Kezdőoldal » Szexualitás » Biszexualitás » Lehetek egyszerre biszexuális...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetek egyszerre biszexuális és aszexuális is egyben?

Figyelt kérdés
Azt tudom,hogy biszex vagyok,viszont a sexet azt egyaltalan nem kivanom egyik nemmel sem.Viszont romantikázni nagyon szeretek.Kozosulni nem hinném,hogy tudnék akárkivel is. Szerintetek lehet,hogy aszex is vagyok?
2019. jún. 10. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Embereknél megkülönböztethetünk szexuális és romantikus vonzalmat. Az aszexuálisoknál is megvan általában a preferált nem, te biromantikus, aszexuális vagy a leírtak alapján.


Ha mondjuk van egy biszexuális nő, aki csak férfiakba szeret bele ő heteroromantikus, biszexuális.

Vannak olyan emberek is akik szexuális vonzalmat éreznek, de romantikusat nem - aromantikus hetero/bi/homoszexuálisok

2019. jún. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%

Csak nem volt még olyan aki igazán negmozgatott volna, plusz gondolom fiatal is vagy.

Nem kell konteózni ezzel a témával; jön majd valaki aki felizgat, aztán lesz majd tapasztalatod ezzel is.

2019. jún. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

2-es:

Szóval szerinted aszexualitás nem létezik?

Ilyen alapon te sem tudhatod, hogy nem vonzódsz a saját nemedhez, mert jöhet majd egy olyan ember aki majd megmozgat benned valamit :D

2019. jún. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

#3 Vonzódom a saját nememhez, mert biszex vagyok ¯\_(ツ)_/¯


És nyilván létezik aszexualitás, de az ilyen kérdéseket általában olyan fiatal (20 alatti) emberek írják ki, akiknek még nem is kéne szexmegszállottnak lenniük, és teljesen normális, ha még idegen és ijesztő számukra a nemiség.

Én meg ezt a feltételezést vontam le kérdezőről pl az alapján hogy a szexet is sexnek írja.

Nyilván vannak akik leélik úgy az életüket, hogy nem éreznek nemi vonzalmat senki felé, amivel nincs is baj, de úgy vettem észre hogy aszexuálisnak általában tinik gondolják magukat, akik majd a felnőtté válás teljesen normális folyamata alatt ismerkednek meg a nemiséggel.

2019. jún. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, ugyanúgy, ahogy egy heteroszexuális is tudja szexelés nélkül, hogy ő hetero, egy aszexuális is tudhatja anélkül, hogy szexelne, hogy ő aszexuális. Ez hülyeség, hogy még nem találta meg a megfelelő embert. Te is lehetsz zoofil, csak még nem találtad meg a megfelelő birkát, vagy mi?


Kérdező, más is írta már, de szerintem is biromantikus aszexuális lehetsz, mivel írtad, hogy egyáltalán soha nem érzel szexuális vonzalmat, de romantikus vonzalmat mindkét nem iránt képes vagy érezni.


Viszont létezhet olyan, hogy valaki tényleg aszexuális és biszexuális is egyszerre. Az aszexualitásnak van egy olyan formája, hogy szürke-aszex, aki csak nagyon ritkán vagy csak bizonyos körülmények között érez szexuális vonzalmat. Ez nem összekeverendő azzal, amikor valaki magát a szexet, mint tevékenységet kívánja ritkán, vagyis alacsony a libidója. Itt a szexuális vonzalomról van szó más emberek iránt, ami a libidótól teljesen független. Egy szürke-aszexuális lehet egyszerre aszex és más szexuális orientációjú.

2019. jún. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsóval egyetértek, az aszexualitást én is úgy tudom elképzelni, mint a kinsey skálát, az egyik végén az aki egyáltalán nem kívánja a szexet, a másik végén meg az aki évente 2-3 alkalommal azért létesít szexuális kapcsolatot.

Hallottam már ilyen aszex emberről.

2019. jún. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, az aszexualitás nem arról szól, hogy kívánod-e a szexet vagy sem, hanem arról, hogy kiket tartasz szexuálisan vonzó embereknek. Ha a saját nemedet, akkor heteroszexuális vagy, ha az ellenkező nemet, akkor homoszexuális, ha mindkettőt, akkor biszexuális, ha pedig egyiket se, akkor aszex. Az, hogy milyen gyakran igényled magát a szexet, ettől teljesen független. Egy magas szexigényű aszexuális pont ugyanannyira aszexuális, mint egy olyan, akinek egyáltalán nincs semennyi szexigénye.
2019. jún. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7

"... kiket tartasz szexuálisan vonzó embereknek. Ha a saját nemedet, akkor heteroszexuális vagy, ha az ellenkező nemet, akkor homoszexuális..."


Ezt azért nem ártana átgondolnod!!!

2019. jún. 25. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, ezt elírtam, köszi az észrevételt. Remélem, azért átjött a mondanivalóm azzal kapcsolatban, hogy az aszexualitás mit jelent.
2019. jún. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!