Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » A mai világban, miért viszonyu...

A mai világban, miért viszonyulnak úgy a szexhez, mint egy kötelező dologhoz?

Figyelt kérdés
Foglalkoztat már régóta a kérdés, hogy aki szűz még mondjuk 16-17-18 és idősebb korában ( de akár fiatalon is), de van párja, azt miért inzultálják a társai? Nem vagyok a szex ellen, szeretem a szexet, van barátom is, anno vele vesztettem el, még 19 évesen, de tapasztaltam ezeket. Úgy tekintenek a mai fiatalok a dologra, mint egy lételemre, van egy erkölcsi normára. Minden a feje tetejére állt. Miért van ennyire központi szerepe..Mert szerintem egyáltalán nem a kapcsolat közepe, jó oké a része, de közel sem a lényege. Ti mit gondoltok erről?
2011. nov. 15. 19:46
1 2
 1/18 BlackSword ***** válasza:
Azt, hogy egy párkapcsolatnak igen is szerves része a szerelmeskedés... Ha nem is erkölcsi norma, vagy valami favorizált valami, de lényeges része... Kiegyensúlyozatlan szexuális élet nélkül egy párkapcsolat halálra van ítélve... Meg lehet cáfolni, amit írtam, de csak hazugsággal...
2011. nov. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

mert a szex olyan "felnöttes" és az abortuszos tizenéves lányok többsége olyan kib*szottul felnött...

én se vok a szex ellen csak tudod mikor az anya nincs otthon az apa k*rvázik és a csori gyerek elött se apa se anyakép nincs akkor jóhigy elmegy a haverokhoz ott meg telebeszélik a fejét h milyen jó dolog orrba szájba kefélni. És ráadásul a saját barátai/barátnői beszélik rá, mivel őket is erre "nevelte" a szülőnélküliség...


Kéremszépem elsősorban a szülő a hibás ha a fia vagy a lánya szétkeféli az agyát.. Ha a szülő nem a karierrével foglalkozna CSAK ha már csinált egy gyereket akkor kevesebb lenne az abortusz is.

2011. nov. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

köszi az eddigi válaszokat! :)

Első: Lehet te így látod, bár van benne igazság, de szerintem ez bőven szubjektív. Szeretem a párom, ő is engem, hosszú évek óta együtt vagyunk, de sosem volt a központi része, nem sokat szeretkezünk... Nem kell ezt erkölcsi normának tekinteni, mert akkor visszavezethető oda, hogy már pedig szexelni KELL, ha nem akarsz kilógni a társadalomból..Ez körülbelül olyan..Nálunk mellékes, nem gyakran fordul elő, és mindig is így volt.Tehát szubjektív.


Második: Maximálisan egyet értek, ha nekem gyerekem lesz, akkor nem fog ám 16 évesen berúgva fetrengeni sehol! (Az egyetemen kell :D na jó, vicc volt, bár nálam is előfordult néha még fősulin :) :D)

2011. nov. 15. 20:05
 4/18 anonim ***** válasza:

2 ik válaszoló vagyok:


én fiú vagyok és nekem az ismerőseim 50% azt mondja h jól állna egy gyerek a másik fele meg az h ne kárhoztassam csori gyereket erre. Szóval én magam se tudom, hogy mennyire lennék jó apja a gyereknek, de miután az én apám másfél éves koromtól kezdve nem látott mert lesz@rt ezek utén arra tudok gondolni, h remek apa lennék mert elöttem van az a kép, h mit NEM szabad csinálni...

2011. nov. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:

Kedves utolsó!

Én voltam sajnos nagyon részeg 16 évesen, mert akkor kiderült, hogy a szervezetem nem jól dolgozza fel az alkoholt...sajnos fetrengtem is. Nem vagyok rá büszke.

DE: 16 évesen csókolóztam először, ráadásul egy olyan fiúval, ki NAGYON tetszett :)

Ráadásul 19 évesen veszítettem el a szüzességem egy olyan fiúval, akivel azóta is együtt vagyok(7 éve)

ÉS: a szex igenis mozgató rugója egy kapcsolatnak!

A szülői nevelés pedig valóban MINDENT meghatároz!

25/N

2011. nov. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
20:13-as vagyok, a 20:05-nek szántam!
2011. nov. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Bocsánat kedves 16 évesen fetrengő, én a szélsőséges esetekre értettem :) Előfordul :D

Na de a lényeg, amit fentebb is leírtam. Nem támadni akarlak, de ha nekünk nem mozagtó rugó, akkor miért kell általánosítani?... Ne adj Isten, valami miatt nem tudnánk szeretkezni, egy ideig (!), hónapig, meg se kottyanna..

2011. nov. 15. 20:22
 8/18 anonim ***** válasza:

Én sem úgy viszonyulok hozzá, mint ami kötelező, de ettől még alappillérnek tartom. A szex az egyik legfontosabb (nem az egyetlen!) tényező egy kapcsolatban. Kiegyensúlyozatlan szex nélkül akárki akármit mond, nem működik a szerelem.


Amiről viszont te beszélsz, az más. Te arról beszélsz, hogy kicikizik egymást a tinik, ha egyikük még szűz. Ez más, hiszen itt ki beszél arról, hogy a szex egy alapvető örömforrás a pároddal, amiben ha nem vagytok egy hullámhosszon, az nagy baj? Senki sem. Itt csak arról beszélnek, hogy MAGA a szex a lényeg és ez nagy különbség. Érted már?

2011. nov. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Egyébként a nevelés tényleg sok mindent meghatároz. Ha nem tudatosítod a gyerekedben, hogy a szex az élet része, egy jó dolog, amin semmi szégyellnivaló nincs, akkor lesznek gondok. Vagy bűntudat miatt nem tud soha felszabadult lenni, vagy épp fordítva: mivel egy tiltott, titokzatos dolognak tartja, ész nélkül kezd hozzá.
2011. nov. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Értem én, de ha már az első válaszoló felhozta a dolgot, akkor érdekelne a magyarázat, miszerint miért kell általánosítani? Nálunk nem alappillér a szex, de itt erősködtök, hogy de az de az.. Bocsássatok meg, hogy nem ez a kettőnk kapcsolatának központja, és no lám, 5. éve vagyunk már együtt...
2011. nov. 15. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!