Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Nem merem megmondani az...

Nem merem megmondani az anyukámnak h már nem vagyok szűz! És az ő tudta nélkül szeretnék szedni fogamzásgátló tablettákat. Ezt ne titkoljam előle?

Figyelt kérdés
Már nem vagyok szűz...és ezt nemtudom hogyan mondjam meg...meg hogyan kezdjem el???és a barátommal szokunk sexelni... :)) de ezt sztem anyukám nem tudja...és már elég régóta!!!szal szeretnék már szedni tablettákat!!!de úgy h az anyu ne tudjon róla!!!!!hány éves kortól lehet kiiratni??tudom h orvoshoz menni meg ilyen...mert csak 16 vok... :)) SEGITSETEK!!!!!!!
2009. jan. 6. 00:28
1 2
 1/13 anonim válasza:
65%
Ne mond el... Majd észre veszi, menj orvoshoz, vagy patikába, érdeklődj és ennyi!
2009. jan. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Inkább akkor tudja meg ha már terhes vagy???Miért nem mered elmondani???Leülsz vele beszélgetni,és elmondod neki,hogy nagyon szereted a fiút,és lefeküdtél vele!Megnyugtatod,hogy védekeztetek(persze csak ha így volt), és a segítségét/tanácsát kéred abban,hogy hogyan védekezettek a jövőben!Jobb az őszinteség!Egyszer úgyis megtudja,és ne akkor,amikor esetleg baj van!
2009. jan. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen egy nyugodt pillanatban, amikor anyukád ráér és jó kedve van és csak ketten vagytok mondd azt, hogy úgy érzed el kéne már menned nőgyógyászhoz, elkísérne-e valamikor. Egyből meg fogja kérdezni, hogy miért :D akkor mondhatod, hogy mert úgy érzed itt az ideje. Szerintem érteni fogja. Esetleg ha elfogadhatóan reagál rá akkor szóbahozhatod, hogy fogamzásgátlót is szeretnél már lassan szedni. Hozzáteheted, hogy attól majd rendszeres lesz a mensi, nem leszel pattanásos stb. Nem kell rögtön azt mondani, hogy szexelni akarsz... szerintem érteni fogja. Ha pedig nagyon ellenkezik, (amit nem hiszek) akkor menj el a barátoddal az sztk-ba, kórházba és szerintem felír már neked a nőgyógyász tablettát.

De mindenképpen azt javaslom, hogy anyukáddal beszélj és vele menj el. 16 évesen szerintem már természetes, hogy ha szeretitek egymást szeretnétek továbblépni.

2009. jan. 6. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A nők akkora problémát csinálnak ebből a szüzesség dologból. Szerintem anyukád sem hülye, biztos sejti.
2009. jan. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
hát 16 évesen még határeset elkezdeni a gyógyszert, de cska anyukád tud benne segíteni senki más(vagy ha elmész önállóan anyukád nélkül egy vadidegen nőgyógyászhoz)....hát én inkább az első megoldást választottam, megbeszéltem anyummal, és azóta a saját gyógyszeréből két adagot irat ki, nekem is egyet...megbeszélte előtte a nőgyógyászával, h szabad e, merthogy még nem szeretnék én személyesen elmenni hozzá,ő pedig engedélyezte...mondjuk én 18 éves voltam ekkor, lassan felnőtt és egy komoly párkapcsolatban,aminek 80% az esélye, h házasság lesz a vége...nem tudom a tied mennyire komoly,de sztem 16 évesen még ritka az ilyesmi...
2009. jan. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Először is, 16 évesen már a legtöbb sztk-s doki felírja a fogamzásgátló tablettát. Annak az a menete, hogy elmész az sztk-ba, bejelentkezel a nőgyógyászatra, és bemész a dokihoz, előadod h mit szeretnél. Lelkiismeretesebb dokik elküldenek vérvizsgálatra, és megvizsgálnak. Sajnos a legtöbben csak fölírják a receptet.És persze mész 3 havonta a receptért, mert max egyszerre annyit írhat ki.

De szerintem sokkal jobb ha egy nyugodt pillanatban szólsz anyukádnak, hogy szeretnél elmenni nőgyógyászhoz. Úgyis érteni fogja. És ne félj, az anyukák ilyenkor meglepően jól fogadják a dolgokat, majd meglátod

yp

2009. jan. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én anyukám nem fogadta jól a dolgokat,pedig már majdnem 18 voltam!Főleg a foggátló részét!Próbált lebeszélni,de nem tudott,és meg is lett az eredménye!Vér-vizeletvizsgálat, nőgyógyászati vizsgálat...A második szem után olyan rosszul lettem,hogy azt mondták az orvosok,hogy örüljek,hogy lehet gyerekem, mert ha tovább szedtem volna,nem lehetne!Nem megrémíteni akarlak, de anyukád ismer!Ő tudja,hogy esetleg volt e gyerekkorodban gyógyszerérzékenységed vagy ilyenek,mert ezeket nem árt tudni!Rám azért hatott így,mert életemben nem szedtem gyógyszert,mert maximum náthás voltam,az meg megoldható gyógyszerek nélkül is,és a szervezetem egyáltalán nem volt hozzászokva a gyógyszerekhez!Szóval szerintem mindenképpen beszélj anyukáddal,és hallgass rá,mert meglesz az oka annak is,ha igent mond és annak is ha nemet!
2009. jan. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia,


Te ismered anyukádat, de annyira nem ugrálnék ezzel az elmondom neki, hogy lefeküdtem a párommal. Annyi reakció létezik.

Ha elmész egy nőgyógyászhoz, ami nem árt tabiírás nélkül is, akkor felvilágosít arról, hogy szedhetsz e, meg ilyenek.

(15évesen írtak nekem anyum tudta nélkül)3

Amíg védekeztek, tabi nélkül is, ésszel csináljátok, akkor nem szükséges bevonni a szülőket.... Tényleg figyeljetek oda, hogy ne szedj össze semmi fertőzést, ne ess teherbe...

(nem túl jó poén, ha az anyud minden knak elmond mert már nem vagy szűz, és felelősen tabival szeretnél védekezni)

2009. jan. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 pry válasza:

Ha nagyon félsz attól h elmond neki, akkor nem muszáj, de akkor viszont neked kell megtalálni a megfelelő orvost. Vannak kifejezetten tinédzserambulanciák, pl Péterfi Sándor Utcai Kórházban, ide nem kell bejelentkezni se, elég ha odamész és bedobod a tb-kártyád. De mehetsz ahová gondolod, kérdezz meg osztálytásakat, biztos tudnak segíteni.

Elmondani pedig nem vészes, bár te tudod, hogy hogy reagálna, az én anyukám elkezdett sírni mikor nővérem elmondta neki, neme meg a szemem csillogásából kitalálta:D. Amúgy sztem pl úgy elkezdheted h elmeséled h milyen jól megvagytok meg milyen régóta meg mittomén és innen levezeted

2009. jan. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A dolog elmesélése attól is függ szerintem,h milyen kapcsolatban vagy anyukáddal,mert ha elég bizalmas a viszony köztetek és sok dolgot elmondasz neki akkor ezt is biztos megérti.( én pl nagyon sok mindent elmondok anyumnak)Ezt a "nagy eseményt" is elmondtam neki már másnap(17 és fél éves voltam,most 19)Ha elég komoly a kapcsolatod,akkor a gyógyszer jó megoldás(másnak eszébe sem jut ennyi idősen!) Orvoshoz elmehetsz anyuddal is de akár egy barátnőddel is.Végül is nem esznek embert!Bár egy kicsit kellemetlen,de ez természetes.Csak ügyesen!
2009. jan. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!