Kezdőoldal » Szexualitás » Biszexualitás » Megcsalásnak számít ha feleség...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megcsalásnak számít ha feleségem mellett vagy egy dugós cimbim?

Figyelt kérdés
6 éve vagyunk házasok, úgy alakult az élet, hogy soha nem tudtam bevallani senkinek korülöttem, hogy biszexuális vagyok. Nem fogadná el senki és fejre állna az eddigi nyugodt életem. Van egy haverom, akivel 2-3x találkoztunk, szerintetek ez mennyire elitélendő? Évekig elnyomtam magamban, de így éljem le az életem? :(
2023. jan. 22. 15:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
70%
Öregszünk, melegszünk?
2023. jan. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%
Ez nem egyértelmű neked hogy megcsalás?
2023. jan. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%
Szóval te most komolyan azt kérdezed, hogy megcsalásnak számít-e a feleséged hátba szúrva, a házassági eskütökre fittyet hányva másba mártogatni (nemtől függetlenül) a farkad/mással megdugatni magad?? Végülis ez csak a klasszikus iskolapéldája a megcsalásnak. Nem is értem ez hogy lehet kérdés, egyértelműen az!
2023. jan. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
Ha a feleséged nem tud róla akkor teljesen egyértelmű, hogy megcsalás. Ha nyugodt szívvel el mernéd neki mondani amit ugye nem teszel meg és neki lehetősége lenne úgymond "elfogadni és engedni" akkor nem lenne az, de remélem így te is érzékeled, hogy megcsalás amit csinálsz.
2023. jan. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
81%
Mivel nem tud róla, hogy biszex vagy és eltitkolod előle az egészet, így persze hogy megcsalás.
2023. jan. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
42%
Miért kell összezagyválni, összekeverni, ellentétként beállítani az ösztönélet kiélésének módját valami társadalmilag (jogilag) elfogadott intézmény (házasság) szerinti családi élettel ? Azokban az ókori társadalmakban is lehetett normálisan élni, ahol ez elfogadott (de nem kötelező) szokás volt. Tudomásul kell venni, hogy a biológiai törvényeket, törvényszerűségeket, késztetéseket nem lehet jogi és "erkölcsi" szabályokkal gátolni. Erkölcsön értve a társadalmi együttélés írott és íratlan szabályait amik persze (különösen az írottak) lehetnek túlzottan mesterségesek, kikényszerítettek, mondhatni életidegenek is.
2023. jan. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%
Egy házasság/párkapcsolat továbbra is kizárólag KÉT emberről szól, nem többről. Aki hűséget fogad a másiknak, az lenne a minimum lenne, hogy nem dug félre. Ha meg nem bír a farkával/puncijával, akkor nem kell se házasodni, se kapcsolatban lenni, elvégre nem kötelező!
2023. jan. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Zo57 ***** válasza:
82%
Szerinted mi a megcsalas fogalma, ha ez nem. Nagyon alacsony IQ szinted lehet.
2023. jan. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Kúrsz valakivel, aki nem a nejed, és ő nem is tud róla, így nem is tudja megengedni vagy elnézni. Definíció szerint ez megcsalás. Hogy történetesen épp nem nővel csalod meg, az már csak a kiegészítő információ.
2023. jan. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
48%

ad #7: ez csak azokban a társadalmakban van így, amelyek hivatalosan és deklaráltan kizárólag a monogámiát fogadják el (de "természetesen" szemet hunynak pl. a prostitució intézményének irányában (különösen, ha azt adófizetés is kíséri), azaz képmutató ódon mégis csak legalizálják a házasság melletti félrelépést). Azok a társadalmak, amelyekben a többnejűség vagy többférjűség (poligámia) is elfogadott, nem omlanak össze, holott sokkal lazábban kezelik a dolgot. Nyilván szerepe van az egészben az adott társadalomra jellemző vallásnak is, de kivétel, felekezeti irányzat ott is létezik, pl. a mormonoknál.

Erősen a dolgok összezagyválása, ha a "'hűség fogadását" valami kötelező szentségnek vesszük, miközben a keresztény vallású országokban is a házasságkötések felbomlásának alapvető oka a félrelépés, azaz a megcsalás, vagyis valami biológiai ösztönhöz kapcsolódó cselekmény, aminek meg aztán semmi köze a "családhoz", ami valójában egy gazdasági egysége a társadalomnak. Ennek a gazdasági egységhez meg mi köze van ahhoz, ha valaki így vagy úgy éli ki biológiai ösztönkésztetéseit ? Szóval az emberek szeretnek ugyan merev kategóriákban gondolkodni, miközben lépten-nyomon áthágják a kategória határokat, mert az élet, mint olyan nem szorítható merev kategóriákba.

2023. jan. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!