Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Van itt olyan ember, aki...

Van itt olyan ember, aki szűzen házasodott össze? Vagy aki meg szeretné őrizni a szüzességét házasságig?

Figyelt kérdés
Én is így tervezem, de már 8 hónapja vagyok együtt a barátommal és nagyon szeretjük egymást, és én már elég nehezen bírom...Elférne egy kis bíztatás...Keresztények válaszát várom...
2010. okt. 31. 14:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%

:D

Tudod,nekem 3 hete halt meg a nagymamám,de mindig azt mondta..fel kell próbálni a cipőt mielőtt hazaviszed. ;)

keresztény vagyok,de nem élek úgy semmikép se,csak meg lettem keresztelve.

18/L

2010. okt. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%

Szia

Én úgy gondolom, hogy ne azt nézd, hogy csak a házasság után, ha komolyan gondoljátok és tényleg ő életed szerelme akkor megteheted. Persze, ha mélyen vallásos vagy és ragaszkodsz ahhoz, akkor nem lehet mit tenni.:) Pettingeljetek!:) A cipős hasonlat meg szerintem undorító, egy ember nem cipő amit felpróbálok. Két harmonikus kapcsolatban élő, egymást szerető ember között, több mint valószínű a szex is működni fog, valamint a pettingelésből is már sok következtetést le lehet szűrni.

2010. okt. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%

attól függ, mikorra tervezed az esküvőt.

Ha még évek, akkor ne várj!

2010. okt. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

És kedves 2. ne csak olvass értelmezz is.És azért mert amúgy jól kijön az ember a másikkal,attól még nem biztos,hogy szexben is. :) Igenis ki kell próbálni milyen a másikkal mielőtt hozzákötnéd az életed.De mindegy ki így,ki úgy fogja fel.

2010. okt. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat. Már pettingeltünk, a barátom ezzel teljesen megelégszik nem nyomul, nem követel többet, én vagyok a telhetetlen... De félek, hogy meg fogom bánni...
2010. okt. 31. 14:24
 6/17 anonim ***** válasza:
32%
És mi van ha a házasság után derül ki, hogy az ágyban egyáltalán nem passzoltok, nem jó egymással? Akkor éltek életetek végéig szex nélkül, vagy előbb utóbb mindegyikőtök keres magának mást? Elmondva, meg leírva ez egy nagyon aranyos nézet, de sajnos az életben kicsi az esélye, hogy működjön. És ha esetleg szakítotok, aztán majd lesz újabb kapcsolatod, és az is véget ér? Akkor ott állsz majd X évesen, teljesen tapasztalatlanul. A mai világban nem hinném, hogy Istennek bűn lenne, ha egy pár szerelmeskedik, akik mellesleg szeretik egymást.
2010. okt. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
64%

Szia. Szerintem nem attól leszel jó keresztény, hogy szűzen mész férjhez. Ha szereted a barátod, kívánod vele az együttlétet és ő is veled, akkor miért ne lehetne? Sokminden van a Bibliában, amit ma már senki nem tart be, sőt, olyan dolgok is, amiket csak Izraelben lehet betartani. Nincs az a vallásos zsidó vagy keresztény, aki minden parancsolatot meg tudna tartani, és nem is ez a lényeg, hanem az élethez való hozzáállás.

A szerelem szép dolog, és a beteljesülésével sincsen semmi baj, ezt az egyház tiltja, nem a vallás és nem a hit.

2010. okt. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
35%
Nem vagyok keresztény, ezt előrebocsátom. De most komolyan, pettingeltek is már, szerinted milyen isten lenne az, aki szerint a vaginális behatolás házasság előtt bűn, addig csak szopjad szépen a barátodat, jó kislány? :) De részemről várhatsz ameddig jól esik, engem nem zavar, hány meghitt pillanatról/szerelmes ölelésről/egész testeden átvibráló orgazmusról maradsz le közben...
2010. okt. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%

hát itt keresztény válaszokra ne nagyon számíts :(


mindenesetre én sok erőt kívánok az elhatározásotokhoz!

2010. okt. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha érdekel tényleg mélyebben a téma, akkor ajánlom elolvasásra Tomka Ferenc: Biztos út c. könyvét.

Nem értek egyet azzal, hogy ha nem próbálom ki előtte, akkor halálra van ítélve a házasság. Ha valakibe szerelmes vagyok, és tegyük fel, hogy kipróbálom vele és nem jön össze, akkor kiszeretek belőle és otthagyom? Nem. Ha eleinte nem olyan, amilyennek képzeltétek, majd a sok gyakorlás meghozza az eredményt.

Egy nemzetközi felmérés szerint a házasság előtt nemi életet élőknél az együttmaradás esélye 33% volt, míg akik várnak ott ez a szám 96-98%. A titkot az orvostudomány fedte fel. 3 különféle hormon játszik szerepet, de ez is le van írva a könyvben. Ez valláatól független dolog.

Amúgy én szeretném megőrizni, sajnos még azonban nincs menyasszonyom.

Segíthet, ha

2010. okt. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!