Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Ha nem megy a szex, akkor vége?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem megy a szex, akkor vége?

Figyelt kérdés

Lassan 5 éve együtt vagyunk a párommal, imádjuk egymást, házasságról is szó esett már, de a szex csak heti 1max 2x van. Nekem ez elég, neki nem, emiatt sokszor van vita közöttünk. Nemrég abbahagytam a fogamzásgátlót is, mert olvastam, hogy az is okozhat libidó csökkenést. Eddig még nem igazán változott semmi. Mivel nem külön élünk, nem igazán van lehetőség a spontanitásra, este pedig valamelyikünk általában fáradt. Félek, hogy előbb-utóbb ha ez nem változik, akkor elhagy. Nem értem, miért nem tud türelmesebb, vagy segítőkészebb lenni, miért tőlem várja a megoldást, hogy én kezdeményezzek többet. Ennyire sérül a férfi önbecsülésétek, ha ti kezdeményeztek? Miért ez a legfontosabb egy kapcsolatban, ha amúgy minden klappol?


26L, 30F



2020. máj. 24. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én azt vettem észre, hogy vannak periódusok, és időnként az ember lánya/fia több, időnként kevesebb szexet kíván. Valószínűleg ti nem vagytok összehangolódva ilyen téren. Ha szeretitek egymást, és van hajlandóság, akkor köthető kompromisszum, le kellene ülni a pároddal, és beszélgetni erről.

A kezdeményezésről: Igen, valószínűleg azért nem kezdeményez, mert a sorozatos elutasítás rombolja az önértékelését, ez azért érthető, ha kicsit belegondolsz. De egyébként az is benne lehet, hogy tekintettel van rád, és megértette, hogy neked kisebb az igényed. Amúgy a heti 1 max 2 alkalmat ki szokta kezdeményezni? Olyankor te is kívánod, vagy csak "beadod a derekad"?

2020. máj. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, általában vége. Lehet panaszkodni, hogy milyen csúnyagonosz emberek azok, akik a szexmentességet megunják, de a kapcsolat egyik alapvető és fontos része a szex. Ha szerinted nem, akkor nyugodtan engedheted mással is szexelni és mindjárt nem lesz több problémája...


Azt írod, hogy nem érted, miért nem türelmesebb és segítőkészebb. Mivel és hogyan kéne annak lennie? Ő akarja a szexet, te nem. Ráadásul, csak kifogásokat írsz a dologgal kapcsolatban. Pl. este fáradtak vagytok, nincs lehetőség spontán dolgokra és hasonlók. Mások szerinted nem dolgoznak? De.


Te nem vagy ilyen személetű, szóval ne húzd szegényt tovább. Szerintem ebből előbb vagy utóbb szakítás lesz és mindketten jobban jártok, ha előbb.

És nem, nem klappol minden, mint ahogy leírtad. Ez olyan, mintha építenél egy házat 3 alappillére, ebből egy használhatatlan lenne és miközben dől le a ház, azt mondanád, hogy amúgy minden klappol.

2020. máj. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nektek kéne közösen meg beszélni és helyre rakni a dolgot, hogy klappoljon a dolog.
2020. máj. 26. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szomorú, de sajnos ez van. Én sem értem sokszor, hogy egy kapcsolatnak miért kell szinte csak a szexről szólnia. Kellene keresni valami hobbit, amivel elfoglalja magát az ember.
2020. máj. 26. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem ami ebből lejött, az természetesen az, hogy a párodnak sokkal magasabbak a sexuális igényei mint neked. És ez a sexualitás egy kapcsolatban olyan dolog ami az egésznek az eggyik mozgató rugója a két fél külön részére. Ha most a párod próbálkozik és te folyamatosan elutasítod, kivéve egy két alkalmat beleértve, akkor az olyan dolog, hogy tudat alatt ki fog benne alakulni egy üresedés amit így vagy úgy de ösztönszerűen ki fogja akarni majd tölteni. Hisz legyen az bármelyik más terület az emberi életben, valahol mindenki arra törekszik, hogy a hiányosságot illetve vágyait kitöltse az életében.


Továbbá idézlek:


"Miért ez a legfontosabb egy kapcsolatban, ha amúgy minden klappol?"


Tudod egy autóba azon felül, hogy minden klappol és működőképes, kell bele többek között olaj és üzem anyag ami élteti. Ugyan úgy nem véletlenül szól a kapcsolat a sexualitásról is nagy részben. Hozzáteszek ez nem az alap feltétel, de az eggyik a többi közül ami fontos, hogy meg legyen.


Ha most kompromisszumokat szeretnél kötni, készülj fel, hogy nem lessz az eggyik fél számára sosem olyan amilyenre számít és kitudja ez majd, hol fogja felütni a fejét.


Minden esetre, jó érzés az, hogy ha egyszer az eggyik kezdeményez, másszor a másik. Elég szomorú ha valaki erre játszik folyamatosan, ugyan is annak tényleg alacsony az önbecsülése. Viszont egy jólműködő kapcsolatban az a lényege, hogy egyszer az eggyik másszor a másik lép.

2020. máj. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, vége.
2020. máj. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!