Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Ennek a fajta szexuális...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ennek a fajta szexuális irányultságnak van valami külön neve vagy egybe olvad valamelyik "nagyobb" irányultággal?

Figyelt kérdés

Az lenne a helyzet, hogy habár alapvetően a nőkhöz vonzódom szexuális téren, de tekintve, hogy bizonyos szinten vonzódom a férfiak iránt is, azonban messze nem úgy mint a nők iránt.

Amíg a nők iránt lelkileg és testileg is vonzódok, addig a férfiak iránt pedig inkább lelkileg és csak egy kicsit vonzódom testileg. Tehát ha egy férfi jól néz ki, csókolózni még teljesen normálisan tudnék vele akárcsak egy nővel, de többre már nem lennék képes. Röviden úgy írnám le, hogy a biszexuális és a heteroszexuális között vagyok valahol.



2019. aug. 28. 01:12
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Igen, úgy hívják biszexualitás. Egyébként nem biztos hogy az vagy ha nem érzel kimondottan szexuális vágyat férfiakkal történő együttlétre.
2019. aug. 28. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kétezredikanonimus válasza:

Nem tudom, hallottál-e már olyanról, hogy vmilyenromantikus pl heteroromantikus (nyilván van az összes többivel, tehát felszorozhatod a lehetőségeket XD)

Szóval a legtöbb embernek ugyan abba az irányba mutat a szexuális vonzalma mint a romantikus vonzalma. Tehát heterosexualis és heteroromantikus.

Ritkább esetben nem egy irányba mutat, erről csak hallottam, de szívás lehet, ha pl vki az ellenkező nemhez vonzódik, de az azonosába tud szerelmes lenni.

A "diagnózisom" tehát:

A) bisex és birom vagy de nagyon közel a heterohoz

B) biromantikus (tehát mindkét nem be tudsz szerelmes lenni) de heteroszexuális, mert szexuálisan csak a nőkhöz vonzodsz.


Ahogy fönt említettem ez jocsakan felszorozza a lehetőségeket (a/bi/hetero/pan/homoromantikus stb) nem tudok róla hogy elneveztek volna mindet. Hülyeség is lenne. Kb senki nem vágna, hogy mi az és meg kene magyarázni, de gondolom ez csak azért fontos, hogy magadnak meghatározd. Amúgy én a helyedben csak egyszerűen binek mondanám magam és nem variálnék. Bár én nem szeretek magyarázkodni.

2019. aug. 28. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a biszexualitást nem úgy kell elképzelni, hogy van három szín, fekete-hetero, fehér-homo, szürke-bi, hanem van összesen ezer és egy szürke árnyalat, aminél az ember a feketét és a fehéret nem éri el, csak közelít hozzá.

Ha abszolút a közepén vagy, akkor nem válogatsz férfi és nő között, ha pedig széle felé inkább, akkor lehet az egyik fél teljes egészében a zsánered, de nagy nagy ritkán megkívánsz a másik nemből is valamit (lehet ez lelki vonzódás is, vagy csak a nemiszervét)


te biszex vagy

2019. aug. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek. :)
2019. aug. 29. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!