Kezdőoldal » Szexualitás » Biszexualitás » Miért éri a férfiakat nagyobb...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért éri a férfiakat nagyobb fokú negatív diszkrimináció?

Figyelt kérdés

Szerintetek miért éri a meleg/bi férfiakat nagyobb fokú elutasítottság/megvetés mint a hasonló helyzetben élő női megfelelőiket?


Miért van az hogy a heteró férfiak és nők nem csak hogy jobban elfogadják a bi/leszbi lányokat de a férfiak esetében kifejezetten vonzónak is számít a női ferde hajlam, míg ez szinte egyáltalán nem tapasztalható ha az átlag nő viszonyát elemezzük a bi/meleg férfiakkal szemben?


Miért van az hogy egy lànyos férfit hatványozottan nagyobb közutálat szegezi mint egy fiús nőt?


Illetve bónusz kérdés gyanánt: Arányaiban tekintve szerintetek mennyivel több az olyan nők mennyisége akik tolerálják vagy akár vonzónak is találják az meleg/bi pasikat ha a kérdésben forgó nők nem heterók hanem biszexuálisak? Van egyáltalán érdembeli külömbség?


(A kérdéseim alapvetésével is nyugodtan lehet vitázni, ezek az én szubjektív prespektíváimon alaluló megfigyelések és nem számtanilag nem feltétlenül bizonyított tények)



2023. jún. 20. 17:49
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
***A kérdéseim alapvetésével is nyugodtan lehet vitázni, ezek az én szubjektív prespektíváimon alaluló megfigyelések és nem feltétlenül számtanilag bizonyított tények***
2023. jún. 20. 17:51
 2/12 anonim ***** válasza:
6%
Mert nem szeretik ha a biszexek rinyálnak?
2023. jún. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Lehetséges okok, én biszex férfiként így látom:


- A nők általában esztétikusabb megjelenése miatt őket kevesebb diszkrimináció éri egyébként is. Az emberek általában szebbnek, kedvesebbnek, ártatlanabbnak és ártalmatlanabbnak látják őket, mint a férfiakat.

- Pusztán biológiai-evolúciós szempontból is "értékesebb" egy nő, neki 9 hónapig kell hordania egy gyereket, egy férfira kvázi csak a megtermékenyítés idejéig van szükség.

- A szexualitással kapcsolatos legdominánsabb nézőpont történelmileg a heteró férfiaké, akiknek nyilván nagyon tetszik két nyalakodó (de szigorúan biszex, nem leszbikus!) nő, míg egy biszex férfi nem elég, hogy a meleg vonzalmaival undorító, de a hetero piacon továbbra is rivális, hiszen a nőkre is hajthat.

2023. jún. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Azt könnyebb értelmezni hogy heteró férfiak miért viszonyulnak rosszul a biszex/meleg társaikhoz de számomra az teszi csavarossá a kérdést hogy ha a női szempontból nézzük a dolgot.


Azt mondod hogy a heteró férfi számára nyilvánvaló két csókolózó nő látványa, de szerintem ez nem igaz, vagy legalább is nem értem mi tenné ezt annyira nyilvánvalóvá hiszen ha ennyire egyszerű a képlet akkor elvileg a heteró nőknek ugyanígy vonzónak kéne találniuk két pasi csókolózását is, nem?


Vagy ezt is fel lehet írni a szín tiszta női esztétikai előny befolyására?

2023. jún. 20. 18:33
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

Jó kérdés, én csak biszex férfi szempontból tudom ezt megítélni, női szemmel nem.


Még annyit, hogy egyébként nekem is izgatóbb két csókolózó nő, mint két csókolózó férfi, bár utóbbi is tud jó lenni.

2023. jún. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
A szereotípiák miatt. Mert ha egy nő leszbikus, ezért erősebb, férfiasabb, dominánsabb, az nem annyira gáz, mert erősnek lenni jó. De a meleg férfiak nőiesek lesznek, gyengék, ami, főleg egy férfinek elfogadhatatlan. Gyengének lenni nem jó. A gyengéket elnyomják, bántják. Egy gyenge nő még hagyján, mert könnyebb mellette a hős, erős férfit játszani. De mi lesz a gyenge férfiakkal? Célpontok lesznek. Már az iskolában is. Senki nem akar gyenge lenni, vagy annak tűnni, nem igaz?
2023. jún. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem roppant egyszerű. A férfiak döntenek erről, mert ők az agresszorok. A leszbikre dudorodik a vajaskifli. A meleg/bi férfiakat ezzel szemben egy demaszkulinizáló jelenségnek érzik és maszkulin = jó, feminin = rossz, ez a nyelvben is mindenhol ott van (hisztizel mint egy picsa, úgy ütsz mint egy lány, férfi vagy te?)


A nők alapjáraton sokkal elfogadóbbak a melegekkel.

2023. jún. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom, a nők mivel jobban kimutatják a gyengédséget akár anyaság során, akár barátnőikkel szemben (egymás kezét megfogják, gyakorta puszilkodnak a hetero barátnők egymással stb), ezért a többség szemében természetes az is, ha a kelleténél jobban falja egymást két nő, vagy legalábbis elnézik nekik.


Evvel szemben sztereotípia a férfiasságról, hogy fiúk nem sírhatnak, nem mutathatják ki a gyengédségüket, érzelmeiket, kivéve esetleg a feleségük előtt, és a gyerekeik előtt. Mivel ősidők óta a tipizált férfikép a harcias, családot megvédő kemény csávó.


Nos, ha a többség maga elé képzel egymással szexelő pasikat, akik falják egymást, vagy minimum egymás farkát, az túl intim, túl közvetlen, ami bár hetero nők között megszokott, lévén a nőiséget összekapcsolják a gyengédséggel, evvel szemben a férfiasság nem kapcsolódik a többség fejében intimitással közvetlen gyengédséggel.


Ezen túlmenően a férfiszerepű pasas a melegszexben még csak-csak lehet semleges a többség szemében, na de akár orál-, akár análszexről beszélünk, az egyik férfi a meleg aktusban mindig női szerepben van, ami nagyon nem férfias, hanem intim, kiszolgáló, nőies, odaadó, hagyja magát, hogy a szájába, ánuszába hatoljanak.


A többség fejében ez zavart, ellentmondást kelt, férfiatlannak tűnik számukra minimum az egyik fél a meleg aktusban.


Míg a leszbikus aktusban mindkét nő nőies, általában, legalábbis a sztereotíp elképzelések szerint (hiszen általában egymásal gyengéd nőként képzelik el őket). Azaz két nőies nőt képzel a többség maga elé, leszbikus aktusok esetén, így nincs zavaró ellentmondásosság a többség elképzelésében. (Más kérdés, hogy leszbikusok között férfiasak is léteznek, de ez nem igazán sztereotípia.)


Pszichológiai kutatások is mutatják, hogy az emberek zöméből nemtetszést vált ki az, amikor ellentmondásba ütköznek az értelmezésük során, és szinte bármi áron fel akarják azt oldani, lévén zavaró feszkót teremt bennük. Így hát a meleg szexualitás tényét a többség nem bírja elviselni, míg a leszbikus aktusok meglétét általában eltűrik.

2023. jún. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Höhö, b*i-e vagy?"

Vajon miért forog közszájon ez a kérdés, és az miért nem hogy "höhö, leszbi-e vagy?" (Látod, még a gyakori cenzúra is csak az utóbbit engedi kiírni...)


Szerintem 3-as jól leírta. Azért, mert a nők felé egyébként is nagyobb az elfogadás. Egy nőnek nem illik beszólni, a férfiak élete meg másból sem áll, hogy ugratják egymást.

2023. jún. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%
Nekem az egyik barátnőm azt mondta azért mert gusztustalannak találja a hátsóba dugást és hogy fekáliás kaki szagú a farok. Meg nem tudja elkepzelni hogy a húgycsőbe beletuszkolódik a kaka. Hát mondtam azért elég fura vizuális típus vagy. És hogy a nőket is análozzák. Erre kifakadt hogy az nem ugyanaz. De mégis miért???
2023. jún. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!