Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az alacsony fiúkat/férfiakat...

Az alacsony fiúkat/férfiakat miért diszkriminálják/alázzák folyton az emberek az élet bármely területén?

Figyelt kérdés
Már gyermekkortól kezdődik ez a fajta diszkrimináció, hogy "Álljatok tornasorba, kicsik a sor végére". Mindig az alacsony fiúkat sértegetik és cikizik, de ez a serdülőkorban sincs másként, mert akkor jön a p***méregetés, hogy húh én 180 vagyok már, de sz** neked, hogy 165 vagy. A felnőttkori diszkriminációkról nem is beszélve. Az hagyján, hogy a nők 90%-a még csak szóba sem áll 170 vagy az alatti pasikkal és egyszerűen levegőnek nézik, de az egyenesen vicc, hogy karrier terén is durván megkülönböztetik őket. Van egy ismerősöm 168 "magas" és jópár éves komoly szakmai (és külföldi) tapasztalattal megpályázott egy középvezetői állást egy pénzügyi cégnél, ahol a külföldi partnerekkel való üzleti kapcsolattartás lett volna a feladata. Messze neki volt a legjobb CV-je és nekem mesélte, hogy már az interjún lekezelőek voltak vele szemben (főleg a vezető HR-es nő). Hiába volt tökéletes a referenciája és a kommunikációs skillje, ennek ellenére egy sokkal kevesebb tapasztalattal rendelkező magas és sportos/jóképű fiatal srácot vettek fel, akinek csak 1,5 év tapasztalata volt (sima angol nyelvtudással és nulla külföldi munkatapasztalattal). Őt nagyon zavarta ez a döntés és a mai napig nem hagyja nyugodni. Mondtam neki, hogy azért vegye számításba, hogy ilyen jellegű pozícióknál a külső alapján legalább annyira komoly szelektálás van, mint a CV alapján, hiszen a személyes kapcsolattartás során jobban illik a vállalati imidzsbe egy magas, helyes fiatalember, mint egy alacsony és kevésbé jóképű +30-as pasi. Hát mondanom sem kell jól összevesztünk. Én se vagyok valami égimeszelő a 170 centimmel, viszont én is dettó átérzem a helyzetét, hiszen olykor-olykor megkapom 1-1 csajtól (de legtöbbször a többi gyökér palitól) a gúnyos csipkelődést, természetesen számos csaj dobott már a magasságom miatt. De a médiában/celebvilágban is megfigyelhető a jelenség. Lionel Messit több millió ember lehobbitozza világszinten, Tom Cruise esetében egy komplett lejárató celebkampányt kreáltak amiatt, hogy Nicole Kidman-hez és Katie Holmes-hoz képest mennyivel alacsonyabb és még folytathatnám a sort. Az alacsony pasiktól kérdezném elsősorban: Nektek nincs elegetek abból, hogy másodrendű állampolgárként kezelnek az emberek és ahol csak tudnak belétek rúgnak? Mert engem nagyon bánt a jelenség.

2018. ápr. 14. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Túlságosan rápörögtél a témára...

Amennyiben nem foglalkoznál ennyire mániásan a magasságoddal, akkor neked is sokkal könyebb volna az életed.

2018. ápr. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Vöröshajúak, szemüvegesek, kövérek, cigányok? Rengeteg embert ér hátrány.


Neked ez fáj, mert alacsony vagy.


Az öregeket is diszkriminálják, úgyhogy aki megéri, az sorra kerül:)

2018. ápr. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
És szerinted a kiskeblű lányokkal mi van? Vagy azzal aki nem világszépe?
2018. ápr. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"És szerinted a kiskeblű lányokkal mi van?"


Tele van a gyk felnőtt párkapcsolatok kategória olyan válaszokkal, hogy "Nekem sokkal jobban bejönnek a kismellű nők, mint a nagymellűek/Szeretem a kismellű nőket" stb. Akkor szerinted...?

2018. ápr. 14. 11:46
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt alázzák, akit lehet.


A párom 166 centi, minden barátja, minimum 10-zel több nála, mégis az ő viccein nevetnek a legnagyobbat, nagyon okos, jó ember, tanult határozott...


Exem ugyanilyen magassággal egy tutyimutyi komplexusos kis hülye volt, aki állandóan nyávogott.


29n (169 cm)

2018. ápr. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
39%
Mert még mindig a szép magas emberek a vonzóak!
2018. ápr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6: Azért még nem kellene az embereknek úgy bánniuk velem, mint a Ku Klux klán egy detroit-i színes bőrű baptista családdal. Érdekes a kövéreket/melegeket/időseket senki nem bántja csak azt akinek valami testi fogyatékossága van (jelen esetben alacsonyság). Ennyit a sok nagy polkorrekt dumáról.
2018. ápr. 18. 13:44
 8/9 anonim ***** válasza:

Lol,:D


15 éves fiú vagyok, 161 cm. Van egy osztálytársam, ő 162,5 cm, fiú, az osztály egyik legjobb arca, lányokkal is jó a kapcsolata, ha annyira számít. Aztán a haverjaim is 170+, de még 180+-os is van, képzeld. Sosem viselkedtek velem máshogy a magasságom miatt, legfeljebb egy poén ereéjig, olyat meg én szoktam mondani nekik, még saját magamon viccelődve is.

2018. máj. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A történetben ott van egy cseppnyi furcsaság, hogy:

Ha neki volt a legjobb önéletrajza, itthoni és külföldi munkatapasztalata is bőven volt, akkor korábban csak felvették valahova. Akkor nem volt gond a magassága? Mert most egy helyről beszélünk, ahova (talán) a magassága miatt nem vették fel. De mivel komoly szakmai tapasztalattal rendelkezik így csak elboldogult korábban is a 168 centijével.

Szóval vagy valami más probléma volt, vagy csak egy kivételes eset.

Illetve azt is számításba kell venni, hogy túlképzett volt ahhoz a munkakörhöz. A HR-esek úgy gondolták, hogy az adott feladatokat egy kevesebb tapasztalattal és tudással rendelkező ember is eltudja végezni, és valószínűleg fizetési igénye sem lesz akkora mint egy sok gyakorlattal/tudással rendelkező embernek.

Tehát mondjuk ha a mérnök valamiért jelentkezne fagyizóba dolgozni, akkor is valószínűbb, hogy egy diákot vesznek fel, mert ő is eltudja látni a feladatot, és a diák szemét kilehet szúrni 800 forinttal óránként, míg egy mérnök 2000-hez van szokva.

2018. jún. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!