Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Első tetoválás, kaphatnék...

Első tetoválás, kaphatnék eligazítást?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, 6-8 éve vonz, hogy legyen tetoválásom. Azóta eldőlt a szakirányom, kialakultak dolgok, amik régóta kísérnek, stb. :D Úgy gondolom eljött az ideje. Viszont mint a kérdés is árulkodik, nem igazán vagyok képben a témában. Sok kérdésem van, előre megköszönöm, ha végigolvassátok. :D Elsősorban az lenne fontos, vannak-e "íratlan szabályok" ha elmegyek egy tetoválóhoz? Mit nem illik mondani, csinálni? Az a helyzet, hogy eléggé válogatós vagyok, főleg ha arról van szó, mi kerül a bőrömre. Gondolok a stílusra egy adott téma kivitelezésében, olyanokba nyilván nem kötök bele, hogy valami 2 centivel közelebb vagy messzebb van... :D Ciki elmenni olyan mintával, amit én viszek? Azt valahol olvastam, hogy a tetoválóval is össze lehet ezt hozni. Így lenne a legjobb, az mégis egyedibb. Csak ez hogyan szokott zajlani, több design közül lehet választani az adott témában, ami kifejezetten számomra készült megbeszéltek alapján? Már nagyjából eldöntöttem mit szeretnék, de szinte biztos, hogy nem fordul elő sehol. Nem szeretném, hogy csak miattam feleslegesen kelljen dolgozni... Volt balszerencsém kényes emberekhez is, nem akarok olyan benyomást kelteni. :D Szóval szeretnék együttműködni, csak nem tudom, ez miben nyilvánulna meg. Még valami, ha egy adott helyen több tetoválóművész van, én dönthetem el ki készítse el, vagy ők rendezik le, kihez kerülök? Köszi a segítséget!

2018. szept. 24. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Keress meg egy jó tetoválót!Kérj véleményt róla , nézzd meg a munkait. Egyáltalán nem gaz ha viszel magaddal mintat , sot megkérheted arra hogy változatassa kedved szerint . Mielőtt elkezd tetoválni tollal "felteszi "rád a mintát,latod hogy jó helyen van e milyen lesz kb ,tetszik e egyáltalán. Minden tetováló tudja hogy egy életre szól, biztos vagyok benne hogy szívesen segítenék,adnak ötletet és szívesen módosítjak kedvedre azt a mintát amit te kinéztél!
2018. szept. 25. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Olyan tetoválót keress aki a mintádhoz hasonló stílusban dolgozik, természetesen vihetsz, sőt örülnek ha viszel mintát viszont attól hogy valami szép kép még nem biztos hogy szép tetoválás lesz szóval nagy eséllyel valamennyire át kell majd alakítani hogy tetoválásként jól működjön.

Akár más tetoválásról is vihetsz képet inspirációnak hogy ilyesmit akarsz (egy az egyben lenyúlni más egyedi tetkóját elég nagy bunkóság, sok tetováló nem is vállalja).

Maga a tetoválás alatt meg igazából annyi hogy van tetováló aki beszélgetős, van aki nem, nem kell minden apró fáj-nem fáj dologról értesíteni de ha szédülsz, rosszul vagy, szeretnél megállni mindenképp szólj.

2018. szept. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs ötleted, nem tudod, kihez passzol a stílus, de van kinézett szalon, akkor fognak ajánlani tetoválót természetesen. De ha elvégzed a "házit", megnézed a portfóliókat neten, és kiválasztasz egy konkrét tetoválót, akkor kifejezetten mehetsz hozzá, nem számít, hányan dolgoznak a szalonban. :) Olyan lehet esetleg - én jártam így -, hogy azt mondták a recepciós srácok, hogy az adott tetoválóhoz naaaaagyon hosszú ideig nincs időpont, és ha gondolom, ajánlják helyette XY-t, akihez bejuthatok hamarabb, nézzem meg a munkáit és döntsek. De itt sem mondták, hogy nem mehetek a kinézetthez. :)


Vihetsz kész mintát is, ha van, nem vagy köteles velük terveztetni, persze nyilván, ha nem teljesen konkrét az ötleted, akkor érdemes. Olyat is lehet, hogy viszel 4-5 referencia képet, ezen tetszik a háttér, a másikon a színek, a harmadikon a vonalvezetés, és csináljon neked valami ilyet. Ha nem konkrét kész rajzot viszel, amit csak le kell másolnia, akkor mindenképpen fog vázlatot és indigót készíteni, amiről fel tudja majd rajzolni a bőrödre.


Amiatt ne aggódj, hogy válogatós vagy. :) Egyik ismerősöm terveztetett úgy, hogy 3-4 féle mintát beszéltek a sráccal, nem tudott dönteni, úgyhogy a srác megcsinálta aprólékosan az egyiket, ami vázlaton tetszett. Nyilván jó aprólékosan :D Majd készen megállapította az ismerős, hogy ez a bőrén nem nézne ki jól, így kezdték elölről. Szóval ez benne van, ettől nem leszel hisztis.


Ha beszélgetős vagy, úgyis végigdumáljátok az egészet, ha kevésbé, nyugodtan hallgathatsz zenét fülesen.


Érkezz időben, fixálj jó előre időpontot, hogy ne kelljen rinyálni azon, hogy neked jövő hétre kell, és ne várd, hogy csak a tetováló keres a tervezéssel kapcsolatban - de ha megbeszélitek, hogy péntekre lesz kész, akkor ne kezdj el hisztizni péntek reggel nyolckor mondjuk. :D Ennél együttműködőbb nem lehetsz.

2018. szept. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezen kívül tudd, hogy ebben az iparban is van fából vaskarika esete...


Ha egy jó tetováló ránéz a vitt képre és szívja a fogát annak oka van.

Az instagrammon rengeteg a photoshopolt kép, amit fizikailag nem lehet akkorában és oda mert nem marad meg.

Ilyen esetben a becsületesebbje megmondja kerek perec, hogy a tenyereden egyes tűvel az utolsó vacsora egy hülye ötlet. (A másik meg megcsinálja, készít fotót aztán ha egy hét múlva baj van vele azt pont lesząrja)


A bőr anatómiai elhelyezkedéstől függő mértékben nyúlik, csavarodik, éri nap, mennyit változik a bőrszíned téltől nyárig, a családban kinek milyen jellegű hízásra van hajlama stb. Ezt is figyelembe kell venni, mert ha varratsz egy geometrikus mintát a hasadra aztán szülsz/sörhasad nő az nem túl esztétikus.


Aztán az elhelyezéskor figyelembe kell venni a ruhadarabok takarását. Pár éve neten volt kép erről a gyerekről, a mellkasán volt két antik revolver ...gyönyörűen kivitelezve. Aztán felvett egy atlétát és úgy nézett ki mintha két pĕló lógna ki belőle oldalt.🤤


A tetováló ezen kívül csak addig képes alakítani a dolgokat amíg ott vagy. Hogy otthon a gyógyulás közben és után mi van az a te felelősséged.


Ezen kívül elsőre én ajánlanám a végtagokat. A törzs kellemetlen. Nyakra, kézre, arcra meg jól gondold meg mit varratsz mert mindenki látni fogja.

2018. okt. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!