Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » A menstruacio elmultaval kb...

A menstruacio elmultaval kb hanyadik naptol kezdodik es mennyi ideig tart a "termekeny idoszaka" egy nonek?

Figyelt kérdés
2014. júl. 11. 14:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

változó... használd a ciklus.hu-t


általában a 10-15.nap

2014. júl. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A következő menstruáció előtt 14. napon.
2014. júl. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
En menstruacio elott 10 nappal estem teherbe.Egy no barmikor lehet termekeny,csak van amikor kisebb az esely ra,pl menstruacio alatt.
2014. júl. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Szabályos ciklus estén a ciklus hosszától függ, a 2. válaszadónak igaza van, kb. 14 nappal a következő menstruáció előtt.


De SOHA ne bízzátok erre a védekezést, mert egy nőnek BÁRMIKOR lehet egy úgynevezett spontán ovulációja a cikluson belül bármikor - ezért fogannak babák akár a menstruáció ideje alatt is.


Épp nemrég itt olvastam egy válaszban, hogy egy hölgy nővévérnek az orvos javasolta, hogy a menstruáció második napján is szeretkezzenek, miután hosszú évek óta hiába vártak a babára, pedig mindent rendben találtak náluk az orvosi kivizsgálások.


Megfogadták a nőgyógyógyász tanácsát, és a legelső ilyen hónapban megfogant a várva várt babájuk, aki azóta már meg is született.

2014. júl. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
öhm... barátom orvosira jár, és az anatómiatankönyv szerint a spontán ov. esélye 0,1%... azért az elég kevés :D
2014. júl. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Mégis egy csomó nő úgy esett teherbe ;) szerinted orvosok honnan tudnák a százalékot? Senki se tudja megállapítani, hogy pontosan mikor jött létra a magzat.
2014. júl. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
én nem mondom, hogy nem eshet így teherbe az ember, csak mondtam egy adatot.
2014. júl. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
bár mondjuk nekünk évek óta totál jól működik ez a módszer, megszakítással.
2014. júl. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"öhm... barátom orvosira jár, és az anatómiatankönyv szerint a spontán ov. esélye 0,1%... azért az elég kevés :D"


Az anatómia könyvek teljesen másról szólnak, erről valószínűleg mondjuk nőgyógyászat, illetve endokrinológia tárgyon belül tanulnak, de ez részletkérdés. :-)


A spontán ovuláció gyakoriságát illetően inkább hiszek a 25 éve praktizáló szülész-nőgyógyászomnak meg a védőnő ismerősömnek, mint az orvostanhallgatü barátodnak, és saját tapasztalatból is azt tudom mondani neked, hogy nekem egészen biztosan nem minden ezredik ciklusomban fordul elő.


Egy erőteljesebb hüvelyi orgazmus is ki tudja váltani, ami velem is előfordult nem egyszer, egyik jó barátnőmnek pedig így fogantak ikrei olyan időpontban, amikor a te barátod információ szerint 1 ezrelék esélye volt egy spontán ovulációnak. :-))


Ők örültek neki, aki meg (még) semmiképpen nem akar babát, az majd mérlegeli, hogy megéri-e az abortusz kockázatát vállalni, és a naptárra hagyatkozni, ráadásul úgy, hogy annyira ismeri a teste jelzéseit, a termékeny napokra jellemző változásokat, hogy még a szabályos, cikluson belüli ovulációjának időpontjához is a naptár lenne az egyetlen támpont.


Neked is érdemes abban a tudatban tanácsot adnod ebben a kérdésben, hogy sem te, sem én nem leszek ott senki mellett, amikor egy esetleges abortusz műtétre vár zokogva egy kórházi ágyon, és sem te, sem én nem fogunk tudni neki abban segíteni, hogy feldolgozza egy ilyen döntés lelki következményeit.


Az ő élete, az ő felelőssége.

2014. júl. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Oksi, a nagybácsim is ezt mondta, erre hivatkozott, aki már 30 éve praktizál. Én is hiszek neki. Nem tudod sose tutira, h mikor eshetsz teherbe, vannak olyan dolgok, amikre pl nincs racionális magyarázat. De tény, h terméketlen időszakban nem valószínű, de nem lehetetlen. Ennyiben megegyezhetünk.
2014. júl. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!