Kezdőoldal » Szexualitás » Biszexualitás » Bennetek a Pride a szexuális...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bennetek a Pride a szexuális kisebbségek iránti elfogadást erősíti, vagy ellenszenvet kelt?

Figyelt kérdés
2022. jún. 13. 09:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
89%

Én bi vagyok és abból is a nők felé inkább húzó, és sosem jártam ki a felvonulni, annyira nem éreztem magamat a dolog részének, de sosem éreztem akkor sem semmiféle ellenszenvet. Aztán úgy alakult, hogy meleg/leszbi haverok kimentek én meg aznap a városban voltam és odabicajoztam megnézni őket, összefutni. Hát semmi extra nem történt ott, semmi ellenszevet keltő,de igazán még botrányos sem. Emeberek mentek, szólt a zene, vidámak voltak. Volt egy-egy feltünőbb ruha, vagy hajviselet, aztán annyi. de egy sima szombat esti szórakozóhelyen furcsábbak vannak.


Aki szerint ez ellenszenvet kelt - meg itt olvasom- hogy provokáció stb, az vélhetően valami olyasmivel harcol ami a fantáziájában létezik, vagy a szélsőjobbos weboldalakon. Ők is hosszú évek óta azzal az olasz pappal riogatnak+ 2-3 extrém figurával , amit valami 15 évvel ezelőtti Pride-on sikerült fotózni. A legrémisztőbb arcok amúgy is mindig a 20 fős ellentüntető csapatban vannak, nem a vonulók között :)

2022. jún. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
82%

#11, pont valami hasonlót akartam mondani én is. Azért kérdeztem a #8-ast, mert sokan említik, hogy semmi bajuk a melegekkel, de a pride-on vonulók kiverik náluk a biztosítékot. A megfigyelésem ezzel kapcsolatban, hogy ezek a vélemények személyes tapasztalat hiányában, mások által rosszindulatúan kiragadott eseményekre épülnek.


Nem véletlen hoztam a motoros találkozó párhuzamot: többnyire egy jó hangulatú, konzervatív, szabadságot istenítő dagonyapartiról van szó, de ha kiemelem közülük az egy szál bőrmellényben f*szukat lóbáló, ősz copfos vén kecskéket, a hajnal kettőkor nyélgázon kihúzott motorhangra, és égett gumifüstre gerjedő mániákusokat, a tök részegen 1v1 gyorsulgató kivagyi csávókat, a félmeztelen verekedő, szénné vart medvéket, akkor egy olyan embernek, aki még sosem látott ilyet, simán bemagyarázható, hogy a motorosok mind vadállatok.


Ezért van az, hogy számomra ez egy tömegjelenség a többi közül, ahol a többség csendesen vonulgat, mások jelmezbe öltöznek, feliratokat cipelnek, és van köztük egy csomó exhibicionista is, és az exhibicionisták között néhány eltökélt provokátor is.

2022. jún. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
28%
Ellenszenvet kelt, nem vagyok homofób, semmi bajom a melegekkel, de utálom a feltűnési viszketegségben szenvedő majmokat.
2022. jún. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
35%
Ha akarjanak csináljanak ilyen rendezvényeket, de azok legyenek zárt körűek mint a mondocon vagy egy fesztivál és akkor meg van a közösségi élmény, de ne kelljen már az ő parádéjuk miatt lezárni fél Budapestet
2022. jún. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
79%
Mondjuk ez az évente egy lezárás nem nagyon hat meg, főleg úgy nem hogy 50 féle politikai rendezvény miatt is lezárnak, ahol a hülyeségeket böfögik, a békétől messze álló Bayer félék békemenete miatt is, vagy éppen a focimeccsre dobolva, füstölve, óbégatva menetelő szurkolók miatt is. (STB)
2022. jún. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
49%
#15 azokat is útálom
2022. jún. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
30%
Ellenszenvet generál bennem, már pedig azért, mert a nemi identitás "hálószoba titok", - semmi keresnivalója a nyílt utcán.
2022. jún. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
65%
Bennem a Pride pont azt az érzést kelti, mint a villamoson ordítozó, kötekedő, lopó, verekedő cigány söpredék, akik minden őket érő kritikát a rasszizmussal és az előítéletekkel indokolnak (vagy csak nem indokolnak, csak ütnek és szúrnak). Semmi bajom a homoszexualitással, valamennyi benne is van, de ez a provokatív, elmebeteg magamutogatás még bennem is viszolygást kelt. Szerintem a Pride és minden hasonló csak fegyvert ad a homofóbok kezébe, mert ezzel azonosítják az egész szubkultúrát, és a csendes többség kénytelen emiatt szenvedni. Ugyanolyan szégyene a Pride a melegeknek, mint az említett vandál cigányok a totál normális, jófej, tisztességes cigányságnak.
2022. jún. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Bi vagyok, de sosem voltam, és nem is tervezem. Hiába vagyok "tag", ez a vonulgatás/magamutogatás nagyon nem az én műfajom. Valóban van egy polgárpukkasztó szaga a dolognak, és mivel már nem vagyok tini, kinőttem ebből. A pride maga nem idegesít, de a többi nyomulás igen. Pl a focimeccsre szivárványzászlóval befutó, meccset megzavaró barmok, vagy a nyugati elfogultság, hogy már pedig mindenkinek muszáj szeretni a melegeket... Ezek mind az ellenszenvet erősítik. Még az én zsebemben is kinyílik a bicska.
2022. jún. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!