Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Hány éves kortól ideális...

Hány éves kortól ideális elmenni nő gyógyászhoz? Többi lent 14/L

Figyelt kérdés

Kicsit félek is tőle.

Mikor érdemes elmenni?

És mit csinálnak pontosan? részletesen leirhatnátok!

köszönöm előre is!


2010. dec. 16. 20:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Minél előbb érdemes elmenni nőgyógyászhoz és beadatni a HPV elleni oltást!!!

Megvizsgálnak kívül belül. Mivel kislány vagy, nem fog nagyon megijeszteni a doki valószínű. De menj csak el hozzá.

Válassz jó orvost, akiről már hallottál jókat, és az majd megnyugtat.

2010. dec. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ilyen fiatalon csak akkor kell elmenni, ha problémád van. Bármilyen fertőzésre utaló jel, pl.: kellemetlen szagú folyás, viszketés, szúró érzés, stb. vagy ha nem akar beállni a menstruációd és rendszertelen, akkor is lehet jobb megkérdezni az orvost. Amennyiben nemi életet élsz, bár remélem 14 évesen még nem és tervben sincs, akkor évente kell ellenőrzésre járni. Ilyenkor rendesen megvizsgálnak, rákszűrést végeznek. Egyébként pedig, ha szűz vagy és panasszal mész, annyiból áll a vizsgálat, hogy mintát vesz a hüvelyedből egy nagyon vékony pálcával, tehát nem nyúl fel semmiféle eszközzel. Nem kell félni tőle, picit kellemetlen, de túlélhető.
2010. dec. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nemi élet megkezdése után mindenképpen. Addig ha nincs semmi panaszod,akkor nem kell,de ha be akarjátok adatni az oltást,akkor igen.
2010. dec. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Még annyit, nem tudom hogy vagy anyukáddal, de ezt vele nyugodtan megbeszélhetnéd, akármilyen panaszod van, szólj neki, hogy tudjon segíteni.
2010. dec. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat! írjatok még4

szűz vagyok természetesen!

Am van egy 13 éves húgom! Neki kéne járni?

2010. dec. 16. 21:07
 6/14 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy az anyukámmal soha nem szoktunk se szexről,se semmi ilyenről beszélni :S
2010. dec. 16. 21:09
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát igazából ilyen fehér folyásom van és félek hogy valami gond van!
2010. dec. 16. 21:17
 8/14 anonim ***** válasza:

A fehérfolyás teljesen normális!

Menstruálsz már?


:)

2010. dec. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen, már 2 éve menstruálok!
2010. dec. 16. 21:43
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha nem szokatlan állagú, vagy sárgás/egyéb szokatlan színű, vagy kellemetlen szagú a folyásod, akkor az normális. A húgodnak sem kell elmennie.

Én pl azt hiszem először 20 évesen voltam (akkor még nemi életet sem éltem, csak problémám volt).

Attól még, hogy anyuddal a szexről nem lehet beszélni, ilyesmiről táncsak, menstruációról sem beszéltetek?

2010. dec. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!