Kezdőoldal » Szexualitás » Biszexualitás » Elmondjam nekik hogy biszexuál...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmondjam nekik hogy biszexuális vagyok, vagy jobb ötlet titkolni amíg lehet?

Figyelt kérdés

Sok olyan beszámolót olvastam már ezen a platformon, és máshol is, amiben az illetők leírták, hogy a szüleik abszolút empatikusan, vagy éppen először szomorúan vagy sírva, de utána elfogadva és segítőkészen viselkedtek, miután megtudták a tényt.


Láttam, hogy sok hasonló kérdés van, amiben arról

bizonyos "coming out"-ról kérdeznek, hogy hogyan elmondani a szülőknek vagy éppen ismerősöknek a tényt, hogy az illető bizony homoszexuális/biszexuális.

Mégis úgy érzem inkább egy saját kérdesben leírom az én személyes helyzetem, mert szeretnèk segítséget kérni egy olyan szituációhoz, amiben sajnos épp nagyonis benne vagyok.


Körülbelül egy évvel ezelőtt kezdtem sejteni, hogy valami nem oké velem. Mindig is voltak önértékelèsi problémáim, három éve különböző mentális betegségekkel is küzdök, ami pszichológus hiányában nem könnyű, de meg szeretnék gyógyulni, és mindent megteszek ennek érdekében. (Pszichológusról a lényeg az, hogy a szüleim egyenesen eltiltottak tőle, mondván, hogy hlyeség)

Szóval a szokásos problémáim mellett feltűnt nekem egy akkoriban még elrettentő tényező; a fiúk mellett már a lányokat is megnéztem magamnak, és hasonlók. (Jómagam a női nemet erősítem.)

Akkoriban nem tudtam még semmit a beállítottságokról, egyedül azt a társadalmi normát, ami a fejembe lett ültetve mint minden gyereknek: a lányokhoz fiú illik, a fiúkhoz meg lány, és ez a "szabály" és a természetes.


Ekkor már 'túl voltam' életem első kapcsolatán, ami nem volt több gyerekes szerelemnél, de annál erősebb. Együtt voltam egy fiúval egy fél évig, akit nagyon szerettem, de sajnos tönkre ment köztünk a dolog, mert egy birtoklási vágy uralkodott el rajta, és teljes mértékben ki szándékozott sajátítani, amit én nem bírtam sokáig. Az eset után gusztustalam szavakkal illetve zaklatott, de szerencsére bő 3 hónap után felhagyott vele.

Szóval a lényeg, hogy szerelmes voltam egy fiúba, és a mai napig is 'megnézem őket magamnak', mármimt olyan értelemben, mint ahogyan átlagosan a lányok a fiúkat, a fiúk a lányokat.

Viszont a lányokat is. Akkor ébredtem rá erre igazán, mikor körülbelül fél évvel ezelőtt egy barátnőm iránt elkezdtem nagyon erős érzelmeket táplálni. Olyat, amit ezidáig csak az ellenkező nem iránt volt alkalmam tapasztalni. Szerelmet érezzem, vonzódást, de igyekeztem elnyomni, hiszen tudtam hogy nem helyes.


Ekkortájt kezdtem el az interneten rákeresni a nemi identitásokra, vonzódásra, és tudatosult bennem, hogy valószínűleg biszexuális vagyok. Nagy belső harcokat indított ez el bennem, hiszen áig ilyesmiről maximum annyit hallottam, ahogyan a szüleim a homoszexuálisokat kritizálják.

Ahogyan telt az idő, megszilárdult bennem a tudat. Úgy érzem nem vagyok sem hetero, sem leszbikus, mindkettő nemhez épp ugyanúgy állok hozzá, és fiút vagy lányt is képes lennék szeretni. Viszont az imént említett lányba szerelmes vagyok a mai napig, de ő erről -mint ahogy a nagykönyvben meg van írva- nem tud.


Szeretném a családommal megbeszélni a dolgot, viszont úgy érzem teljességgel kizárt, hogy empatikusan reagálják le a helyzetet.

Anyukámmal sajnos nem túl jó a kapcsolatom, hiába élünk egy fedél alatt, évek óta nem tudom vele megbeszélni a dolgaimat. Nem véletlenül most fogalmazódott meg bennem a kérdés, ugyanis a legutóbbi családi összejövetelünkön a család férfitagjai, apám és a két nagyapám arról beszélgettek, hogy szerintük ha valaki "bzi", akkor az egy betegség, és undorítóak az ilyen emberek.

A legtöbb rokonom nyíltan homofób, legalábbis a közeliek mindannyian.

Nem tudom, merjem-e elmondani a szüleimnek, hogy én mindkét nemhez vonzódom. Szörnyen félek az elutasítástól, anyámmal mint említettem nem beszélhetek a gondjaimról, apám a leginkább homofób, és vele sem szoktam ilyenekről beszélni. Sokszor érzem úgy, hogy magamra maradtam, és szeretném valakivel megosztani mindezt, valakit aki támogat, viszont nem tudom, a szüleim 'alkalmasak'-e erre. A legtöbb támogatást és segítséget egy barátnőmtől kapom, akivel 9 éve ismerjük egymást, és a világ legmegértőbb és emptaikusabb emberének ismerem őt.


Abban szeretnék segítséget/egypár véleményt kérni, hogy mitévő legyek. Nagyon rossz érzés titokban tartani az identitásomat, miközben nem szégyellem azt, csak rettegek a lenézéstől valamint az elutasitástól.

Elmondjam még az 'extrém' homofóbia ellenére is a szüleimnek? Vagy az előbb említett barátnőmnek mondjam el?

Vagy igyekezzek titokban tartani ezt az egészet addig, amíg csak tudom?


Nagyon hálás lennék a segítőkész válaszokért, nagy szükségem lenne rájuk.

15/L



2018. ápr. 22. 22:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
15 évesen keresed az identitásod véleményem szerint.... Az őszinteség mindennél többet ér ha szeret elfogad ha pedig nem akkor nem is érdemel meg...
2018. ápr. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
15 éves vagy. Bármi, amit most gondolsz, vagy hiszel, még változhat. Nem vagy készen sem testileg, sem lélekben. Épp ezért - plusz a szüleid hozzáállása miatt - inkább ne mondd el. Ha majd 18-20 évesen is ugyanez lesz a helyzet, akkor talán. Bár a biszexulaitás nem annyira kívánja meg a "coming out"-ot, mintha leszbikus lennél. Ismerkedhedsz fiúkkal, haza is viheted őket bemutatni a szüleidnek, stb., míg a lányokkal való kapcsolataidról inkább nem számolsz be nekik. Szerintem, ez könnyen megoldható.
2018. ápr. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Bármit is gondolsz most magadról az változhat, változni fog.

Ez életkori sajátosság.


Gondolom nem ez az egyetlen, amit nem tudsz otthon megbeszélni. Ha majd a barátnődet kellene bemutatni otthon visszatérhetsz rá.

Addig inkább foglalkozz olyan dolgokkal amiktől jól érzed magad, vagy segítik a leleki fejlődésed.

2018. ápr. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk még jó dolgunk van, lehet partnerünk az ellentétes nemből is, tehát tényleg annyira nem kívánja meg a coming outot a biszexualitás. Ha minden áron őszinte szeretnél lenni, akkor sem biztos, hogy az a jó út. Sajnos rengeteg rossz reakciót a coming outra lehet például itt is olvasni, hogy tinédzserként elmondta az illető, aztán a családja is kb. kitagadta. Persze ellenpélda is van: lehet, hogy amiatt, mert a gyerekük nem heteroszexuális, a szülők hozzáállása ehhez a témához megváltozik. Ismerek is ilyet, a volt magyartanárom, a videós Maris anyja. Na velük is ez történt, ma már teljesen elfogadja, régen viszont abszolút ellenezte.


"apám és a két nagyapám arról beszélgettek, hogy szerintük ha valaki "bzi", akkor az egy betegség, és undorítóak az ilyen emberek." Na ez például egy kifejezetten undorító hozzáállás, ilyen emberekre nem hiszem, hogy egy ilyen dolgot rábíznék. Ha ezelőtt még nem jött volna el, nálam itt lenne az a pont, amikor elhatároznám, hogy amint tudom, megszakítom velük a kapcsolatot.

Igazából fogalmam sincs, hogy megéri-e kockáztatni. Úgy, hogy tőlük függsz, nem mondható el, hogy nem veszíthetsz. Ha az én családom nyíltan elutasító lenne, szerintem addig, amíg nem költözöm el tőlük, titkolnám.


Szóval röviden, a helyedben nem mondanám el. Biztos nagyon rossz lehet, hogy nincs családon belül olyan, akivel ezt meg tudod beszélni, viszont az nagyon jó, hogy ott van melletted egy barátnőd. Meg az is, hogy nem szégyelled, nem is kell, mert bárki bármit mond, nincs mit szégyellni.


Lehet kicsit össze-vissza lett, bocsánat, késő van. :D

16l

2018. ápr. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
6%

15 évesen nem eldöntött tény. Kiváncsi vagy. Sajnos ilyen korban ha sok leszbikus élmény ér könnyen válhatsz leszbikussá.

Keress egy aranyos kedves fiút akivel barátkozol, majd kis lájtos szex is van.

Került a leszbi biszex dolgokat akkor egészséges lesz a szexuális fejlődésed.

Beszélj a szüleidnek is erről, ők a helyes irányba fognak terelni.

2018. ápr. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát kérdező, őszinte részvétem. Ha ilyenek a körülmények akkor semmiről egy szót se.


Töltsd be a 18at vagy tanulj tovább és ha önellátóvá leszel hagyd ott az egész kócerájt - ezt így magyarosan mert nálam is kb. ez lenne ha kitárkoznék. Nehezítő körülmény hogy fiú vagyok.


Csajossal ne mutatkozz be otthon, pasival megoldható... ja és a nemi hovatartozásod nem betegség hanem genetika. Én a magam részéről kicsit büszkeséggel is tölt el hogy mindkét nemmel tudok boldogulni :D


Aki meg a társadalmi norma után megy tegye azt. Ha eleget örlődött jöhet a kérdés GYK-ra: "Családos vagyok, gyerekem is van, de a saját nemem is izgat, mit tegyek?" :D


30F bi uni

2018. ápr. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, én még 15 éves koromban sem gondoltam azt (később pláne nem), hogy ami kizárólag énrám tartozik, azt miért kellene más orrára kötni. Miért kell az embernek kitárulkoznia bárki más előtt (még ha a szülője is az) ?? Mindenkinek van egy saját (testi és lelki) élete, miért kellene egy másik embernek átlátni rajta, úgy, mint egy röntgenorvosnak ??
2018. ápr. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 -remete- ***** válasza:
100%
Nálam mikor megszerettem a feleségem elmondtam neki. Elfogadta bár kiröhögött sose gondolná rólam mondta. De aztán egyre jobban össze csiszolódtunk szóval nem rossz a viszonyunk miatta. Azt gondolom az öszinteség jobb mintha örlöd magad. De az idő tényleg megold sok mindent.
2018. ápr. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!