Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Bűn a házasság elötti szex?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bűn a házasság elötti szex?

Figyelt kérdés
2008. márc. 22. 10:53
1 2 3 4
 31/40 anonim válasza:
100%
pl azért amit az előtted levő válaszadó leírt!!!!!!!!!!!!!!
2010. júl. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
89%

Hát figyelj, ez az ő véleménye! De attól, mert te meg ő meg még sokan így gondoljátok, nem kell másnak is így gondolni!!!! Akinek bűn, hát ne tegye, kit érdekel??!! Jó hogy nem szabják már meg azt is, hányszor szeretkezzek egy héten!! De felesleges itt győzködni egymást, attól, hogy szerinted bűn, én még azzal fekszek össze, akivel akarok! =)

Zavar téged, ha valaki nem szüzen megy férjhez? Egyébként képzeljétek, ismerek olyan házaspárt, akik már nem voltak szüzek, mikor egybekeltek, és érdekes módon mind a mai napig jól meg vannak egymással!!! =)

2010. júl. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
30%

"Akinek bűn, hát ne tegye, kit érdekel??!! Jó hogy nem szabják már meg azt is, hányszor szeretkezzek egy héten!!"

A középkorban ezt is megszabták: kb. 180 napon tilos volt az évben. Különböző ünnepek, neves hitéleti és egyházi események napján.

Ezt akarják néhányan feléleszteni, gondolom...

2010. júl. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
0%
AZ!!!!!!ÚGYHOGY NE SZEXELJETEK GYERMEKEIM, ÁLLJATOK ELLEN A GONOSZ CSÁBÍTÁSÁNAK, MERT ISTEN HARAGJA LESÚJT REÁTOK!!!!!IMÁDKOZZATOK SZÜNTELENÜL, HISZ A GONOSZ MINDENÜTT JELEN VAN, ÉS HA NEM FIGYELSZ, MÁR A SZEXRABSZOLGÁJÁVÁ IS TETT!! HALLELUJA!!
2010. júl. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim válasza:
25%

Házasság előtti szeretkezés

Katolikus Egyház szerint nem érdemes (nem szerencsés itt a bűn szót használni).

Mivel indokolható ez?

A)Praktikus érv:

1. Hülyén érezné magát az ember, ha a házastársát akarva, akaratlanul szexuális téren mással hasonlítaná össze. (abszolút alapérv)

B)Biológiai érvek:

2. Lehetséges a teherbe esés → nem kívánt terhesség vagy abortusz (,de elég a terhességtől való félelem is). (relatív alapérv)

3. Nemi úton terjedő betegségek (AIDS, szifilisz és egyéb „nyalánkságok”). (relatív alapérv)

4. Fogamzásgátló szerek esetleges káros (mellék)hatása, amúgy is milyen már az első alkalommal ezekkel szórakozni, amikor úgy is elég sok baja van az embernek, hogy eligazodjon az idegen terepen történő bevetésen. (kiegészítő érv)

C)Biokémiai érvek:

5. Szeretkezés közben oxitocin és vazopresszin szabadul fel, ami ragaszkodást vált ki → megnehezíti a szakítást, még ha arra szükség is lenne. (abszolút alapérv)

6. Ez a ragaszkodás nemcsak a házastárs iránt marad meg, hanem az exek iránt is. (abszolút alapérv)

D)Pszichikai érvek:

7. Az első alkalom mély nyomot hagy az emberben, ezért jó azt a házastársával átélni. Meglepő módon csak egyszer lehet valakivel először szeretkezni. (abszolút alapérv)

8. A szex kerül központba, ami elvonja a figyelmet egymás megismeréséről, ami előfeltétele annak, hogy felelősen lehessen egymás mellett dönteni. Szex elhomályosítja a kritikus látásmódot, ami rossz párválasztási döntéshez vezethet. (abszolút alapérv)

9. Mindenáron a másik megtartása marad a cél (nehogy már másé legyen!) → erősödik a féltékenység iránti fogékonyság, ami megmérgezheti a kapcsolatot. (abszolút alapérv)

10. A szex beszűkítheti az ember figyelmét, ami könnyen vezethet a család és a barátok elhanyagolásához. (abszolút alapérv)

E)Pszichoszomatikus érv:

11. Az ember úgy van beprogramozva, hogy a teste és a lelke szoros egységben működik → ha nincs meg a lelki síkon még a szoros kapcsolat, akkor annak testi síkon sem tud igazán örülni + így nem inflálódik a szeretet testi kifejezésének többi módja, ráadásul magas árfolyamon marad a szeretkezés is a házasság elején, ami kritikus időszak, mivel ekkor történik meg az összecsiszolódás. (abszolút alapérv)

F)Lelki érvek:

12. Ez egy lehetséges módja az önmegtartóztatás gyakorlásának, amire szükség lesz ahhoz, hogy a házasságban is kitartsanak a házastársak egymás mellett + látja azt az illető, hogy saját maga és a párja ilyen téren mennyire önmegtartóztató. (kiegészítő érv)

13. Az ember úgy van beprogramozva, hogy csak egy embernek tudja igazán odaadni magát → kiégés (abszolút alapérv)

14. Az első szeretkezés a legjobb nászajándék, amit adhatnak egymásnak a házastársak; ünnep után szokott lenni ajándékozás nemde… (abszolút alapérv)

G)Teológiai érv:

15. Isten a szeretkezést a házasságra szánta az ember érdekéből (sok vallásban megtalálható ez a törvény). Egyesekben éppen emiatt bűntudat keletkezik. (kiegészítő érv)

G)Példa érvek:

+1. Több ember várt volna vele (én saját fülemmel hallottam gólyatáborban egy vadidegen lánytól. (kiegészítő érv)

+2. Statisztikai adatok azt mutatják, hogy akik kicsapongó szexuális életet élnek házasság előtt, azoknak általában problematikus lesz a házasságuk. (kiegészítő érv)

2010. okt. 14. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 Jani Fater válasza:
Érdekes kérdés ez.Mindenesetre jó nagyot nevetek rajta,hogy a megkisértést minden vallás valami antropomorf lénynek tulajdonitja,és nem az ember saját lelkiismeretét hibáztatja valamiért.
2011. jún. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim válasza:
50%
bűn hát
2011. okt. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 Nokica válasza:
49%

Nokica

-- Ez az én VÉLEMÉNYEM..: [ne érts vele egyet s ne fogadd el kételyek nélkül! de figyelj rá, HÁTHA értékes Számodra.]


BEVEZETŐ:

Én nem csak hiszem... TUDOM, hogy van Isten. :)

A hosszas kutatások, rengeteg nézőpont megismerése, saját tapasztalatok és Müller Péter írásai felnyitották a szememet életem/életünk egyik központi kérdésével kapcsolatban.

(Tudom, hogy ő nem hamis tanító. Mondja is, ne higgyünk vakon - neki sem.) Véleményemet több ponton alá tudom támasztani, de nem az a célom, hogy megtérítsek bárkit is.

AZ IGAZSÁGOT NEM HIRDETNI KELL, HANEM MEGVALÓSÍTANI.

Ó, drága egyházak! Lehet egyháznak nevezni azt, melynek ennyi ágazata van? HOL AZ EGYSÉG??

Egymásra, másokra mutogatni tudunk. Holott minden bennünk kezdődik. "Először a saját házad táján sepregess", szokták mondani. Nem akarok olyan lenni, aki "bort iszik és vizet prédikál".


A LÉNYEG:

A SZERETkezés a szeretet+szerelem testi megnyilvánulása. Amennyiben így tekintesz rá, egyáltalán nem bűn, sőt! Ugyanis mi Jézus fő tanítása? A SZERETET.

A házasság már materialista intézmény. Az egyházak/a politika szabályozni akarták az embereket ezáltal is.

+ Ha elfojtod magadban a testi vágyat, azzal egy ponton már nem vagy igaz - s ami nem igaz, nem valódi, az hazugság.

Ugyanakkor úgy vélem, olyannal váljuk eggyé, akivel valóban összetartozunk.


UTÓSZÓ:

Vitatkozni lehet - de köztudott: csak azt a vitát nyerhetjük meg, melyet nem kezdünk el. ^^

Ezt félretéve, szívesen veszek bárminemű észrevételt a bigott káromlásokon kívül.


1 ajánlott weboldal -a sok közül-: [link]

2011. okt. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 Nokica válasza:

utolsó voltam: NEM vagyok házasságellenes - sőt!

ne haragudjatok, a materialista intézmény kifejezésért. csak részben az.

2011. okt. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim válasza:
[link] en csak ezt tudom ra valaszolni!!!mindenki maga donti el....am a Biblia nem azt mondja h a ferj es a feleseg csinalhatja....hanem a menyasszony es a volegeny....tehat nincs a boldogito igenhez kotve....itt inkabb azon van a hangsuj h aval a csajjal\pasival csinald akivel leeled az eleted....
2012. febr. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!