Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Miért akarják az anyukák...

Miért akarják az anyukák befolyásolni a lányuk szexuális életét, ha az komoly kapcsolatba van? Anyukák válaszát is várom.

Figyelt kérdés

Egy felvilágosító könyvből vettem: Azt megtiltani a fiatalnak, hogy nemi életet éljen, nem lehet. Ha akarja, úgyis talál rá alkalmat, lehetőséget. A tiltás pedig nem jó pszichológiai fegyver a serdülőkkel szemben, hiszen könnyen az ellenkezőjét érhetik el vele. Nem jó az sem, amikor a szülő homályos célzásokkal próbál eredményt elérni. Pl. azt mondja a nővé váló lánynak, �most már nagy lány vagy, tessék vigyázni magadra�. Ha a szülő nem az első fejezetben leírtaknak megfelelően nevelte a gyermekét, de mégis szeretné őt megóvni az esetleges kellemetlenségektől, akkor helyesebb, ha elbeszélget vele erről a témáról. A beszélgetéskor elhangzott információt, tanácsot szívesebben fogadják el a fiatalok, mivel azt betartani nem kötelező: a döntés, a választás lehetőségével élhetnek. Az önállóságra való nevelésben, az önálló életre való felkészítésben fontos lépés ez. Tudatosítani kell, hogy a saját maga által hozott döntésekért magának kell vállalnia a felelősséget. Ezzel nagy lépést tehet a szülő a felelősségtudat kialakítása felé. Fontos alapelv a következetesség: a megállapodásokhoz mindkét félnek tartania kell magát. Döntési jogot előbb kisebb fontosságú dolgokban adjunk, hogy majd a növekedéssel és éréssel már nagyobb horderejű esetekben is dönthessen. Mindez nagyon fontos a serdülő számára, mert így önálló, a tetteiért felelősséget vállaló felnőtté válhat (nagy valószínűséggel).

//aki anyuka az legyenszíves odaírni a végére; vmint azt h mit gondol errel a szövegről//


2009. ápr. 26. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
bár nem vagyok anyuka de azért leírom az én véleményemet...az anyukád ás másoké is felelősséget éreznek a te tetteidért elvégre neki kell rád vigyázni és ha túl fiatal vagy és akkor ez még teljesen normális is:)
2009. ápr. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a szöveg korrekt szerintem.. beszélgetni kell ilyenekről is,ne legen tabu téma.Nem is az,hogy befolyásolni akarja az ember,de amig fiatalkorú vagy az anyád tartozik felelősséggel érted,ez igaz arra is ha te védekezés nélkül 18 év alatt teherbe esel..hát ezért.18 év fölött már semmi beleszólása nincs a szülőnek ebbe,maximum hogy kinél aludhatsz és ki aludhat a ti házatokban,amig a szüleid tartanak el.
2009. ápr. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
dehát elvégre is ez a én testem. hadd én döntsem már el hogy mit akarok vele kezdeni. 16évesen azért vannak olyan emberek akik komolyan veszik ezt a dolgot. és felelösségteljesek.
2009. ápr. 26. 14:04
 4/8 A kérdező kommentje:
vmint leírja a szöveg is hogy nem tudják megtiltani, vagyis igy is, ugy is lesz szex. És ha tiltják, akkor az otthoni meleg ágy helyett majd az erdőszélén kötünk ki. Az anyukák is elgondolkodhatnának néha egy picit, hogy melyik a jobb! Ágy vagy erdő?
2009. ápr. 26. 14:07
 5/8 anonim válasza:
100%

én szerencsésnek mondhatom magam, mert nálunk a szex sosem volt úgymond tabu, annyit tudtam róla, amennyit a koromhoz képest kellett...

...amikor aztán "arra" került a sor, anyukám is tudta, nem titkoltam, ő nem tiltotta, akkor 15 múltam...ő pontosan tudta, hogy a tiltás csak olaj a tűzre, így "ellenállás" helyett inkább azt választotta, hogy felvilágosít...ő hozta az óvszert is...(mellesleg aztán a fiúval 3,5évig voltam együtt)

nagyon hálás vagyok neki hogy mellettem állt, és nem kellett titokban csinálnom. sok minden múlt a nevelésén.

22/L

2009. ápr. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

En sem ertem a szuloket!!!

Engem is minel jobban tiltanak annal inkabb megcsinalom !!!

Szoval ez tenyleg rossz modszer mert csak felbuzditja a gyereket..

En azert nem tudom ha elmondanam e anyumnak ha megtortenne a dolog.. szerintem nem sok koze van hozza hogy mikor es kivel.. az en testem es hadd hasznaljam en amire akarom.. szoval egyet ertek veled :d

jah es meg annyi hogy vedekezzni azert nagyon fontos.. mert tenyleg nem kell biztos meg 1 baba anyudnak !!

pusz

2009. ápr. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Engem nem tiltottak,azaz mi sosem beszélgettünk ilyenekröl. Ha beszéltünk volna,biztos megteszik,jogosan. 15 évesen tul voltam az elsön,na mert én is azt hittem hogy komoly a kapcsolatom. Na igy utólag visszagondolva nem azt mondom hogy bánom,mert azt már minek tenném,de azért ráértem volna még,ahogy te is! Anyukád valószinüleg azért tilt,mert 16 vagy,ö pedig egy érett nö tul rengeteg dolgon sok tapasztalattal!! Tudom,hogy felnöttnek érzed magad ehhez,de nem vagy az. Azt is tudom,hogy nem fog meghatni a beszédem,és lehet már meg is történt azóta... :) Ha igy van,remélem nem volt rossz élményed,mert az akár egy életre meghatározó lehet. Na ha nem is egy életre,de egy jó idöre. Én ugye 15 voltam,azt hittem milyen jó is a szex,de igazából 20 évesen volt elöször orgazmusom,na és csak akkor lestem igazán,hogy én ilyet is tudok...és ez pont azért volt,mert fiatalon kezdtem,azt se tudtam mit is csinálok. Ne hamarkodd el! Nem maradsz le semmiröl! Mióta vagy együtt a barátoddal? egy anyuka,igaz még csak a pociban van a babóm. :)
2009. ápr. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

sziasztok!

sosem tiltani kell .mire egy lány ide eljut hogy kapcsolatokat teremt fiukkal addigra már ki kell az anya és gyermeke között alakulni egy olyan bizalmi viszonynak amiben mindegyik fél gátlástalanul őszintén elmondja beszél a gondjairól bánatáról öröméről.ezt úgy tudja megtenni ha már kis gyermek kortól soha de soha nem mond neki nemet arra pl hogy most nem érek rá gyere késöbb várj aztán majd késöbb elmondod ! nem akkor amikor ő akarja akkor érezni fogja hogy az anya (leginkább) mindig számíthatok rá mindig kéznél van és mindig őszintén elmondja azt is ha nem helyes vagy nem jól döntött. persze érvekkel alá támasztva.Ha ezek megvannak mire oda kerűl a gyermek hogy hogy a szex is napirendre kerűl egy értelmes anya egy értelmes lányát megtudja győzni arról hogy a szeretekezés nem gyereknek való még ha úgyis érzi hogy belehal abba a srácba mert úgy szeretik egymást hanem amikor már kellő érett a kapcsolat és mindkét fél elmúlt 18 akkor lehet azt mondani hogy kislányom ha úgyérzed ted meg de erre arra vigyázatok..és természetesen beszélgetni róla .ami nagyon fontos hogy utána is érdeklődni hogy na kislányom miujság van a fiúval ,ne érrezze a lány úgy hogy megvolt és ezzel kizárja az életéből önálló döntést hoz már amúgy is de érezze a törődést a gondoskodást hogy még mindig fontos vagyok az anyunak is.

amúgy a cikk nagyon jókat írt nekem legalábbis egyértelmüen az! én egy 3 gyerekes anyuka vagyok igaz még a gyermekeim nem ilyen korban vannak de van 1 fiam aki13 lesz ő már 4 x volt az életében szerelmes és én a lelki társa vagyok és jön segítségért anyu mit csináljak és ez olyan jó ,vagy mikor a vállamon sírta ki magát olyan szerelmes volt de reménytelenűl.ez mind mind nagyon komoly dolog egy gyerektől hogy merjen el mondani, és csak az fogja meg tenni ezt ,aki érez valami kis kötődést a szüleihez.

2009. ápr. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!