Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Keresztény vagyok, de már nem...

Keresztény vagyok, de már nem vagyok szűz. Mit tegyek? (16f)

Figyelt kérdés
Több mint egy éven keresztül jártam egy lánnyal,és lefeküdtünk (már nem vagyunk együtt).Elég komoly kapcsolat volt,és szerelemből történt a dolog.Miután szaítottunk tértem meg és most nemtudom mit tegyek,mert megszerettem volna tartani a szüzességem a házasságig,de mostmár nem fordíthatom vissza ami történt.Egy bibliai dolgokban járatos keresztény ember vagy egy hasonló helyzetben levő/járatos ember véleményét/segítségét kérném.Próbáltam keresgélni de sehol sem találtam egyértelmű választ.Ha megkérhetem az autisták csak nézzenek el a kérdés felett. A válaszokat előre is köszönöm. :)

2015. febr. 27. 10:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy túl sok mindent tudnál már tenni. Mármint, érted, elmehetsz egy paphoz, kikérheted a véleményét, és igen "autista" vagyok, hogy így vélekedek, de nem hiszem, hogy a történteken segíteni fog 420 Miatyánk. Nem gondolom, hogy tudnál bármit is tenni azon kívül, hogy elfogadod, hogy így történt.
2015. febr. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Hát meggyónod és annyi. Aztán a pap megkérdi hogy gyónni jöttél vagy dicsekedni?
2015. febr. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
Most nem fox a pokol tüzében égni örökké, mert lefeküdtél egy lánnyal... A lényeg, hogy nem hempergesz össze mindenkivel, most hogy eccer megtörtént, nincs semmi szerintem. Ha nem volt abortusz, tiszta vagy.
2015. febr. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%

Felejtsd el ezt az 1500 évvel ezelőtt írt marhaságot. A Bibliát nem szó szerint kell venni. Az idők változnak, most már ez egész dolog másképp működik. Attól még lehetsz istenfélő keresztény, jó ember, hogy lefekszel valakivel házasság előtt és boldog vagy.

Egy barátnőm lelkész szeretett volna lenni sokáig, nála hívőbb embert nem ismerek. Mégis, amikor elmondtam neki, hogy lefeküdtem a barátommal, örült az örömömnek és ő mondta ezt nekem, hogy a hit nem ezen múlik. Ne aggódj emiatt.

2015. febr. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

"Autisták" xD Bocs, de efelett nem bírok elsiklani.:D Remélem, ateistákra gondoltál.:D

Egyébként nem vagyok hívő, de legjobb tudomásom szerint az őszintén megbánt bűnökért nem jár büntetés a túlvilágon, Isten megbocsátja őket, legyenek akármilyen súlyosak. Ha nem így lenne, üresen tátongana a Mennyország, hiszen a keresztények is éppen olyan emberek, mint bárki más, garantált, hogy lesz egy-két botlásuk életükben.

2015. febr. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%
Tényleg Autisták D
2015. febr. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%

na figyelj!

kezdjük ott, hogy mi a célja a házasságig nemszexelősdinek! Leginkább az önmegtartóztatás, vagyis, hogy el tudj szakadni az evilági élvezetektől.. (mondjuk a csokievés nincs megtiltva:D)... sokan nem értik ezt, és pl mondogatják, hogy "szűz vagyok, de oltári jól szopok" és hithűnek tartják magukat... na, ők pont a lényegét nem fogták meg:D

nem a szüzességről szól, hanem az önmegtartóztatásról! és azért azt se bánd, hogy amíg "autista" (XD ateistára gondoltál) voltál akkor nem keresztényként éltél.. ez teljesen logikus, nincs ezzel semmi baj! sok olyan pap van aki korábban minden tekintetben világi életet élt, és mégis jó papok!


szóval amit tehetsz: onnantól élsz keresztény életet, hogy keresztény vagy! a következő kapcsolataidnál még megcsinálhatod, hogy házasságig semmi... nem lesz sétagalopp, de nem véletlenül házasodnak a keresztények fél év együttjárás után... ez sem épp a legjobb megoldás..

tehát teljesen jó vagy így! próbáld a szellemiségét átvenni, ne pedig a dogmákat követni! a pápa is megmondta, hogy egy szeretetteljes ateista is bejuthat a keresztények mennyébe..


az itteni válaszolókra amúgy ne nagyon hallgass ezügyben, fogalmuk sincs a vallások értelméről, ők csak zsidózni meg bu.z.izni tudnak, ne törődj velük


amúgy én nem vallom magam vallásosnak, de hiszek... valamilyen formában...:D

2015. febr. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
ja, ezt a büntetősdit meg felejtsd el.. ténylegesen hívő embernek semmi félnivalója nincs ettől... meg.. amúgyis, aki a büntetéstől fél, az nem hisz..
2015. febr. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ,és igen valamiért autistát írtam és nem ateistát.:P Becsúszott egy kis hiba,es a fenti kommentelő válaszára,nem nem volt szó abortuszról. :)
2015. febr. 27. 11:37
 10/13 anonim ***** válasza:
43%

Majom vagy, nem keresztény.

Én 16 vig voltam keresztény. Ha akarod, írj.

Aztán rájöttem mekkora hazugságokat is írnak.

2015. febr. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!