Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Akik a házasságig meg akarják...

Akik a házasságig meg akarják őrizni a szüzességüket, azok miért döntöttek így?

Figyelt kérdés

2013. okt. 11. 19:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Proximánál a pont. :)


Én is így döntöttem. Miért? Mert Isten értékrendjét, vagyis a Bibliai értékrendet kívánom követni és nem emberek értékrendjét. Márpedig egy kereszténynek tilos a paráznaság. Ez ilyen egyszerű. Aki ezt követi, azt 'hót nem érdekli, hogy milyen mélyre csúszik le a világ erkölcsi mértéke, ha még lehet egyáltalán ilyenről beszélni. Csak mert más csinálja még nem kell nekünk is. Az sem érdekel, hogy ki mit hoz fel ellenérvként, mert egyszerűen fontosabb az, amit elhatároztam. És ennyi. Nincs itt semmiféle misztikum. ^_^


22/F

2013. okt. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a testi kapcsolat egy olyan dolog, amit csak és kizárólag egyetlen személlyel szeretnék átélni, méghozzá azzal, aki a leendő férjem lesz, és akivel kitartunk egymás mellett életünk végéig. Nekem nem kell majd tapasztalatszerzés, nem érdekel, milyen mással.

És éppen ezért, abban reménykedek, hogy találkozok majd valakivel, aki annyira fog szeretni, hogy ezt meg teszi értem, hogy elfogadja, hogy én házasságig szeretnék szűz maradni.

És végül, nem elhanyagolható az a tény sem, hogy hívő vagyok. Ezt azért írtam utolsónak, mert nem ez az elsődleges alapja a döntésemnek. Ezt pedig úgy értem, hogy ez az elhatározás már bőven azelőtt élt bennem, hogy hívő lettem.

Hát, reménykedem, hogy sikerült normális válasszal szolgálnom. ^^

2013. okt. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
32%

Vallási fanatizmus


Vagy mert azt hiszik a tisztesség, és az erkölcs a szüzességnél kezdődik (pedig nem)


Be merik vállalni a kockázatot, hogy olyannal élik le az életüket boldogtalanul, akiről kiderül hogy rossz vele a szex, mert a válás szintén kizárva...(vallási okokból)


Bevállalják, hogy talán örökké egyedül maradnak, mert ezt nem sokan tolerálják.


egyéb indokot így hirtelen nem tudok.


27/N

2013. okt. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!