Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Keresztény vagyok, de már nem...

Keresztény vagyok, de már nem vagyok szűz. Mit tegyek? (16f)

Figyelt kérdés
Több mint egy éven keresztül jártam egy lánnyal,és lefeküdtünk (már nem vagyunk együtt).Elég komoly kapcsolat volt,és szerelemből történt a dolog.Miután szaítottunk tértem meg és most nemtudom mit tegyek,mert megszerettem volna tartani a szüzességem a házasságig,de mostmár nem fordíthatom vissza ami történt.Egy bibliai dolgokban járatos keresztény ember vagy egy hasonló helyzetben levő/járatos ember véleményét/segítségét kérném.Próbáltam keresgélni de sehol sem találtam egyértelmű választ.Ha megkérhetem az autisták csak nézzenek el a kérdés felett. A válaszokat előre is köszönöm. :)

2015. febr. 27. 10:57
1 2
 11/13 anonim válasza:
71%

Gratulálok annak a személynek a "marhaság"-nak nevezi több vallás alapját! :) Örülök, hogy normális emberek élnek a földön :D

A Bibliát igaz, nem kell szó szerint értelmezni, de nem is szabad figyelmen kívül hagyni.

A nemiséget se 1500 éve kezdték el szabályozni. Már jóval korábban is megtiltották, hogy összefeküdjenek emberek egymással csak úgy. Ennek oka a fertőzésvédelem volt, főleg, de azt is fontosnak tartották, hogy az ember hű legyen.



Kedves kérdező!

Ami a házasságbeli és az odáig való szexualítást illeti fordulhatsz paphoz, sokat tud segíteni! De mivel a szexuális életben egy házaspárnak nagyobb tapasztalata van, inkább fordulj egy olyan vallásos házaspárhoz akikben feltétlenül megbízol. Nem muszáj, de jó tanácsokat tudnak adni és segíthetnek.

Miután meggyónod (ha meggyónod) azután sem fogsz kapni 420 miatyánkot! Nem ez a lényeg. És a pap se fog téged megvetni, hisz esendő emberi lények vagyunk mindnyájan, gyakran követünk el bűnt. Nincs olyan ember aki ne tenné.


Nagyjából egyetértek a 7-es válaszolóval. Csak nem az önmegtartóztatás a lényeg, hanem az önmegtartóztatásnak a lényege az, hogy hajlandó vagy megtenni, kibírni azért a személyért, akivel majd összeházasodsz! Sokan mondják, hogy: "Szeretem őt, vele akarom leélni az életem! mért ne feküdhetnék le vele, hisz utána nem lesz más?" De lesz, és amíg az egyházi házasság nem történik meg, addig vallásilag nincs alapja semminek. Szerethetitek egymást, meg minden, de amíg nem fogadjátok el egymást házastársnak Isten előtt addig az "csak" egy kapcsolat.

Bocsi, hogy eltértem. Tehát, én úgy tanultam és fogom fel a szexualítást, hogy ha még keresztényként is "megbotlasz" akkor ha megbánod teljes szívedből, elmész gyónni, még élhetsz normális vallásos életet. Nem leszel kitagadva. Ha hiszel, felépíthetsz egyfajta "lelki szűzességet" (nem tudtam jobban megfogalmazni, bocs) amit ugyanúgy kell kezelned, mint a valódi szüzességedet.

Kereszténynek lenni nehéz dolog, de megéri ;) Én születésem óta annak vagyok nevelve, és elmondhatom magamról hogy boldog vagyok ezzel a vallással, mert olyan közösséget találhattam ami családom lett, tehát nem kell rögtön leszólni ezt a vallást!


Mellesleg, ha még nem hallottál róla, azzal, hogy megkeresztelkedtél minden bűnöd törlődött, az eredendő bűntől megszabadultál és minden egyébb mástól is :)

2015. febr. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyónj és ne csináld többet csak a feleségeddel.

Létezik 2.tisztaság(sőt 3.4.5...mert a maszti is tisztátlannak számít nem csak a szex és azt is meg kell gyónni). Ugyan úgy, ahogy az ellen is küzdesz ez ellen is kell és megesik, hogy elbotlasz. Vannak ismerőseim, akik lefeküdtek egymással és utána kezdték el ezt, hogy házasságig ne csinálják. Sőt egyik pap ismerősöm mondta, hogy egy jegyespárt megkért arra, hogy házasságig ne szexeljenek (ők már aktív életet éltek) és próbálják ki, hogy így milyen. A házasságig nagyon sokat fejlődött a kapcsolatuk, mert ugye ez az önmegtartóztatás a kapcsolat fejlődése miatt is van, hogy lelkileg még mélyebben megismerjétek egymást, mert a lelki része fontosabb számunkra.

Hajrá!:)

2015. febr. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Menj el gyónni, ott megalkuszol a pappal, és tiszta lappal kezdheted elölről.
2015. febr. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!