Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Miért fáj a tampon?

Miért fáj a tampon?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok és kb. 1.5 éve menstruálok.

Tampont szeretnék használni mert a betétet utálom.

többször is probáltam de ne ment..elöször minden oké az eleje bemegy..de utána elkezd szurni

Hallottam olyat hogy az elsö fáj és csak egyzer kell kibirni

akkor beoljam? vagy mit tegyek?


2014. dec. 27. 23:55
 1/7 anonim ***** válasza:
8%
Még szûk a nunid, de majd kitágul. ;)
2014. dec. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%
Jaj kedvesem tudom hogy fáj de bird ki meg éri majd csak meglesz ha más nem probáld többször ha már nagyon nem birod. Köszike puszilak
2014. dec. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Gondolom szűz vagy még. Én úgy csináltam, h a lehető legjobban ellazultam, és lassan toltam felfelé, ha elkezdett szúrni, kintebb húztam, majd ismét be. Ha a tampon eleje bent van, akkor sikamlóssá válik annyira, h ezzel a technikával már könnyebb az "újrapróbálkozásnál" feltenni. Egyébként a "szöget" is változtathatod, ha egy kicsit eldöntöd miközben felfelé tolod, akkor kevésbé szúr. Pici tampont használj, és főleg az erősebb napokon, akkor nem szúr annyira.
2014. dec. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld venni a legkisebb tampont először, ugyanis a hüvelyed valószínűleg nem tágul ki csak annyitól eléggé, hogy valamit beledugsz. Aztán ha száraz a hüvelyed, akkor a tampon is iritálhatja, ami szintén fájhat, hiszen egy nedvszívó anyagról van szó.

Aztán ott a lehetősége annak, hogy a tampon beleütközi a szüzhártyádba, ami talán lehet kicsit erősebb mint az átlegos, vagy kisebb a nyilás rajta, esetleg a tampon pont nem találja el a nyilást, probáld meg kicsit megmozgatva felhelyezni és óvatosan. Amugy pedig bár ezt nem mondom biztosra, de mintha a lehetne kapni kifejezetten fiatal lányoknak való tampont is. De egy a lényeg, a legkisebb mérettel próbálkozz, mert idő kell amíg a hüvely hozzászokik ahhoz, hogy valami vastagot is bele lehet tenni. És ha rendszeresen szúr nemártana egy nődokit se meglátogatni, mert előfordulhat, hogy kidörzsöli ott belül, vagy esetleg allergiás vagy valamire amiből a tampon készül.

2014. dec. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2014. dec. 28. 12:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Én normáls nagyságút használok, a márkáját mindig elfelejtem, ilyen zöld doboza van és kamillás, több mind 3 éve most már. Tán 15 éves koromban kezdtem el, én is utáltam a betétet, és azóta nem is használtam már. Nem kell semmi különöset tenni amikor fölhelyezed, egyszerűen csak elkezded fölcsúsztatni. Ha száraz vagy, nehéz lesz és bizony fáj, de ha a mensi elején jársz, csak úgy csússzanni fog :D Ha utána mégis fáj ahogy mész, az azt jelenti hogy nincs a helyén, én ilyenkor várok egy picit és kicsit kijjebb húzom majd vissza, ez be szokott válni, ilyenkor jól a helyére kerül.
2014. dec. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én csak akkor használok tampont, ha nagyon szükséges. De lehet kapni kifejezetten tiniknek való, minit. :) az nagyon picike. nem is érzed ahogy felmegy. :D próbáld azt:) 14/L
2014. dec. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!