Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Normális, hogy ez zavar? Aki...

Normális, hogy ez zavar? Aki érzett már így, hogy tudta magát megnyugtatni.

Figyelt kérdés
Én 19 éves lány vagyok és szűz. A barátommal lassan fél éve vagyunk együtt és az elejétől kezdve zavar, hogy már több lánnyal is volt. Valószínűleg nem zavarna ennyire, ha én nem tartogatom magam valakinek, aki szerintem méltó az első alkalomhoz, csak így annyira értelmét veszti az én hozzáállásom. Már az előző kapcsolatomban is sokat motoszkált ez a gondolat a fejemben (az közel egy évig tartott) és nem akarok állandóan ezzel küzdeni, szeretném csak simán elfogadni a tényt, de nem tudom. Aki volt ilyen helyzetben, leírhatná, hogy élte ezt meg. Köszi a válaszokat!

2015. jan. 25. 00:29
 1/4 KexxeK válasza:
19%

Csak keress fel.

Szűzoltó vagyok :)

2015. jan. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem normális. Gondolj arra, hogy jobb, ha már sok mindent kipróbált, úgymond kiélte magát, mintha még szűz lenne, és miután téged már megunt pár év után, megy, hogy kipróbálja a többit is. :)
2015. jan. 25. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Fish1 ***** válasza:
79%
Szerintem akkor is zavarna, ha nálad is lett volna már eksön. Nem lenne könnyű korodbeli pasit találni, aki passzol is hozzád és még nem volt senkivel. Azonkívül gondolj arra, hogy neki már nem ismeretlen a dolog, így kevesebb az esélye a bénázásnak. A te hozzáállásod ettől miért vesztené értelmét?
2015. jan. 25. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Valószínűleg nem zavarna ennyire, ha én nem tartogatom magam valakinek, aki szerintem méltó az első alkalomhoz..."


Szerintem ezt az ellentmondást próbáld magadban feloldani.

Ha annak tartogattad magad, aki méltó rá, az nem jelenti szükségszerűen, hogy neki is tartogatnia kellett ezt a dolgot, pláne hogy konkrétan nem is tudtad kinek tartogatod. Tehát nem is lehetett reális elvárás tőle, bármikor is találod meg végül, hogy neki is te legyél az első.

Másrészt ha neked úgy érzed ő az igazi, számít az valamit is volt-e előtted valakivel amíg egyszer az utadba nem sodorta az éled azt akit most szeretsz?

Fogd fel úgy, hogy ha tényleg szeretitek mindketten egymást és úgy érzitek tényleg meg kell tegyétek, hogy te azt az ajándékot adod neki, hogy vártál rá, ő pedig azt, hogy bár voltak előtted, de te csak azért találhattad meg őt, mert nem adta fel a keresést. Ha az ex(ek)el maradt volna, tuti nem is ismernéd. Szóval fel se kellene tenned magadban a kérdést, hogy vajon miért zavar ez téged, ha nem lenne melletted most.


Azt hogy ki méltó arra, hogy először add oda neki magad, legfőképp te döntöd el. És ha azt a kérdést fel sem kell tedd amikor a szemébe nézel, hogy vajon ő-e az, akkor valószínűleg nem elrontani a dolgot. lehet aztán másképp alakul, de az élet hosszú és kiszámíthatatlan. Semmi sem örök és hogy meddig tart egy kapcsolat, rendszerint mindkét félen múlik.

2015. jan. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!