Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Transzvesztita, homoszexuális,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Transzvesztita, homoszexuális, transznemű. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Nézek egy régi 2000 évek beli tv sorozatot amiben egy vélhetően meleg pár is van. transzvesztita (nem F el mint kiderült, lehet a német v fau ból ered) olyan személyek akik ellenkező nem ruháit viselik. Ebből következhet az is, hogy valaki homoszexuális is? Tovább megyek transzvesztita igazából transznemű csak nincs pénze (még) a nemváltoztató műtétre? Ez ilyen lépcsőfok? Előbb érezem, hogy transznemű vagytok, emiatt elkezdek transzvesztita lenni és mikor megvolt a műtét akkor már trasznő/férfi leszek?

dec. 23. 12:04
 1/8 steven95 ***** válasza:
85%

Nem. 3 különböző fogalom. De vannak átfedések.

A transzvesztitának a saját nemével nincs gondja, nem akar megváltozni.

A transzneműnek pedig a nemével van gondja, a másik nemnek érzi magát rendíthetetlenül.

Homoszexuális pedig azonos nem vonzza testileg ill.érzelmileg, nem határozza meg az öltözködést.

dec. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

A tranfesztita lehet heteroszexuális es homoszexualitás férfi is. Nem érzik magukat nőnek csak szeretnek beöltözni


A drag qeen eltúlzott színpadi sminkben és ruhában előadnak egy megszervezett produkciót, tánc, zene stb. Már nagyon profi produkciók is vannak, nyilván van gagyi is.


Lady Dömpernek van egy jó interjúja amiben nagyon szépen elmagyarázza ezt.


Ezek között lehet transznemű is de nem egyenlő a 2 fogalom

dec. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

A melegek nem tartoznak a témához, nem minden meleg nőies.

A transzfesztita csak beöltözik alkalmanként nőnek, de egyébként férfi a hétköznapokban, és jól is érzi magát a születési nemében. Pl pénzért egész komoly műsorokat letolnak. Legtöbb meleg, de ez nem törvényszerű, heteróként is lehet ezt csinálni, biztos van ilyen.

A transznemű nem jóledvéből vagy pénzért öltözik be nőnek. Ő annak érzi magát, a hétköznapokban is úgy él, mint egy nő.

dec. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Ahogy a többiek írják


Én ismerek olyat hetero Drag qeent aki színésznek tanul és évek óta táncol. Suli mellett sokat keres abból hogy beoltozik és előad egy showt, nagyon szereti.

dec. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Első kettőnek ment a jelentés. Roppant alpáriak vagytok.


Többieknek köszönöm! Informatív volt :) Ment a zöld pacsi!

Kellemes ünnepeket.

dec. 23. 14:44
 6/8 A kérdező kommentje:
update: a két alpárit már törölték is. Csak a félreértések elkerülése végett :)
dec. 23. 14:45
 7/8 anonim ***** válasza:

A transzoknak nem feltétlenül célja a nemátalakító műtét. Ebben nagyon sok fokozat létezik, sőt, ott vannak a magukat nembinárisnak valló transzok is.

Alapvetően az elsődleges és másodlagos nemi jellegek, az öltözködés, hajviselet, névhasználat, stílus/viselkesés mind meghatározza a nemet. A transzok egy része csak egy-két tényezőben szeretne változtatni, pl. nőként öltözködni, női nevet viselni, de nem kezd bele a tranzícióba, mert neki ez így elég. Lehetnek homoszexuálisak, heteroszexuálisak, biszexuálisak egyaránt. Nagyon színes a skála.

dec. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én magam pl. transzvesztita vagyok, bár a crossdresser kifejezést jobban szeretem, mert igazság szerint nem öltözöm mindig át teljesen, részben is elég. Transzszexuális nem vagyok, nem szeretnék nő lenni, jó nekem férfitestben is. Nem lennék szép nő. Meleg meg nem vagyok, a nőket szeretem. Jó, meg azt is, ahogy öltözködnek, de ennyi. Hú, ha tudnátok, hány ilyen férfi van... Nagyon sokan rejtőzködnek, de elnézve a neten a sorstársaimat, rengetegen vagyunk így...
jan. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!