Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Október végén lesz életem...

Október végén lesz életem első tetoválása! Minden vélemény, tapasztalat érdekelne! Mire figyeljek előtte és utána? Mi vár rám?

Figyelt kérdés
Kb. 10 cm-es alkartetoválás. Már nagyon várom, alapos és megfontolt döntés volt, azonban fogalmam sincs mi vár rám miután kiléptem a szalonból, mennyire fog fájni, és előtte tehetek-e valamit, hogy könnyítsem a tetováló dolgát, ill. a fájdalom is kisebb legyen. Félek az allergiás reakcióktól is, bár azt írják ez ritka...szóval írjatok le mindent legyetek szívesek! :)
2017. okt. 6. 21:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem fáj nagyon, inkább csak kellemetlen. utána bepanthen krémmel kell ápolni, és egy napig foliával védeni
2017. okt. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) És mennyire fog vérezni? Érdemes előtte egy allergia tesztet csináltatnom? Olyan rémisztó dolgokat olvastam, h begyullad a tetoválás, meg göbök keletkezhetnek stb... hát, alkaron mindez nem volna túl esztétikus... amúgy nehéz elhinni h pont ott fáj kevésbé, nekem nagyon vékony ott a bőr, meg az egész karom
2017. okt. 6. 22:04
 3/19 Metionin ***** válasza:
Már most kezdd el naponta 2x kenni az érintett bőrfelületet testápolóval, puhítja a bőrt és könnyebben tud majd dolgozni a tetkós. Előtte egyél-igyál, vigyél magaddal vizet, ha gyakran leesik a vércukrod, akkor szőlőcukrot is (bár amikor én voltam, azt a tetoválók zabálták fel :D). Nem tudom hogy mennyire bonyolult a minta, nekem hasonló méretű van szintén alkaron, de mivel egy aprólékos dotwork, 4 óráig készült és elkelt a víz meg az édesség is (alacsony a vérnyomásom). Ha félsz az allergiás reakcióktól, kérj nyugodtan tesztet, nekem egy héttel előtte kent egy kis festéket a nyakamra, leragasztotta és ha x idő múlva viszketés, pirosság jelentkezik, akkor van gáz. Utána nekem kicsit húzódott, akkor fájt amikor kenegettem, kb. mint egy gyerekkori horzsolás az ember térdén. A viszketés sem volt olyan egetverő. No para, jó lesz! :)
2017. okt. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Metionin ***** válasza:
100%
Ja, a fóliázást stb. majd a tetováló elmondja, nekem 3 napig kellett. Sima Bepanthent vegyél. Mindig a saját tetoválódra hallgass, mert ő arra a munkára ad garanciát, amit úgy kezelnek ahogy ő meghagyta.
2017. okt. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
ja és vérezni nem fog, esetleg csak a vége felé itt-ott egy tűhegyni pont. ha eloszor csak a konturt irják meg, az nem is fáj, a satirozás kicsit kellemetlen
2017. okt. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Vérezni vérezhet, de alkarnál nem jelentős, nekem kb. annyira vérzett, mint egy felszínes horzsolás. Páromnak felkaron pl. sokkal erősebben, szóval ez is testtáj függő.

Mindenképp kipihenten érkezz, egyél-igyál (de ne tömd tele magad!) előtte. A testápoló, amit fentebb írtak, jó ötlet, illetve én vitaminszedést is javasolnék, ha amúgy ez nem a rutin része nálad. Lényegében minél erősebb az immunrendszered és minél "fittebb" vagy, annál kevésbé fáj majd. :)


Teljesen fájdalommentes nem lesz a dolog, bár annyira szerintem nem durva, mint amennyire engem pl. rémisztgettek. :D

Szintén alkaron van tetoválásom, összességében én kellemetlen irritációnak mondanám, mintha szöggel kapargatnák a bőröd. :) Nekem az erek-inak mentén fájt csak, ahol a legvékonyabb a bőr. Ha nő vagy, akkor egy durvább epiláláshoz tudnám hasonlítani az érzést. :D


Hogy mennyi idő alatt készül el, az, ahogy írták, nagyban függ a tetoválás stílusától is. Nekem előkészületekkel együtt is megvolt kevesebb mint két óra alatt (akvarell), ismerősömnek hasonló méret 4+ óra volt (dotwork).


Manapság már nagyon ritka az allergizáló festék, bizonyos fémallergiák vannak, amik gondot okozhatnak, de ott sem minden színnél - és leginkább csak a színes tetoválásnál. Ezek felmérésére az elején egyébként hasonlóan aprólékos kérdőívet töltetnek, mint véradásnál - legalábbis ahol én voltam. :)


Amire figyelj, hogy mindenképp legyen otthon folpack, konyhai papírtörlő + bepanthen (vagy amit a tetováló javasol). Ha mondjuk hétvégén, vagy késő délután készül a tetoválás, nehogy abba a hibába fuss, hogy nem találsz nyitva gyógyszertárat, boltot. :)


A fájdalom utólag nem jelentős, kb. mint egy horzsolás. Nekem az első másfél napban sajgott, meg érzékenyebb volt, de ennyi. A kezelésre nagyon figyelj, amit a tetováló elmond majd.

2017. okt. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Nekem a hátemon van és ott a színezés egy kb 3x3cm-es részen fájt eléggé, volt ahol meg lidocain krém után egyáltalán nem fájt szóval változó.

Aludd ki magad előtte, lakj jól (ne pukkadásig de egy rendes reggeli mindenképp ajánlott) és legyen nálad valamilyen üdítő, van akinek leesik a cukra közben, én utána remegtem mert azért mégiscsak most szúrkáltak össze.

2017. okt. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
huhh mennyi válasz, nagyon szépen köszönöm! :) délután 3 órára lesz időpontom, elvileg egy 3 órás munka, a minta nem túl bonyolult, és fekete lesz! :) picit a higiéniai okok miatt aggódok, mert ezzel úgy végzünk este 6-7 körül, és nemfogok tudni már hazajönni, mert másnap vizsgázom reggel 8tól, aztán utána jövök haza vonattal(80kmre lakom ettől a várostól ahol csinálják), így attól tartok befertőzöm, vagy ilyesmi... a kenőccsel, törlőkendővel felkészülök! :) valamint van itthon bio testápolóm, azzal kenegetem.... immunrendszerem, hááát :D szedek C vitamint meg vasat, tartok attól is h nehogy akkora jöjjön meg nekem mikor mennem kell a szalonba (rendszertelen a menstruációm, így sajna nemtudom előre kiszámolni) ... köszi a válaszokat, még jöhetnek! :))
2017. okt. 7. 10:47
 9/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hol fogsz aludni, ismerős-kolesz ilyesmi. A lényeg, hogy csap meg szappan legyen.

(Ó, igen, ezt nem írta még eddig senki! Folyékony szappan, lehetőleg illatmentes, még jobb az antibakteriális.)

Szóval, a tetováló le fogja neked tisztítani, fóliázni. Ha hazaérsz, ezt a fóliát le kell venni, langyos, nagyon enyhén szappanos vízzel letisztítani a tetoválás felületét (nem dörzsölni, lögybölni, max óvatosan simogatni - és nem tarthatod folyóvíz alá sem!), utána bepanthen, újrafóliázás. Ezt kell megtenned 3-4 óránként (ha mondjuk nagyon későn mész aludni, akkor lefekvés előtt lehet még).

Reggel, mikor felkeltél (éjszaka nem kell :)), fenti folyamat megismétel, aztán vizsga után, mielőtt indulsz a vonatra, szintén, így nem lesz gond, míg hazaérsz.


A fentiektől ha eltérőt mond esetleg a tetováló, akkor nyilván módosítsd, őrá hallgass, de általánosságban ez az eljárás. :)

Fólia az első két napban kell általánosságban egyébként (itt szoktak eltérések lenni, van aki egy napot, van aki többet mond, van aki csak éjszakára vagy ha ruhát veszel rá), utána pedig csak bepanthen 3-4 óránként, attól függően, mennyire kiszáradós a bőröd. Egy ekkora tetoválás kb. 7-10 nap alatt lehámlik, ha teljesen legyógyult, akkor lehet javítani (ha szükséges), illetve még legalább egy hónapig érdemes rendszeresen testápolózni, de ez később sem árt.

2017. okt. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
köszönöm! :) és mennyire fog kopni? mert ha lehámlik, nem fakul közben a tetoválás? mennyire gyakori h visszamennek javítani, korrigálni utána nemsokkal?
2017. okt. 7. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!