Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Zavar, hogy nem velem veszítet...

Zavar, hogy nem velem veszítette el. :S Korábban nem érdekelt, hogy előttem már mással is lefeküdt, de mostanában egyre többször agyalok rajta. Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

A barátommal több, mint fél éve vagyunk együtt. Én még szűz voltam, amikor összejöttünk, minden tekintetben Ő volt nekem az első.

Szerencsére mindent meg tudunk beszélni egymással, ezért ilyen téren nincs, és soha nem is volt problémánk. Bármit megkérdezhettem tőle, és Ő mindig készségesen válaszolt. Épp ezért azt is pontosan tudtam, hogy előttem már egy másik lánnyal is együttvolt, mert ezt is elmondta. Az a lány volt Neki az első, és 9 hónapig voltak együtt.

Akkor még nem bántam. Tudomásul vettem, ezzel együtt fogadtam el Őt, igazából egyáltalán nem is zavart a dolog. Sőt. Mivel én voltam a tapasztalatlanabb, ezért valamilyen szinten még örültem is neki, hogy ő már nem kezdő, mert így biztos lehettem benne, hogy vigyáz majd rám, és türelmes lesz velem. Tényleg így is volt.


Nagyon jól megvagyunk, nagy a szerelem, minden szuper lenne Vele... Viszont újabban valamiért egyre gyakrabban eszembe jut, hogy Neki ott volt az a másik lány, és olyankor mindig ez a fura, kellemetlen, feszítő érzés van a mellkasomban. :S Tudom, hogy ezt már nem tudja visszacsinálni, meg hogy amikor azzal a lánnyal volt, még nem tudta, hogy annak egyszer majd vége lesz és természetes, hogy lefeküdt vele, mert akkor még őt szerette, és én még sehol se voltam, de valahogy mégis egyre többször gondolkodom rajtuk, és nagyon rossz érzés, hogy nekem Ő az első, kötődöm hozzá, és már életem végéig emlékezni fogok arra, hogy vele vesztettem el, de... nem is tudom, attól tartok, hogy Ő meg ahhoz a lányhoz kötődik emiatt, és ezért egy picit féltékeny vagyok.


Nagyon finoman megemlítettem neki is a félelmemet, de azt mondta, butus vagyok, ne gondolkodjak ilyeneken, most velem van, engem szeret, és hülyeség a múlton agyalni. És tudom, hogy igaza van, de egyszerűen nem tudok mit tenni, folyton az a kép lebeg a lelki szemeim előtt, ahogy ő azzal a másik lánnyal van együtt, és hogy örökké emlékezni fog rá, én meg csak a 2. voltam neki, még akkor is, ha engem szeret jobban... :S


Mit tehetnék, hogy kiverjem a fejemből? Tudom, hogy hülyeség ezen agyalni, de valahogy mégis zavar a dolog... Azt is tudom, hogy ez nem fair dolog Vele szemben, meg ezért igazán nem hibáztathatom, hiszen Ő sem tervezte el előre, hogy majd tönkremegy az előző kapcsolata, és nem tudhatta, hogy egyszer véget ér a dolog azzal a lánnyal, vagy hogy majd én leszek Neki helyette, de mégis zavar, és féltékeny leszek tőle, ha eszembe jut... :S


Nem tudom, miért pont most jött ez elő nálam, hiszen már előtte is tudtam, hogy Ő azzal a lánnyal veszítette el, és akkor még egyáltalán nem zavart, nem is érdekelt igazán. Akkor most miért? :S


Lehetne, hogy csak normális válaszokat írtok? Nagyon szépen megköszönném.


20/L


2011. jún. 9. 15:33
1 2
 1/14 anonim válasza:
15%
Nem lehetne rövidebben? Nincs kedvem olvasni..... :D
2011. jún. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A fiúk ennyire nem veszik komolyan ezt a dolgot a szüzességgel, mármint a sajátjukkal.

Ez a felállás jobb, mintha te lennél neki az első, így már tudja, milyen mással, és nem fog két év múlva csak azért félrelépni, hogy kipróbálja, mással milyen.

Így már tudja, és ha te kellesz neki, akkor tényleg te kellesz neki. :))

Ne parázz annyira, majd el fogod felejteni, és nem fog ennyire aggasztani a dolog.

Főleg, ha rájössz, hogy te se azért vagy vele, nem azért kötődsz hozzá annyira, mert ő volt az első, akivel lefeküdtél, hanem mert szerelmes vagy belé. :)

2011. jún. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ez csak egészséges birtoklás vágy, félsz hogy elveszíted őt. De tényleg ne agyalj ezen, nincs mitől félned. Fogadd el, hogy nem veled volt neki az első, de lehet, hogy te voltál neki a legjobb.

Ne féltékenykedj, az sosem vezet jóra. Csak élj a mostnak és jövőnek. És gondold azt, hogy veled most feküdt le először. =)

2011. jún. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Legközelebb rövidebbet. :)

Amúgy most is beszél vele/tartják a kapcsolatot? Mert, ha nem, akkor nem értem, miért kell féltékenykedni. Most a tiéd, élvezd vele. Vagy ismerted?

2011. jún. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
19%
bizony bizony. nem te fogtad meg neki először....
2011. jún. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

Velem is ugyanez volt, kb fél év után. Addigra szerettem meg igazán a barátomat. Már több, mint 3 éve együtt vagyunk, és elmúlt ez a féltékenység. Ha olyan lánnyal találkozunk, akivel korábban összejött, akkor megint érzem, de nem mindennapos, mint anno (kb fél év járás után). Sztem ez normális, senki nem szeret azzal szembesülni, hogy a barátja mással is jól érezte magát. Ráadásul nekem ő volt az első, én neki nagyon nem...:D Sok lánnyal volt előttem, de ilyen sokáig senki mellett nem maradt meg, és ez a lényeg. Tudom, hogy neki velem a legjobb, mert különben mással lenne. Ha érzed is a féltékenységet, neki akkor se mondd (tudom, ezt nagyon nehéz megállni), mert akkor a lányra fog gondolni. Lepd meg inkább vmivel (fehérnemű, játékok stb) és csak rád fog koncentrálni!:)

21/L

2011. jún. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Igazából megnyugtat, hogy másnak is volt ilyenben része, de elmúlt nála, és ha más le tudta küzdeni, akkor én is le tudom. :)

Még egyszer köszönöm a segítségeteket! :)

És utólagosan is elnézést kérek a fenti kisregényért, tudom, hogy hosszú lett, de egy kicsit elszaladt velem a ló... :D

2011. jún. 9. 15:50
 8/14 anonim ***** válasza:

Őszintén ez legyen a legnagyobb problémád, sajnos ennél normálisabb választ nem tudok adni.

lehet, hogy örökre együtt lesztek, lehet hogy nem, de egy régi barátnőre féltékenykedni mert nem te voltál az első nagyon értelmetlen butaság, nem egy 20 éves emberhez való viselkedés

2011. jún. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy butaság, és hogy nincs semmi alapja vagy értelme, ezért is szeretném valahogy lerendezni ezt a dolgot magamban. De köszönöm a válaszodat, ez is hasznos. Tényleg nem helyes felfogás így állni egy régi barátnőhöz, főleg nem egy 20 éves embertől.
2011. jún. 9. 15:55
 10/14 anonim válasza:
Nálunk pont fordított a helyzet, én lány vagyok és a párom szokta néha felhozni, hogy mennyire zavarja, hogy már voltam előtte mással is, pedig míg nekem egy kapcsolatom volt előtte, ő már elég sok lánnyal került közelebbi kapcsolatba. Én mindig azt mondom neki, hogy sajnos ezzel nem tudok mit kezdeni, mert nem tudom visszaforgatni az időt és egyáltalán nem az a lényeg, hogy kivel voltunk, hanem az, hogy most együtt vagyunk és szeretjük egymást. Szerintem nála is el fog ez múlni egy idő után, mert mindig bizonyítom neki, hogy szeretem. 2 éve vagyunk együtt, ennek ellenére még most is fel szokta hozni a témát, de egyre ritkábban. Ez egy olyan dolog, ami ellen nem tudsz küzdeni, hát fogadd el.:)
2011. jún. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!