Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Szűz vagy nem szűz?

Dionsyia kérdése:

Szűz vagy nem szűz?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtam mostanában ezeken a kérdéseken, ahol a lány kérdi, hogy az ujjazástól, maszturbációtól szűz maradt –e vagy nem.

Nem rossz a kérdés. Ugyanis az szokott rá lenni az általános válasz, hogy amíg nem volt a puncijában farok, addig szűz.

Azért kérem ez nem ilyen egyszerű. :)

Régebbi korokban ez egyértelmű volt, mert a lány akkor volt szűz, ha még nem hágták meg, (nem volt benne farok, ahogy írjátok) és általában ezt a férje a nászéjszakán megtette. (vagy előtte más a szénaboglyában) Nem volt nyali-fali, ujjazgatás meg hasonlók, durr bele, a bizonyíték meg ott volt a lepedőn, és akkor volt tuti a szüzesség. Arról meg az egyház, meg a vallásos szülők gondoskodtak, hogy a leányzó ne nagyon nyúlkáljon előtte sehová. Nem akarom minősíteni ezt a kort meg annak a szexuális kultúráját.

Aztán bejött a nyugat, és importáltunk sok mindent, többek között a „beszéljünk nyíltan szexről”-t, a „nem bűn a maszturbációt” és a pettinget.

Mi is a petting? Egyfajta előkészület a szexhez. Kinél előjáték, kinél pedig egyelőre végjáték is, ha még nem akar továbblépni.

És akkor elértünk a lényeghez. Mi is az, hogy szüzesség?

A szüzességet két szóval szokták azonosítani: az érintetlenséggel és a tisztasággal

Az én fordításomban ez kétfélét jelent: van a fizikai és van a lelki szüzesség. Érintetlenség: fizikai értelemben vett, a tisztaság pedig a lelki értelemben vett.

Lehet még tovább is finomítani.

Számomra a szigorúan vett fizikai szüzesség azt jelenti: az adott testrész még nem találkozott a behatolás aktusával. Sem az ujjéval, sem a péniszével, sem egyéb segédeszközével.

Lazább értelemben a fizikai szüzességet a szűzhártya megléte jelenti.

Akinek mondjuk eleve már nincs vagy elszakadt mástól, semmi gáz, lásd a szigorúbb értelmezést.

Azaz a fizikai szüzességet el lehet veszíteni egyedül, a lelkihez azonban már társ kell, a férfi.

Jöhet a lelki szüzesség definíciója.

Az a lelki szűz, ki nem vett még részt partnerral való szexuális játékban.

Az a lány, aki már játszadozott férfival, az már nem igazán mondható lelkileg szűznek. A rendszeres orális játékok és kézimunka már elveszik a lány lelki értelemben vett tisztaságát, annak ellenére, hogy a szűzhártyája még megvan. (ha nem lenne olyan nagy ügy a lelki tisztaság is, a lány apja nem akarná elásni a sz*páson rajtakapott tini lányának pasiját a hátsó kertben és utána felpofozni a leányzót)

Mondanék példákat.

Vegyünk az első esetet. A maszturbálást, amikor a lány először találkozik a szexualitással.

A legtöbb lány általában a teste felfedezésekor először kívül talál magának „játékszert” és ez egy igazi, ártatlan cselekvésnek számít, hiszen egyrészt technikailag nem sok köze van a majdani házasélethez és nem marad nyoma sem, véleményem szerint a csikló a természet fricskája a szigorú egyházzal szemben, örömszerzés van, lepedőpróba mégis jelesre vizsgázna. Szóval vannak azok a leányzók, akik tisztán csak kívül izgatják magukat, nem nyúlnak be sehová. A behatolás aktusát meghagyják a fiúnak és/vagy az első szexnek. Ezek a lányok fizikai és még lelki értelemben is szűznek mondhatók, mert még csak közelébe sem jutottak a faroknak.

Vannak azonban azok a lányok, akik a benyúlást, az ujjazást is kipróbálják. Mohóságtól és tágasságtól függően itt már bukhat a lepedőpróba, mert ha a leányzó telhetetlen, elszakíthatja magának, azaz a fizikai szüzesség elveszett, de a lelki még megmaradt valamelyest, hiszen ő nyilván ugyanúgy fog rácsodálkozni az első felé meredő dákóra, mint az a lány, aki csak kívül birizgál. Csak ő már nem fog meglepődni vagy visítani a behatolás érzésétől. (főleg ha több ujjat használ)

A lelki értelmen vett szüzesség ahogy már írtam, egészen addig tart, míg a leányzó bele nem kerül és bele nem tanul a különféle előjátékokba. Aki már szorgalmasan dolgozik szájjal a barátján, azért az mégsem egy visszafogott szűzlány ismertető jele, annak ellenére, hogy a lepedőpróbán még átmenne. Hiszen az oralitás is már igenis szex – orális szex, benne van a nevében.

Magyarul a lány már szexelt, de még megvan a szűzhártyája. Vagy mondjuk engedi popsiba, csakhogy ne sérüljön a szűzhártya. Érzitek az ellentmondást? A lány már kipróbált majdnem mindent ami szex, mindössze azzal védi magát, hogy hát neki még megvan a szűzhártyája…Igen, fizikailag szűz. Lelkiekben már rég nem az.

Ahogy az a lány sem az, aki szűz létére vesz egy jókora vibrátort, és saját magának intézi a dolgot.

Hogyan hívhatjuk szűznek azt, aki rendszeresen használ egy 20 cm-es műpéniszt? Farok még nem járt benne igaz, – hús-vér nem, de mű már többször is. Most akkor ő még szűz, mert „csak” maszturbál?

Szerintem nem.

(Jó, ha ezt férfiaknál nézzük akkor az olyan lenne, mintha a szűz fiúk már elvesztenék egy műpuncitól vagy egy guminőtől a szüzességüket, de ne felejtsük el, fiúknál csak lelki értelemben van szüzesség elvesztés, az ő testük semmiféle változást és átalakulást nem „szenved” el a szexre való alkalmassá válás közben.)

Ti mit gondoltok a fenti eszmefuttatásról, hogyan gondolkodtok erről?



2012. júl. 17. 01:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Menjél fiam aludni, régesrég köpött már a TV maci, nagyon késő van.
2012. júl. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
kár hogy nem volt áramszünet amikor az utolsó szavakat írtad xD
2012. júl. 17. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megbántani de szerinted ezt ki olvassa el?
2012. júl. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen mami, már megyek is.

Úgyis áramszünet lett. :)

2012. júl. 17. 01:23
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Én lányként mondom, a szüzesség nagyon túl van misztifikálva. Mármint, az ember lánya nem csak először fekszik le azzal, akit szeret, tehát nem a szüzességét adja a szerelmének, hanem a testét.

Annak ugyebár nincs értelme, hogy megdugatom magam a szerelmemmel, majd vérszemet kapok, és ráülök minden meredő farokra széles e vidéken. Ugye?!

Persze, vannak ilyenek is, de azoknál a szüzesség sem "szent".

Tehát ha feltesszük, hogy én egy normális értékrenddel rendelkező lány vagyok, aki csak azzal fekszik le, akit szeret, akkor semmi értelme nincs ennek a "várjunk 2 évet, mert még szűz vagyok" dolognak.

A szűzhártya csak egy hártya, ami ott van, ami elszakadhat szinte bármitől, egy durvább tamponfelhelyezéstől is. Minek sajnálnám? Miért várnék egy hártya miatt éveket a szexszel, ha amúgy lelkiekben már kész vagyok rá?! (és itt természetesen nem a 14éves kislányokról beszélek)

Szóval én le sem szartam, hogy van-e szűzhártyám, lelkileg-fizikailag szűz vagyok-e, és lefeküdtem a Szerelmemmel 1 hónap járás után (+ 3 fűzögetés, hogy azért mégse legyek akkora ribanc). Azóta is, két éve együtt vagyunk. Ja, és nem az volt életem legszebb szexuális élménye. Hanem az, amit tegnap, meg tegnapelőtt, meg azelőtt csináltunk, összeszokva, tudva, hogy a másiknak mi a jó.


Kicsit eltértem a témától, de a véleményem az, hogy ezt felesleges boncolgatni. Egy lánynak nem a szüzessége ér sokat, hanem a teste-lelke. Az lenne a normális, ha annak adná mindenét, akit (éppen) szeret, akiben megbízik. Ha szűz, ha nem.

2012. júl. 17. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kicsit túlkomplikálod a dolgokat Drága.

Mellesleg nem azt kérdezik meg, hogy "szűz vagyok még?!"

Hanem azt, hogy "kiszakadhatott e a szűzhártyám?"

Nagyon el vagy tévedve az egyik dimenzióban...

2012. júl. 17. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát sokan erre kíváncsiak, hogy szüzek maradnak -e bizonyos játékoktól.

Isten ments, hogy komplikálni akarnék, aki nagyon kíváncsi, és tudni szeretné, annak itt egy mankó, egyfajta vélemény, ha tetszik, akkor tegye magáévá, ha nem akkor nem.

Bár úgysem szoktak előtte rákeresni a hasonló kérdésekre. Csak megírják az újat és ugyanolyat. :)

2012. júl. 17. 13:53
 8/9 anonim válasza:
Szerintem teljesen igazad van!! :))
2012. aug. 23. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
és mivolt akor ha a lány nem vérzett. Mert manapság se törvényszerű,h vérezen. Mi volt regen. Ha lány szűz volt,de nem vérzet? Kinyirták? Mert azt hitték,h mással volt? Vagy mi?
2012. nov. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!