Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Rossz ember lennék, ha nem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rossz ember lennék, ha nem tudok azonosulni homoszexualitással és a biszexualitással?

Figyelt kérdés

Sok ilyen embert ismerek és próbálom magamban elfogadva, "természetessé" tenni, elfogadni, de nem tudom.

Hangosan nem szólom meg őket, de magamban undort érzek. Mit gondoltok? Ti hogy élitek meg?

(Főleg heteroszexuális emberek véleményére lennék kíváncsi)



2020. ápr. 6. 15:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
71%

Akik a "természetesség" alapján ítélnek meg dolgokat azok pl. az agyműtéteket sem hajlandóak elfogadni? Vagy mi a helyzet mondjuk a nemi erőszakkal, vagy a gyengék legyilkolásával? Ezek gyakoriak a természetben. Az, hogy valami nem természetes nem azt jelenti hogy nincs létjogosultsága. Arról nem is beszélve hogy az állatvilágban is létezik homoszexualitás.


Az, hogy undort érzel önmagában nem gond. De ha ez alapján diszkriminálsz, akkor szerintem rossz ember vagy, igen.

2020. ápr. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

#11, itt egyáltalán nem arról van szó, hogy kinek mihez van joga, hanem valaki ezt be tudja fogadni, azt gondolja róla hogy "miért ne", "ugyan olyan mint a hetero", de van a másik féle gondolat menet, akik nem tudják ezt befogadni.


Félreértés ne essék, én próbáltam elfogadni, de akkor sem hazudhatok főleg magamnak, hogy elfogadom, mikor nem így van. De mindenkinek más a véleménye.

2020. ápr. 6. 17:34
 13/21 anonim ***** válasza:
71%
Nem értem, hogy te mit értesz elfogadás alatt. Miért utasítod el a "miért ne?" és "ugyan olyan mint a hetero" gondolatokat? Utóbbinál nyilván egyértelmű különbség hogy nem lehet gyerek, de a kérdés inkább az erkölcsi különbségek szempontjából fontos.
2020. ápr. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

"Elfogadás" alatt azt értem, mikor valaki azonosulni tud egy bizonyos gondolattal, helyzettel.

Miért utasítom el ezeket a gondolatokat? Mert elképzelni sem tudom, hogy két azonos nemű ilyen módon együtt van. Lehet, hogy számukra ez természetes, de én pl. nem tudok azonosulni ezzel, hiába próbáltam elfogadni.


Olyan ez, mint mikor valaki befesti a haját mondjuk lilára, nekem nem tetszik. Akkor most mondjam azt neki hogy szép a haja, ha valójában nem úgy gondolom? Vagy magyarázzam be magamnak, hogy "szép", de ettől még mindig nem tetszik, és akkor nem csak az illetőnek hazudtam, hanem magamnak is.


Ha valakit megsértettem volna, elnézést, de le kellett írnom a véleményemet.

2020. ápr. 6. 21:37
 15/21 anonim ***** válasza:
79%
De miért az elutasítás az azonosulás egyetlen alternatívája? Én sem értem, hogy mi a jó a hajfestésben, és baromira nem tudok azonosulni a hip-hop zenével, de ettől még elfogadom, hogy másnak lehet jó. Nem választok festett hajú partnert és nem járok hip-hop bulikba, de ettől még nem fogom üldözni.
2020. ápr. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
#15, ki mondta, hogy én bárkit is üldözök azért mert meleg? Nem bántom őket, nem szólom meg őket, de akkor is miért kellene, hogy más legyen a véleményem, másképpen gondolkodjak erről, ha akkor sem tudok ezzel azonosulni? Miért kellene a földön minden embernek ezzel azonosulnia, és jó dolognak tartania? Aki nem tudja ezt elfogadni, az akkor rossz ember?! Ugyan már.
2020. ápr. 6. 23:31
 17/21 anonim ***** válasza:
Én már nem bírom követni, milyen kifejezés alatt mit értesz.
2020. ápr. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Az általad leírtak alapján a "nem tudom elfogadni" és a "nem tudok vele azonosulni" teljesen üres fogalmak. Ha jól értem csak annyit értesz alatta, hogy nem érted őket mert te nem tudsz a saját nemedhez vonzódni. Hát ha csak ennyi a problémád akkor szerintem nem vagy rossz ember. De azt azért szögezzük le, hogy a legtöbb ember számára a "nem elfogadás" ennél többet foglal magába.


"Miért kellene a földön minden embernek ezzel azonosulnia, és jó dolognak tartania?"

Azonosulás alatt még mindig nem értem hogy mit értünk. De nem állítja senki, hogy rossz ember vagy ha nem vonzódsz a saját nemedhez, ha ettől tartasz.


Nem nagyon tudom hova tenni a kérdésedet. Egyrészt azt írod, hogy sajnálod ha valakit megsértettél, meg hogy muszáj volt leírni a véleményedet. De a kérdésedben és a kommenteidben kb. semmi kézzel foghatót nem mondtál és plusz gond nélkül "zöldet adtál" az első kommentelőnek, aki kb. csak annyit mondott hogy nem fogadja el a b*zikat, mert hogy az nem természetes és nem is érdekli hogy ki mit gondol.

2020. ápr. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Én bizony lepontoztam az egyest, bár heteró vagyok. Egyszerűen azért, mert nem hasznos a válasza, és a pontozás erről szól, nem az egyetértésről, vagy egyet nem értésről.


Nekem van a rokonságban leszbikus, és teljesen el tudom fogadni ezt, bár mint embert egy cseppet se komálom.


Szerintem az, hogy nem tudod megérteni, attól nem feltétlenül vagy rossz ember, max. nem vagy empatikus, alacsony az érzelmi intelligenciád, de ettől még önmagában nem leszel rossz, mint ahogy egy alacsony IQ-s ember se rossz szimplán az IQ hányadosa miatt.


Az mindenesetre pozitív, hogy ha már megérteni nem tudod őket, legalább nem szólsz be, nem vágsz pofákat, természetesen viselkedsz, mintha észre se vennéd, akármi is a véleményed, megtartod magadnak azt... Ez így teljesen korrekt. Lehet, hogy valakinek te vagy rohadt ellenszenves, de ez is teljesen természetes, nem lehetsz mindenkinek szimpatikus, de az bunkóság, ha ezt lépten-nyomon az orrod alá dörgöli, nem?

Szóval ha nem nyilvánítod ki a véleményed, anélkül, hogy kérdeznék, akkor ettől még teljesen rendben vagy.

2020. ápr. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
42%
2020. ápr. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!