Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Tetováltatni csak úgy érdemes...

Tetováltatni csak úgy érdemes ha van is rá ok? "Bizonyos életszakasz, történések, emlékek"

Figyelt kérdés

Szeretnék én is valamikor de nem érzem azt hogy indokolt lenne jelenleg, akiket ismerek korombelieket az mind a focistáktól átvett értelmetlen szimbólumokat csináltatták meg, Beckham ezeréves keresztje szárnyakkal pl.


Úgy érzem hogy átlag ember leginkább a külvilágnak tetováltat és nem magának, ezért feleslegesnek érzem indok nélkül az egészet, a latin és fekete bandák, yakuzák, akármennyire is kidekoráltatják magukat, az érthetőbb hisz egy betűnek is van jelentése, máson meg egy oroszlán koronával a fején sem jelent semmit, csak keménynek akar tűnni.


[link]


2018. júl. 23. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azert ugy erdemes, mert akkor jelent neked valamit, es sokkal nagyobb valoszinuseggel nem fogod megbanni, megunni stb. Ezeket a "csak ugy" tetovalasokat konnyu megbanni... megunja az ember, mert ugy csak egy jelentektelen kiegeszito, minta, mint egy ekszer vagy ruhadarab, frizura es azokat se ugyanugy viseli mindig aza ember, hiszen baromi unalmas lenne
2018. júl. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igazából nem is szeretnél tetkót. Ha tényleg, igazán, de tényleg igazán nagyon *urvára komolyan szeretnél tetkót, akkor elg ok lenne maga az, hogy tetkót szeretnél. A korodbeli ismerőseid meg mind szánalmas nyomik, akiknek semmi önálló gondolatuk nincs, ha más tetkóját utánozzák.
2018. júl. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Elképzelés nélkül nem lehet megvalósítani, marvel hősnek meg 3d-s mintáknak sincs semmi jelentése, csak dekorál.
2018. júl. 23. 13:49
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne lenne már? Nemtudhatod hogy ő mire gondol! Van aki emlék vagy divat miatt tetováltatja...
2018. júl. 24. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Szerintem teljesen mindegy. Nekem van olyan is amit magamnak csak úgy kitaláltam, mert jól néz ki, meg van olyan is ami emléket jelent nekem valakiről, vagy valamiről, és egyiket se bántam meg! Én egyáltalán nem értem, hogy miért csak akkor tetováltathatok magamra, ha van valami jelentése. Egyik válasz adó írta, hogy: " olyan mint a ruhadarab azt is megunhatod." Akkor ennyi erővel, ha nincs jelentése a ruhának, hanem csak tetszik, akkor azt se hordjuk?
2018. júl. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Marvel hosnek is lehet ertelme. Nekem altalanosban volt egy osztalytarsam, aki ovis koraban rakos beteg volt es nagyon szerette a vasembert, o is olyan okos es bator akart lenni, ha felno. Segitett neki kilabalni a betegsegbol. A vasember rajongas, peldakep megmaradt 20+ eves korara is es a jelet magara tetovaltatta, hogy emlekezzen ra, hogy a legnehezebb helyzetben sem szabad feladni, es mennyi mindent kibirt mar.
2018. júl. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem kell mindenféle szentimentáslis oknak lennie.

3 tetkóm van, az egyik a kedvenc patkányom lábnyomai, a másik a hátamon 3 kör benne összesen 5 patkányommal akik et szeretek.... a harmadik megy egy hollókoponya fölötte egy holddal mert nagyon tetszett a minta (meg a kedvenc nyakláncom ami 24/7 rajtam van egy holló koponya):D

Ha tetszik egy kép és úgy érzed "igen, ezt el tudnám nézegetni magamon" azt is magadra varrathatod. Attól hogy lelki oka van ugyanúgy megbánhatod, a hátamon lévő is olyan rosszra sikerült hogy egyszer mindenképp újra akarom varratni úgy hogy teljesen eltakarja a régit vonalakat (a téma maradna)

2018. júl. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#6 na, ez egy nagyon jó példa hogy a "divat" meg "menőző" tetoválások is jelenthetnek másnak sokat.


De ugyanennyi erővel ha valakin pl szárnyas kereszt van simán lehet hogy valaki emlékére van csak mi nem tudjuk.

Jó nekem is elegem van hogy minden 2. csajon toll, álomfogó, végtelenjel és/vagy mandala tetkó van de inkább nem szólok mert lehet pont annak a 100-ból 1-nek olvasnék be akinek van jelentése is mert mittudomén madarakat ment és ezért a toll.

2018. júl. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#6 ja és nem sírok csak izzad a szemem.
2018. júl. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem a válasz úgy hangzik, hogy akkor SEM érdemes, ha van is rá ok.


"Szeretnék én is valamikor de nem érzem azt hogy indokolt lenne jelenleg,"



Szerintem soha nem indokolt. Mitől lenne az? Meghalt valakid? Részvétem, de minek akarsz tetkót? Született valakid? Gratulálok, de minek akarsz tetkót? Miért jó az, hogy ha van is egy fontos esemény az életedben (elárulom, mindenkinek van), azt magadra varratod? Miért jó, hogy elmész a strandra és mindenki látja? Ha olyan fontos, akkor csinálj egy emlékmedált és hordd minden nap. Miért kell a bőrödre varrni?


Ha valaki instant le akarna pontozni, és nyárspolgári megrökönyödésnek vélné, amit írok, leírom, miért ez a véleményem:


1. Mert nem szép. Egyszerűen nem néz ki jól az, ha az emberi bőr össze van firkálva. A legalja azok a kék-zöld színes tetkók. És idővel csak csúnyább lesz, mert fakul, a bőröd meg megereszkedik, ráncosodik, de még 50 év múlva is ott lesz a tetkó.


2. Mert azt fejezed ki vele, hogy nem gondolsz a jövődre, vagy nem érdekel, hogy egy állásinterjún vagy ismerkedésnél mindig más szemmel fognak rád nézni. Azonkívül felszínes dolognak is tűnik, mivel, mint írtam, az emberek többsége nem tartja fontosnak, hogy a legmeghatározóbb emlékeit a testén hordja. Ami nagyonnagyon fontos, azt meg billoggal belesütöd a bőrödbe?


3. Akár tetszik, akár nem, az emberek tudattalanul az alvilágra, kulturálatlanságra asszociálnak a tetoválásról. Én is máshogy nézek arra, aki tetkós. Vagy azt gondolom róla, hogy nem túl kifinomult ember, mert nem látja át, hogy egy pecsétet rak magára, ami az egész jövőjét meghatározza, vagy, ha amúgy nem ilyennek látszik, akkor meg azt fogom gondolni, hogy csak felvett egy kulturált mázt, és amúgy valami nagy lázadó. Ami oké tizenévesen, csak 30-40 évesen már nem annyira áll jól szerintem. Persze más a helyzet, ha rocksztár vagy.



Szóval szerintem felesleges, mert esztétikusnak nem esztétikus, és még ráadásul ki is írod magad bizonyos körökből. Ez a "de hát számomra mély jelentése van" meg olyan duma, amit szolisok meg műkörömépítők meg autószerelők szoktak mondogatni, akik feljönnek Borsodból és jelentkeznek valóságshowkba. Értem, hogy jelentése van, de az emberek okkal nem a bőrükön hordják az emlékeiket meg a gondolataikat. Erre még nem gondoltál?


"átlag ember leginkább a külvilágnak tetováltat és nem magának"


Valóban. Számomra az egyetlen fajta tetoválás, amit komolyan tudok venni, az a különböző törzsi kultúrák tetoválásai. Pl. a maoriknak. Ott annak tényleg van egy beágyazottsága, nem poénból meg divatból meg emlék gyanánt készítik, hanem olyasmi funkciója van, mint a rangjelzésnek a hadseregben.

2018. aug. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!