Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Az ember lehet boldog szűzen?...

Az ember lehet boldog szűzen? Van nők nélkül értelme más céloknak?

Figyelt kérdés

Megfogalmazódott ez bennem többször is, főleg így átlépve a 2.x-et. 20 éves férfi vagyok, bár igazán tapasztalatlanságom miatt nem vagyok "Férfi". Többször vesztem motivációmat el a tanulásban, pedig alapvetően szeretem, amit tanulok. Szórakozni sem tudok igazán egy nő nélkül, már, és ez természetes, hiszen társas lény az ember.


A mashlow-piramis elve alapján szerintem helytálló az, hogy egy szűz ember, akinek még kilátása sincs barátnőre, lehet boldog:


[link]


A szex az az élet alap szükséglete, a semmire valóban nem lehet építkezni. Hiába ér el valaki sikereket a tanulásban, munkájában, ha nővel még nem volt, igazán örülni sem tud neki.


Viszont sok embernek valóban olyan természetes folyamat ez, mint az evés, vagy az ivás. Ezért is van a piramis alján, ez is olyan alapvető, magától értetődő szükséglete az embernek.

Elmenjek egy diszkóba, szedjek fel valami nőt, és akkor boldogabb leszek?(Nem azt állítom, hogy ez az életem célja. Barátnőt szeretnék, de valahogy nem akar összejönni és nem tudok így koncentrálni már semmire.)



2013. jún. 14. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
van értelme persze, a legtöbb nő úgyis unalmas semmirekellő akik szexen kívül másra se jók
2013. jún. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Rossz a hozzáállás, és a logika. A motivációt nem a szex kéne, hogy adja. Pár tényleg jobban telik az idő lányok társaságában, de ehhez egyáltalán nem szükség levetkőztetni őket. Keress a környezetedben közösségeket. Nappal legyél társaságban az éjszaka meg alvásra való. Csak néhány társas program ha nem jutna eszedbe egy sem:

- Társas játék (pl memória, és itt nem a PC-re gondolok)

- Kirándulás

- Séta

- Beülni 1 kvzóba beszélgetni vkivel

2013. jún. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 My Conserve ***** válasza:
100%

Igen, lehetünk boldogok szűzen is. Ez legalább háromféleképpen lehetséges: az egyik, ha eleve aszexuális valaki (te nem vagy az), a másik, ha más dolgokban vannak sikereid. A harmadik az, ha eleve hiszel a szexualitás nélküli életben. Például a pápák elég jól szokták érezni magukat szűz létükre is.


Viszont ez nem jelenti azt, hogy aki így most boldog, az később is boldog lesz. Lehet, hogy mondjuk idősebb korában próbálja majd ki a szerelmet.


Egyébként rosszul értelmezed a Maslow-piramist. A szexualitás nem önmagában van, hanem a "szeretet, összetartozás, család, barátság" fogalmakkal egy szinten. Akinek szerető családja és támogató barátai vannak, aki a barátaival vagy a családjával szoros összetartozást él át, az teljesen jól tudja magát érezni szex nélkül is. Igaz viszont, hogy általában nem törekednek erre az emberek, tehát ez csak egy rövid ideig tartó állapot, és előbb-utóbb az ő életükbe is beköszönt a szerelem.


Ellenben akinek nincsenek szoros emberi kapcsolatai, az sokszor akkor sem boldog, ha a szexben van valamennyi sikere.


A szex önmagában nem boldogít. Nagyon fontos örömforrás, de ahhoz, hogy boldogok legyünk, a szoros kapcsolatok a fontosak. A legszorosabb kapcsolatot általában azzal tartja fenn az ember, akivel szeretkezik is, de a szerelmeden kívül még nagyon sok barátoddal és rokonoddal lehet szoros kapcsolatod.

2013. jún. 27. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nem/Nincs
2014. márc. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!