Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Tegnap le feküdtünk a barátnőm...

Tegnap le feküdtünk a barátnőmmel először, mikor el mentem akkor vettük észre hogy félig lecsúszott a gumi, és én fürdés után belenyultam a puncijába és valami színtelen szagtalan (ondó állagú dolog) jött ki. Lehet terhes?

Figyelt kérdés
Azt mondja hogy még ő még nem tapasztalt ilyet magán. Nagyon megijedtünk, hiszen a gumi nem volt teljesen lecsúszva, kb 5 cm volt me fent. Egy zsebkendőbe töröltük es utána sokáig szaglásztuk de ne volt ondó szaga. (az egyik haverom is mondta hogy ő is tapasztalt ilyet az elsőnél, meg még néha utána, csak ő teljesen biztos volt hogy nem ondó, mert nem ment el benne) Segítséget, és tapasztalatokat várok! Előre is köszönöm.
2013. júl. 2. 02:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

18:37-es vagyok. Szegény csajoknál 4. fejezetből áll a biblia:

A folliculáris szakasz: kb. 14 napig tart, a menstruáció első napjával kezdődik, és a tüszőérési fázist érjük alatta, fontos a 14 nap az nem biztos- majdnem minden nőnél más (14,15,16,17 nap is lehet).

Ovuláció: a 14. ciklusnap körül (tehát nem feltétlenül pont akkor!). Bekövetkezik a tüszőrepedés, ekkor az érett petesejt kiszabadul a tüszőből és a hasüregen keresztül a petevezetékbe vándorol, ahol szerencsés esetben találkozik egy ondósejttel, és létrejön a megtermékenyülés. Néhány nő tüszőrepedéskor egy kevés vérzést is érzékelhet, ami normális. Az ovuláció után nem sokkal a hüvelyváladék állaga megváltozik, már nem olyan nyúlós, inkább folyékony, így már nem kedvez a spermiumok behatolásának.

Luteális fázis: a petesejt „királyfikereső” vándorútja során a petefészekben maradt, megrepedt tüsző (a petesejted korábbi „hálózsákja”) hormontermelő sárgatestté alakul. Az általa termelt hormonocska a progeszteron, aminek jelentős feladata van a ciklus során. A progeszteron hormon teszi alkalmassá a méh nyálkahártyáját a kisbaba befogadására. Mindamellett, hogy a nyálkahártya megváltozik, a glükóz egy tartalékolt formája is beépül bele, amely a baba tápláléka lesz az első hetekben. Ha nem jön létre a terhesség, egy idő után a sárgatest elsorvad, és nem termel tovább hormont, ennek hatására következik be a menstruáció. Jó esetben a sárgatest áldásos tevékenységének ideje alatt a mi kis petesejtünk találkozik a nagy „Ő”-vel. Amennyiben ez valóban megtörténik, a megtermékenyült petesejt beágyazódik, és HCG hormon kezd termelődni a szervezetünkben, ezt tudja kimutatni a későbbiekben a terhességi teszt. Mostmár érted, hogy a teszt miáltal állapítja meg hogy terhes-e valaki :)

Menstruáció: ha mégsem jött létre a nagy találkozás, akkor a hoppon maradt petesejt felszívódik, a sárgatest pedig „bánatában” elsorvad, és beszünteti a hormontermelést. Mivel így a méhnyálkahártya felé is megszűnik a jelzés, miszerint szükség van rá, így távozni kényszerül, bekövetkezik a menstruáció.

A menstruáció során méhnyálkahártya darabok, és vér távozik hüvelyváladékkal együtt a szervezetünkből. Általában az első két napban a legerősebb és a legfájdalmasabb a vérzés, utána csökken az intenzitása. A fájdalmat az oxytocin hormon okozza, amelynek hatására a méhizmok összehúzódnak, és a nyálkahártya darabok leválnak. Ugyanez a hormon jelentkezik egyébként a szülés során is, és generálja a szülési fájdalmakat :) fránya oxytocin mire képes, imádkozz hogy nem vagy lány :)

2013. júl. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Sudribunkó ***** válasza:
8%
Az "lucsok" volt! Bár az egy érdekes kérdés, hogyan maradhatott a lukában, fürdés után?!?! Nem lögybölte ki rendesen? Pfejj...
2013. júl. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
50%
hahaha, aranyos volt, ez a "bánatában elsorvad" :D
2013. júl. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
55%
a "bánatában elsorvad" írója vagyok. próbáltam ugy fogalmazni, hogy érthető legyen meg persze kicsit poénos is mert akkor jobban megragad :D
2013. júl. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a felvilágosítást! :D
2013. júl. 4. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!