Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Elmondtam édesapámnak, hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmondtam édesapámnak, hogy meleg vagyok. Most gyűlöl. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tegnap előtt este vacsora után megkértem szüleimet, hogy maradjunk az asztalnál, mert valamit el akarok nekik mondani. Mindketten tudták, hogy valami nagy gáz van, anya odaült mellém, megfogta a kezem, édesapám pedig szembe ült és azt mondta, hogy "Mondd csak!". De nem tudtam. Ott ültünk vagy két percig, én már bántam, hogy belekezdtem. Apa ekkor azt mondta, hogy "Fiam, akármi is az, már annak is örülünk édesanyáddal, hogy elmondod". De nem tudtam. Ott ültünk, aztán végül kinyögtem: "Apa, anya, meleg vagyok".


Én nekem az ég világon fogalmam sincs, hogy mit tegyek. Fogalmam sincs. Nem vonultam sose az utcára, magánügyként fogtam fel, nem jártam a pesti melegbárokat a promiszkuitást hajszolva (villamosmérnöknek tanulok a BME-n), egy fiú van, akivel legszívesebben örökké együtt élnék. Miután kimondtam, mindketten lefagytak. Apa aztán felpattant az asztaltól, és elvonult a hálószobájukba. Anya még pár percig szorította a kezem, majd mosolyogva felállt és elment a nappaliba. Én ott ültem, mint egy sóbálvány. Egy percbe se telt, anya elkezdett zokogni a szobában, édesapám (mind később kiderült) pedig a falhoz vágott a szobájukban egy üvegezett fényképet a középiskolás ballagásomról. Felhívtam egy barátnőmet, Annát, hogy kész, itt minden káosz, náluk tölthetném-e az éjszakát. Mondta, hogy persze, áthívja még pár barátunkat. Én ekkor írtam egy levelet, hogy elmegyek Annáékhoz, majd elmentem.


Másnap délben hazajöttem, anya ebéddel várt, apa sehol. nem szóltunk egy szót sem, csak ettünk. Utána mondta, de remegett a szája, hogy hozzam át a koszos ruháimat, mert nemsokára bepakol a gépbe. Ekkor hallottam, hogy "Mondd meg neki, hogy takarodjon innen a ruháival együtt!". Anya az asztalra borult, én meg könnyekkel küszködve elmentem metrózni. Csak úgy, egyik a másik után. Nem értem semmit. Édesapám sose acsarkodott, hogy "mocskos b.zik", és mindig, mindent meg tudtam velük beszélni. Nem értek semmit. Nem tudom mit tehetek. Fogalmam sincs. Anya nem mutatja ki, de látom rajta, hogy ő csak elfojtja magában, mintha a tagadás fázisában lenne. Elmondtam édesapámnak, hogy meleg vagyok. Most gyűlöl. Az égadta világon semmi fogalmam sincs, hogy mit tehetnék. Valaki tudna segíteni? Bármivel, tényleg. Ha esetleg valakinek át kellett ilyenen vagy hasonlón esnie, hogy birkózta le, vagy ez már örökre így maradt? Nekem a szüleim voltak az erőforrásom. Mindig, bármit elértem, láttam, hogy mennyire örülnek neki, és ez ösztönzött, hogy haladjak tovább, és tovább. De most már minden értelmetlennek látszik. Én értelmetlennek érzem magam. Feleslegednek és rossznak. Segítség.


2011. aug. 13. 16:28
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/134 anonim ***** válasza:
91%

Annyira elszomorodtam a történetet olvasva! :(


Egyszerűen fel nem foghatom, hogy egy szülő a saját gyereke ellen fordul... ez számomra annyira elképzelhetetlen, ha lenne egy fiam, aki ezzel jönne, akkor onnantól ezzel kéne élni, és megtenni mindent... nálam ez nem befolyásolná.


Szívből remélem, hogy az idő begyógyítja a dolgokat, sok sikert apáddal :(


25/L

2011. aug. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/134 anonim ***** válasza:
92%

Mondd meg Freud bácsinak:

" A homoszexualitás nem bűn, nem betegség, hanem örökölt magatartásforma: a melegek DNS lánca eltér a heteroszexuálisokétól, de tartja magát a hormonális és a szo­ciológiai magyarázat is. A látens homoszexuális nem tud hajlamáról, sőt, Freud szerint kifejezetten homofób: a melegek iránti undort és félelmet érez."

2011. aug. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/134 anonim ***** válasza:
91%

Beton te még annyira gyerek vagy...és nem sértésből mondom, hanem komolyan. El lehet vonatkoztatni a nemektől, a lényeg a testi örömök átélése, ha úgy tetszik a beteljesülés. Mindegy kivel csinálod és hogyan csak élvezd, fedezd fel az élet adta örömöt.

Még mindig jobbak, akik a homoszexualitás természetessége mellett érvelnek, mint azok (ld. Te), akok a SEMMI mellett érvelnek, mert hogy ugye érveket még soha, egy topikban sem írtál amennyire én láttam:).

Olyat pedig senki nem mondott, hogy legyen mindenki meleg. Én még egy melegtől sem hallottam, hogy odament volna egy heteróhoz azzal hogy megkérje őt, hogy legyen meleg. Az elmúlt évezredek során is volt homoszexualitás, tudod "Nincs új a Nap alatt", mégis nő a Föld népessége.

De miért fáj neked ez az egész téma ennyire ? Nem gondolkoztál még ezen ? Egyszer komolyan elbeszélgetnék veled, személyesen talán nekem is sikerülne megértenem a nézőpontodat. De most valószínűleg megint csak az következik, hogy írsz egy sort, az ok-okozat teljes hiányában és élsz tovább szilárd meggyőződésedben.

2011. aug. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/134 anonim ***** válasza:
92%

Persze mindenkinek feltünt hogy beton csak a meleg kérdéseket válaszolja éjjel-nappal. Persze jo szidni öket miközben ö is az, legjobb védekezés a támadás. Fajfenntartás remélem nem voltál még növel és nemis masztizol mert az nem arra valo, mert a fajod ami egyedi sokszázakkal szemben esetleg kipusztul.

Ha nem tartanám embernek a melegeket soha nem olvasnák tölük egy sort se!!!!

2011. aug. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/134 anonim ***** válasza:
83%

Beton23, ezeket a kommenteket olvasd mar el legyszives figyelmesen meg egyszer:


"A Beton allaspontja elleni ervelesbe hadd szalljak be en is egy apro eszrevetellel:


A Nemzetkozi Pszichiatriai Tarsasag a homoszexualitast 1974 ota NEM tekinti pszichiatriai betegsegnek!


A tema pedig ma is elo kutatasi terulet, szoval egy olyan nemi identitast erinto kerdesrol, amirol komoly szakemberek, szociologusok, pszichologusok, pszichiaterek, orvosok, tudosok, kutatok - akik nyilvan behatobban ismerik, tanulmanyozzak, kutatjak a teruletet, mint te, Beton, hiszen ez a munkajuk - sem tudjak egyelore teljes bizonyossaggal megallapitani, hogy mik lehetnek a kivalto okai, eleg elhamarkodott dolog lenne kijelenteni, hogy termeszetellenes, selejtes, visszacsinalhato, lekuzdheto!"


"Beton 23 válasza:


A szexualitás kizárólag a fajfenntartás végett jött létre,ami nem működik azonos neműekkel,TEHÁT,ha a saját nemedhez vonzódsz,az természetellenes."


"De eppen most irtam le, hogy meg a tudosok es orvosok, akik hivatasszeruen foglalkoznak ezzel a temakorrel, sem tudnak mindent a homoszexualitasrol, folyamatosan kutatjak es keresik a valaszokat... akkor te, Beton, hogy tudod ezt ilyen magabiztossaggal kijelenteni???"



Azt hiszem, ebbol tisztan erezheto, hogy nem a homoszexualitas termeszetessege mellett, hanem Beton23 allaspontja elleneben ervelek! A ketto pedig nagyon nem ugyanaz!

2011. aug. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/134 anonim ***** válasza:
14%

19:49

"El lehet vonatkoztatni a nemektől, a lényeg a testi örömök átélése, ha úgy tetszik a beteljesülés. Mindegy kivel csinálod és hogyan csak élvezd, fedezd fel az élet adta örömöt."

El lehet vonatkoztatni?? Tényleg?? Az élet adta örömöt igazán csak ellenkező neműekkel lehet felfedezni,azért különbözik a két nem,hogy változatosabb dolgokat lehessen átélni...


"Még mindig jobbak, akik a homoszexualitás természetessége mellett érvelnek, mint azok (ld. Te), akok a SEMMI mellett érvelnek"

Kérem szépen,én érvelek a normálisság mellett,NEM VAGYTOK KÉPESEK megérteni,hogy a homoszexualitás márcsak azért se természetes,mert gyerek nem születhet belőle????

Nem, nem jobbak a homoszexualitás természetessége mellett érvelő személyek,mert PONT,HOGY ŐK érvelnek a SEMMI mellett!!


"Olyat pedig senki nem mondott, hogy legyen mindenki meleg"

Ezt azért hoztam fel,hogy még jobban rávilágítsak,hogy miért is nem természetes a homoszexualitás,de látom hiábavaló volt.


Én is szívesen beszélnék veled személyesen,így nem az igazi,élőben mégjobban ki tudnám fejezni magam,bár a lényeget így is lelehet szűrni.

2011. aug. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/134 anonim ***** válasza:
15%

20:00

Nem kell minden hozzászólásomat magadravenned,ezt mindenkinek írtam,aki a homoszexualitás természetessége mellett érvel.

2011. aug. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/134 anonim ***** válasza:
2%
szerintem mond meg nekik, hogy tévedtél, és nem vagy búzi, egyébként ez szívás
2011. aug. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/134 anonim ***** válasza:
1%
Ugyan kérdező,csak akarnod kell változni! Hjrá! Engedd be!
2011. aug. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/134 anonim ***** válasza:
92%

"Kérem szépen,én érvelek a normálisság mellett,NEM VAGYTOK KÉPESEK megérteni,hogy a homoszexualitás márcsak azért se természetes,mert gyerek nem születhet belőle????

Nem, nem jobbak a homoszexualitás természetessége mellett érvelő személyek,mert PONT,HOGY ŐK érvelnek a SEMMI mellett!! "


Erre már írtam egy érvet, de átsiklottál fölötte... de tessék:


"Figyelj, a homoszexualitás mint olyan már az ókorban is jelen volt, az állatvilágban is előfordul, és egyáltalán nem újkeletű dolog. A te nézőpontod szerint selejtes, mert nem képes utódnemzésre. Jó, ha ennyire biológiailag nézed, vegyük "selejtesnek". Ez esetben sok kárt nem fog okozni a következő generációnak, hisz nem lesz saját utódja. Örökbe fogadni nem szabad nekik, tehát innentől kezdve igazából csak szúrja a szemét a közösségnek, mert mások.

Összehasonlítva viszont azokkal, akiknek valami fogyatékosságuk, örökletes betegségük, egyéb elváltozásuk van, a társadalom rendkívül elfogadó. Pedig vegyünk például egy cukorbeteg embert, akit a természetes szelekció a kegyelten valóságban simán hagyott volna ottpusztulni ahol van, mi foggal körömmel életben tartunk mindenkit, mert emberi jogok, és nyílván neked se lenne szíved senkinek azt mondani, hogy te nem vagy egészséges, normális ember -azaz a (te logikád szerint) selejtes vagy, mint a melegek - szóval ne szaporodj. A gyakorlatban cukorbeteg,szivbeteg,allergiás és mindenféle civilizációs betegségben szenvedő embernek valójában lesz gyereke, tovább örökítve a kevésbé egészséges génjeit.

Most akkor szerinted ki okoz nagyobb kárt a következő generációban akár önkéntelenül is?

Vegyük azt hogy nem normális a homoszexualitás, de a fenti betegségekben szenvedő emberek se normálisak ilyen szempontból, őket mégse köpik le. Ezért "normális" dolog mondjuk őket is ugyanúgy elfogadni. Mert nem tehetnek róla. A cukorbeteg ember - jobb esetben - se tehet róla hogy cukorbeteg."

2011. aug. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!