek neki. nekem is van 2 tetoválásom, egy a nyakamon - 5 centi - és egy a hátamon, ami olyan 20centi körül van és mindkettő szöveg. én nem bántam meg, h megcsináltattam, sőt... tetováló szeretnék lenni. nekem is mindkettő 1-1 emlékhez kapcsolódik, méghozzá nem kellemes emlékhez, de ez emlékeztet arra aki vagyok, és akivé szeretnék válni. nekem édesanyám van egy nonfi tetoválás édesapám pedig ilyen témában nagyon konzervatív, így rajta semmi ilyesmi nem található. beszéljetek róla, fontolja meg jól, de ha már ennyi ideje tényleg meg akarja csináltatni én semmi akadályát nem látom. 16/L
2012. márc. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem tiltanám, mert akkor megtenné titokban. Inkább beszélgetnék vele, megegyezhetnénk, hogy 18 évesen újragondolhatná a dolgot, és addig találhat egy jobb idézetet is, vagy képet. És azt már ajándékba adnám neki az együttműködéséért cserébe. És persze mert szeretem.
2012. márc. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

18

éves koráig várjon vele

2012. márc. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
irigyellek titeket, akiknek már 16 évesen engedték xd nekem a szüleim ragaszkodnak a 18hoz, de nem azért mert annyira féltenek, hanem mert félnek a felelősségtől, hogy majd ha megbánom akkor az ő hibájuk lesz meg ilyesmik -.-"
2012. márc. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!