Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Szükséges-e, hogy a szülők...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szükséges-e, hogy a szülők szexuálisan felvilágosítsák gyermekeiket?

Figyelt kérdés
Barátnőmmel szóba került ez a téma, és szerinte fölösleges. De azért mégsem lehet tabu a szex, nem?
2008. jún. 26. 17:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
66%

Attól függ...


Engem soha nem világosítottak fel mégsem dugok meg minden csajt védekezés nélkül

Cigányoknál szükséges mert 11 évesen is gyereket csinálnák.


Saját vélemény: ha lesz gyerekem nem lesz ez a téma tabu, elvégre a 21dik században élünk. Kb 11-12 évesen talán elmagyarázom neki hogy kb miről van a szex során szó és bizok utána a józan eszében. Mondjuk ehhez tényleg úgy kell felnevelni hogy ha egyébként is lenne kérdése, akkor nyiltan forduljon hozzám.

2008. jún. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy szükséges, már kb 11 éves korban kellene! Van aki máshonnan nem tanulhatja meg, én magánsuliba jártam, ott nem volt ilyen felvilágosítás, barátaim akkoriban nem voltak, így a szüleimnek kellett volna elmondaniuk a dolgokat, de nem tették és baj is lehetett volna belőle, mivel 12 évesen kezdtem, úgy hogy azt sem tudtam igazán mit kell csinálnom, meg hogy egyáltalán kell-e védekezni...

Egyik ismerősöm meg 14 évesen azt hitte még, hogy akkor eshet csak teherbe ha éppen menstruál. Ennyit erről, persze van aki feltalálja magát és utána jár a dolgoknak, de jobb lenne ha a szülők elmondanák ezeket.

2008. jún. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
84%
szerintem elég ha bekötik az internetet:D
2008. jún. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell KÜLÖN felvilágosítani őket, mert mindig nyíltan válaszolni kell arra, amire kíváncsiak. Az sem baj, ha már 6 évesen mindent tud.
2008. jún. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen is kell róla beszélni. Ott és akkor amikor olyan helyzet adódik. nincs korhoz kötve. Mert már amikor 3 évesen arról beszél a fiam,hogy neki kukaca van nekem cicim, szóval már ezzel kezdődik. S mindig a kis életkorának megfelelően és annyit amenyit kérdez.
2008. jún. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
100%

Nagyon is szükséges.

A módja függhet a szülői beszédkészségtől, de többéségében így zajlik:

"Válaszolok minden kérdésedre, tedd fel őket nyugodtan" + "olvad el ezt a részt ebben a könyvben, tessék, keresgethetsz is mást benne, ami érdekel."

Viszont az is nagyon lényeges, hogy ne tömd szerencsétlen gyerek fejét bugyutasággokkal, pl. hogy az önkielégítés bűn.

A megfelelő informálással és szexuális felvilágosultsággal elkerülhető az, hogy a gyerek idegen tárgyakat dugjon oda, ahova nem kéne, hogy ne ijedjen meg a menstruációtól vagy, vagy hogy tudja, mitől "nedves" a pizsamája, mikor felébred, később pedig az, hogy a lány olyat kérdezzen, hogy "hogy használhat szűz lány tampont", vagy hogy szabályosan FÉLJEN hozzáérni magához. Az már csak hab a tortán, mikor egy fiú azt válaszolta a kérdésre, hogy miben úszik a magzat az anyaméhben, hogy "vérben"...

Kisebb korában is érdemes odafigyelni, öcsém pl már oviban is elmagyarézta az óvónéninek, hogy a petesejt és a hímivarsejt egyesüléséből hogy lesz az a nagyobb sejt, amiből a baba növekszik,

de még véletlenül sem szabad olyasmivel fenyegetni, hogy levágod a fütyijét, ha még egyszer bepisil. Súlyos és maradandó lelki sérülésekhez vezethet.

A szexuális sztereotípiákat pedig mellőzzük, kamasz korban ugyanis gyakran túl nagy lesz a jelenőtsége a buta pletykáknak, rémhíreknek, tévhiteknek.

Ha te magad sem rendelkezel megfelelő ismeretanyaggal, olvass, mielőtt felvilágosítasz, vagy kérd meg a körzeti védőnőt/ iskolaorvost stb., hogy beszélgessen egy kicsit a gyerekkel.

2008. jún. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, hogy tabu legyen, de ne probald raeroltetni a gyerekre, hogy beszeljetek rola, mert abbol semmi jo nem fog kisulni. Hagyd, hogy kerdezzen, es mindig valaszolj neki, akkor tudni fogja, hogy hozzad fordulhat barmikor.
2008. jún. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha kérdez a gyerek akkor válaszolni kell, szóval nem elbliccelni a dolgot nyílván 4 évesen nem kezdet el részletezni, de a saját korának megfelelően válaszolni kell, és így megszokja hogy erről nyíltan lehet beszélni és ha nem tud valamit, megkérdezi és válaszoltok neki.

Na meg ha nekem lesz lányom és valamiért nem esik szóba a menszi, akkor 10 évesen elmagyarázom neki, mert a családban szinte minden nőnek 11 évesen jött meg én még annyi sem voltam, szóval jó ha nem ilyed meg tőle, nem titkolja nem fél. Ezzel kapcsolatban nyílván lehet a szexről is beszélni, mivel összefügg.

Szerintem nagyon is kell erről beszélni, mert manapság nagyon korán kezdik és azt sem tudják mi az, mitől esnek teherben, hogyan lehet védekezni. Azért mert beszéltek erről, nem feltétlenül fog egybőlk szexelni, ez tévhit, de legalább tudja miről van szó.

2008. jún. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
100%
Naná hogy szükséges.Nem azt hogy hogyan kell csinálni,főleg az ebből adódó következményeket kell belerágni a fülükbe,és azt hogy lehetőleg ne kezdjék túl korán.
2008. jún. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
100%
Szerintem szükséges. De nem korhoz kötött. Nekem a gyerekeim kiskorúk óta úgy vannak nevelve hogy bátran kérdezhetnek. Lányom két és fél éves volt mikor a tesó megszületett, és tisztában volt vele, hogy hol a tesó és hogy azért van ott mert az anya és az apa szeretik egymást. És ha nagyon szeretik a felnőttek egymást, akkor találkozik a fiú meg a lány pete és abból lesz egy kisbaba. Neki ez akkor tökéletesen elég volt magyarázatnak a miértekre. Aztán ahogy nőt bővült, pontosodott a tudása. Tisztában van a menszesszel, a sexel,. A minap a suliból az öcsi aki elsős úgy jött haza, hogy most hogy is vannak kik a melegek, és kik a leszbikusak? És teljesen normálisan leültünk és átbeszéltük. Ő is tudja hogy mért menstruálnak a lányok. stb. Sok mindent meg nem kell elmondani nekik, mert már egymástól hallottak dolgokat. Vagy éppen ezeket az infókat kell helyesbíteni.
2008. jún. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!